Nordica ja tolle sõsarfirma Xfly, täitsid 13-aastase Mattiase unistuse. Ta sai proovida unistuste ametit, ning veeta päris pilootidega terve päeva Stockholmis. Lenufirma avas Mattiasele kokpiti uksed, et lubada tal piloodiametit proovida Tallinn-Stockholm-Tallinn marsruudil lennates. Loe edasi ja saa osa tema teekonnast.

Mattiase “Unistuste Päev” Nordica piloodina!

Tulevase piloodi Mattiase unistus sai käesoleval aastal täidetud. Xfly ja Nordica aitasid Mattiast, 13-aastast Eesti noort, kelle unistuseks on õppida piloodiks. Ta sai võimaluse päris pilootidega lennuki kokpitis piloodiksolemist proovida ja tulevaste ametivendadega terve päeva vestelda.

Mattiasel on aga haigus nimega diabeet, mis võib olla elukutse valikul takistuseks - kuniks meditsiin ja teadlased lahendusi otsivad. Mattias, on alati tahtnud saada piloodiks, ning jõulude paiku täitus tema unistus tänu mittetulundusühingu "Unistuste Päev" korraldajatele. Kevadel võttis "Unistuste Päev" ühendust Nordic Aviation Groupiga ning nende algatusel ja aktiivse tegutsemise tulemusel sai Mattiase unistus teoks -vahetult peale rahvusvahelist lastekaitse päeva. Piloodimeeskonna, lennupargi juhi ja stjuardite seltskonnas lendas Mattias Rootsi ja tagasi meie lennuki kokpitis.

 

VIDEO: Mattiase unistuste päev piloodina

Mattiase kaunis unistuse lugu leidis kajastust ka Eesti rahvusringhäälingu saates "Ringvaade". Seda on võimalik järelvaadata järgneval lingil:

Piloodiks saada sooviv suhkruhaige Mattias lendas kokpitis Stockholmi | Inimesed | ERR

Pildigalerii:

Nordica lennumeeskond ja 13-aastane Mattiase

Nordica lennumeeskond ja 13-aastane Mattiase 2

 

Nordica pardameeskonna liige ja 13-aastane Mattias vaatavad lennukit

Nordica lennumeeskonna liige ja 13-aastane Mattias

Nordica lennumeeskonna liige ja 13-aastane Mattias 2

Nordicase lennuki sees

13-aastane Mattiase Nordicase lennukis