Nordica lisas Põhja-Rootsi liini Stockholm-Arvidsjaur-Gällivare lennugraafikusse täiendavad lisalende

Eesti riiklik lennufirma Nordica hakkab valmistuma üleminekuks talvehooaja lennugraafikule. Seoses ärihooaja algusega ning nõudluse suurenemisega on esimeste sügiskuude lennugraafikud kuni oktoobrikuu lõpuni täienenud iganädalaselt ühe lisalennuga.

Nordica tegevjuhi ja juhatuse liikme Erki Urva sõnul on rõõmustav näha Rootsi turu esimesi elavnemise märke, mis kindlasti suurendab Nordica kindlustunnet siiani püsitatud prognooside täitumiseks turu järkjärgulisele taastumisele. 

„Oleme optimistlikud ja vaatame tulevikku helgetes toonides. Sagedasti reisivad ärikliendid on uuesti leidmas vajadust lennata Põhja-Rootsist otse Stockholmi ning vastupidi. Sama tendentsi on märgata ka puhkusereisijate puhul. Aina rohkem reisijaid hindab kiireid ja mugavaid otseühendusi kindlustades ja tagades sellega nii enda kui ka lähedaste võimalikult maksimaalne ohutus. Oleme siiralt tänulikud kõikidele oma reisijatele, kes järgivad turvalise lendamise reegleid andes nii oma panus COVID-19 viiruse ohu ja leviku pidurdamiseks,“ sõnab Erki Urva.

Seoses COVID-19 viiruse ning ülemaailmse kriisi ja Maailma Terviseorganisatsiooni poolt väljakuulutatud pandeemiga, vähenes Nordica reisijate arv Põhja-Rootsi liinil kuni 91%, mis tingis vajaduse teha lennuplaanis drastilisi muudatusi. Suurepärane koostöö kohalike omavalitsuste, kogukondade, transpordiametite, lennujaamade ning reisijatega on andnud Nordicale võimalusi leida äärmiselt raskel ajal kõiki osapooli rahuldavaid lahendusi.

Septembri ja oktoobrikuus on võimalik lennata Gällivarest ja Arvidsjaurist Stockholmi ning vastupidi juba neljal päeval nädalas. Lennud toimuvad esmaspäeviti, neljapäeviti, reedeti ja pühapäeviti. 

Kõige olulisem on Nordicale reisijate rahulolu ning turvalisus, mistõttu lennuplaani muudatusi korrigeerides arvestatakse enim just reisijate vajaduste ja nõudlusega. Igapäevaselt analüüsitakse reisijate arvu muutusi ning positiivsete mõjude tekkimisel saab võimalikuks lennugraafiku täiendamine uute lisalendudega. Paranenud on ka kõik Põhja-Rootsi liinilendude täpsusnäitajaid, viimase poole aasta Nordica lendude regulaarsus (lendude toimumise protsent) on 99,12% ning punktuaalsus (lendude väljumise täpsus) täpselt 98,43%.

Alates augustikuu algusest pakub Nordica lisavõimalusena tšarterlennuteenuse osutamist, mis võimaldab kõikidele era- ja äriklientidele ning ettevõtetele tellida lende just nende vajaduste järgi. Nordica eeliseks on Euroopa üks uuemaid ja efektiivsemaid lennukiparke pakkudes sel viisil klientidele kiireid ning mugavaid otselende üle kogu Euroopa ja laiemalt. 

 

2015. aastal asutatud Nordic Aviation Group AS on kasvanud läbi aegade suurimaks Eesti lennuettevõtteks transportides enne COVID-19 viiruse ning ülemaailmse kriisi ja Maailma Terviseorganisatsiooni poolt väljakuulutatud pandeemia algust aastas ca 2 miljonit reisijat, opereerides 22 lennukiga ning andes tööd enam kui 600 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides. Alates 2016. aastast teeb Nordica koostööd Poola lennuettevõtte LOT Polish Airlines´iga. Nordica tütarettevõte Regional Jet osutas enne ülemaailmset kriisi lennuteenuseid LOTile, Nordicale, SASile, Air Serbiale ja erinevatele hankelepingu põhistele partneritele Euroopas. Alates 2019. aasta novembrikuust on Nordica keskendunud regulaarlennuteenuste osutamisele avaliku teenindamise kohustuste alusel ning alates 2020. aasta augustikuust alustas Nordica lennuteenuse pakkumist ka tšarterlendudele.