Ettevõttest

Nordic Aviation Group AS asutati Eesti Vabariigi Valitsuse otsusega 25. septembril 2015 eesmärgiga tagada Eestile vajalikud lennuühendused. Ettevõte kuulub sajaprotsendiliselt Eesti riigile. Alates 2016 a. märtsist kasutab lennufirma brändinime Nordica.

Nordica juhatuse liikmed on Hannes Saarpuu ja Ahto Pärl. Nõukogusse kuuluvad Peeter Tohver, Taivo Linnamägi ja Jaanus Jakimenko.

Alates 19. novembrist 2016 on Nordica strateegiline koostööpartner LOT Polish Airlines. Lisaks Nordica otselendudele Euroopasse tagab koostöö Poola rahvusliku lennufirmaga mugavad edasilennuvõimalused läbi Varssavi.

Ühtlasi pakub Nordica LOT-ile lendude opereerimise teenust, mis aitab kaasa LOT-i regionaalsete lendude tõhusamal korraldamisel. 

2017 aasta varakevadel omandas LOT Nordica tütarfirma Regional Jet-i osakapitalist 49%, mis tõi endaga kaasa vajaduse suurendada lennukiparki. Regional Jet pakub täna lennukite opereerimisteenust nii Nordica-le kui ka Poola lennufirmale. Alates 2017 a. augustist alustas ettevõte opereerimist 4 ATR tüüpi lennukiga ka SAS-ile, mis muudab Eesti lennufirma laiapõhjaliseks teenusepakkujaks siinsel lennundusturul. Nordica / Regional Jet opereerib kolme tüüpi lennukitega, milledeks on Bombardier CRJ900ER, BombardierCRJ700ER ja ATR.

Täname kõiki oma reisijaid, kes on uue rahvusliku lennufirma omaks võtnud ja aidanud seeläbi kaasa Eesti lennunduse arengule. Loodame Teid ikka ja jälle oma pardal tervitada ja soovime Teile meeldivaid lende Nordica pilkupüüdvate lennukitega.

 

 Nordica livery

Ettevõtte rekvisiidid

Ettevõtte nimi: Nordic Aviation Group AS
Aadress: Lennujaama tee 13, 11101 Tallinn, ESTONIA
Registrikood: 12927848
VAT: EE101829724
Email: info@nordica.ee
Telefon: +372 66 42200