Päisebänner

Ettevõttest

Nordica on Eesti rahvuslik lennufirma, mis pakub kiireid ja mugavaid otseühendusi Euroopaga.

Nordic Aviation Group AS (Nordica) asutati Eesti Vabariigi Valitsuse otsusega 25. septembril 2015. Nordic Aviation Group kuulub 100% Eesti Vabariigile ning tegeleb kommertslendude organiseerimisega. Kontserni kuuluvad lisaks emaettevõttele (Nordic Aviation Group AS) tütarettevõtted Regional Jet OÜ ja Nordic Aviation Advisory OÜ.  

2016. aasta sügisest teeb Nordica koostööd Poola lennuettevõtte LOT Polish Airlines’iga (LOT). Nordica kasutab opereeritavate liinilendude korraldamiseks ja piletimüügiks LOT’i kommertsplatvormi, mis tagab head piletihinnad ja koostöövõimalused üle kogu maailma.   

Nordica lende opereerib tütarettevõte Regional Jet OÜ, millest 51% kuulub Eesti rahvuslikule lennufirmale ja 49% Poola riiklikule lennufirmale LOT. Regional Jet OÜ pakub lennuteenuseid lisaks Nordicale ka SAS Scandinavian Airlines´ile, LOT Polish Airlines´ile ning erinevatele hankelepingute põhistele partneritele Euroopas.

Nordica missiooniks on toetada Eesti ühiskonda, majanduskasvu ja turismi arengut pakkudes jätkusuutlikke otselennuühendusi Eesti ja olemasoleva või potentsiaalse nõudlusega sihtkohtade vahel sobiva lennugraafiku ning lendude sagedusega.

Nordica visiooniks on saada jätkusuutlikuks ja kasumlikuks lennundusgrupiks teenindades põhitegevusena Eestit kui oma koduturgu samal ajal otsides ärivõimalusi Euroopa Liidu riikides täiendavate tulude teenimise ning kulude ja/või riskide jagamise eesmärgil.

Juhtimine

NORDIC AVIATION GROUP AS ainuaktsionäri otsuse alusel on nõukogu esimehe ühe kuu töötasuks 1500 € ja nõukogu liikme ühe kuu töötasuks 750 €.

Majandusaasta aruanded

2018

2017

2015-2016