Nordica pressikontakt

Antud lehel sisalduvad pressiteateid ja uudised Nordica kohta.
Kui soovite lisateavet või vastuseid küsimustele, mille kohta meie kodulehel vastust ei olnud, siis pöörduge julgelt meie poole.

Meediapäringud


pr@nordica.ee

  • Eesti lennufirma Nordic Aviation Group, kuhu kuuluvad Nordica ja Xfly, on avanud konkursi turundus- ja kommukatsioonijuhi leidmiseks. Intervjuud esimeste kandidaatidega juba käimas. Senine turunudus-, kommunikatsiooni ja turunduse juht Toomas Uibo asus valitsuse kinnitudes tööle Riigikokku.

  • Kaubamärkide Xfly ja Nordica all tegutsev Eesti riiklik lennundusettevõte Nordic Aviation Group AS teatas koostöölepingu sõlmimisest vastloodud lennufirmaga MARABU. Euroopa kommertslennufirmadele pikaajalisi lennuteenuseid pakkuv Eesti lennuettevõte pakub uuele tegijale erinevaid tugiteenuseid lennuettevõtja sertifikaadi hankimisel ja alustab 2023. aasta suvehooajast Marabu sihtkohtade teenindamist kolme 180-kohalise lennukiga Airbus 320neo. Marabu hakkab tegutsema Saksamaa turul, pakkudes lende populaarsetesse puhkuse sihtkohtadesse algusega Hamburgist ja Münchenist.

  • Eesti riiklik lennufirma Nordic Aviation Group AS alustab oktoobri keskpaigast koos reisibürooga Tez Tours tšarterlende Egiptusesse ja Kanaari saartele. Kahe ettevõtte koostöös pakutakse talvehooajal puhkusereise Hurgadasse, Sharm El Sheikhi ja Tenerifele.

  • Nordic Aviation Groupi nõukogu nimetas oma tütarettevõtte Regional Jet OÜ (Xfly) juhatuse esimehe Jan Palmeri ka emafirma juhatuse esimeheks.

  • Nordic Aviation Groupi kuuluv Nordica teeb täna oma esimesed regulaarlennud, omades rahvusvahelist lennuettevõtte sertifikaati ja IATA koodi. Ühtlasi on see esimene kord, kui reisijad on ostnud piletid Nordica enda piletimüügi platvormi kaudu.

  • Nordic Aviation Groupi (NAG) ehk Nordica aktsionäride üldkoosolek kinnitas täna ennelõunal ettevõtte möödunud majandusaasta aruande. Kui esialgu prognoositi koroonakriisis praktiliselt seiskunud äritegevuse tulemuseks enam kui 20 miljonilist kahjumit, siis tegelikkuses lõpetas ettevõte 2020. aasta 10,5 miljoni eurose kahjumiga.

  • Eesti riiklik lennufirma Nordic Aviation Group (Nordica) ja Poola riiklik lennufirma LOT Polish Airlines jõudsid peale pikki läbirääkimisi kokkuleppele ühise tütarettevõtte Xfly (varem Regional Jet) omandistruktuuri muutuses. Sõlmitud lepingu kohaselt omandab Nordica LOTi 49-protsendilise osaluse lennuettevõttes Xfly ning saab seejärel firma ainuomanikuks. Kommertskoostöö Nordica ja LOTi vahel jätkub.

  • Nordica lisas Põhja-Rootsi liini Stockholm-Arvidsjaur-Gällivare lennugraafikusse täiendavad lisalende

  • Eesti lennuettevõte Nordica vedas selle aasta teises kvartalis ligi 143 000 reisijat. Tallinna liinivõrgu ümberkorraldustega seoses vähendas lennufirma lennumahtusid kolmandiku võrra. Seetõttu on reisijate arv kahanenud ligi 30 protsenti võrrelduna eelmise aasta sama perioodiga. Kokku teenindati selle aasta esimese kuue kuuga ligi 270 000 reisijat. See tulemus vastas lennufirma ootustele.

  • Eile avaldatud majandusaasta aruande kohaselt kasvas Nordic Aviation Groupi (Nordica) müügikäive 2018. aastal 107,7 miljoni euroni, mis on 30% enam kui eelneval aastal.