Eesti ja Poola lennuettevõtted Nordica ja LOT Polish Airlines alustavad 19. novembrist strateegilist koostööd. Algav koostöö sisaldab ühelt poolt ühist kommertsplatvormi ja piletimüügisüsteemi, samuti liinikoodide jagamist. Teisalt, hakkab Nordica LOTile pakkuma oma teenuseid regionaalsete lendude tõhusamal opereerimisel ja esimeseks uueks liiniks, mille teenindamist Nordica lähikuudel alustab, on Stockholm-Varssavi. Lennuteenuste ekspordi suurenemisel lisandub lähema aasta jooksul Nordica lennukiparki kolm lennukit ja luuakse üle 70 töökoha. Strateegilise koostöö ühe olulise osana omandab LOT 49% Nordica tütarfirmast Regional Jet OÜ.

Nordica on jõudnud oma arengus uude etappi. Koostöö Kesk- ja Ida-Euroopa juhtiva lennufirmaga LOT võimaldab meil suurendada ärimudeli jätkusuutlikkust ning tagada ettevõtte finantsiline kindlus ja usaldusväärsus rahvusvahelisel lennundusturul. LOTi valmisolek tulla meie tütarfirma Regional Jet OÜ osanikuks  näitab, et ka nemad võtavad koostööd Nordicaga tõsiselt ja näevad selles pikaajalist partnerlust, mitte lühiajalist projekti,” selgitab tugeva strateegilise partneri kaasamist Nordica juhatuse  esimees Jaan Tamm .

2016. aasta esimese üheksa kuuga on Nordica oma teenuseid eksportinud 4,7 miljoni euro eest, plaanide kohaselt kasvab ekspordile suundatud lendude arv järgmisel aastal üle  150%.

LOT on kasumlik lennukompanii, mis läbis 2016. aastal edukalt ümberkorraldused ning tänu sellele näitab nüüd dünaamilist arengut. Tänavu on neil lisandunud 25 uut marsruuti, sealhulgas kaks uut kaugliini Tokyosse ja Seouli, mis teeb LOTist Euroopa kiiremini laieneva traditsioonilise lennukompanii. Poola lennufirma toob koostöösse Nordicaga kaasa oma usaldusväärsuse maailma ühe regulaarseima ja täpseima lennukompaniina.

„Oleme õnnelikud ja uhked, et varsti saab LOT võimaluse pakkuda oma suurepäraseid teenuseid reisijatele, kes soovivad reisida Tallinnast Euroopasse – nüüd saavad nad lennata Tallinnast Varssavi kaudu mitmekümnesse sihtkohta üle maailma,“ räägib Rafał Milczarski, LOT Polish Airlines’i tegevjuht. „Koos Nordicaga astume esimese sammu Kesk- ja Ida-Euroopa lennundusturu konsolideerimise suunas. Samas on see esimene sellelaadne koostöö Kesk- ja Ida-Euroopa lennukompaniide vahel, mis näitab, et meie piirkonna lennufirmad ei pea tingimata alla vanduma suurtele Lääne-Euroopa kompaniidele, seeläbi kaotades oma rahvuslikku identiteeti ja tegevuse ulatust. Vastupidi, koos LOTiga võivad need jätkata oma individuaalset arengut, ehitades samas üles toimivat transpordikeskust piirkonna südamesse – Varssavisse. Seda eelkõige just kaugliinide osas. Mul on väga hea meel, et Poola kompanii loob sünergiat oma Eesti partneriga. See on kindlasti kasulik nii Poolale kui ka Eestile –  majanduslikult ühele Euroopa dünaamiliseimale riigile,“ lisab Milczarski.

Nordica senine koostööleping Adria Airways’ga oli sõlmitud aastaks võimalusega seda veel ühe aasta võrra jätkata. “Nordica kui ettevõtte käivitamise etapp sügisel sai läbi ja otsustasime, et lepingu jätkamise võimalust me ei kasuta. Tänan Adria Airways’i juhtkonda senise hea koostöö eest, sest paljuski tänu neile saime oma ettevõtte kiiresti toimima,” sõnas Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm.

Nordicast pileti ostnud reisjatele uue strateegilise partneri kaasamine sisulisi muudatusi kaasa ei too. “Kõik plaanitud lennud toimuvad ja lennugraafikud ei muutu. Adriaga jätkub meie koostöö senises formaadis veel kaks nädalat ja selleks perioodiks ostetud piletid jäävad kõik samaks. Nendele lendudele, mis algavad 19. novembrist, muudetakse piletid reisifirmade või online-piletimüügikeskkondade poolt tasuta LOTi piletiteks,” selgitas Nordica juhatuse esimees. “Koostöö LOTiga on hea uudis kõikidele Tallinnast lennata soovijatele, sest nüüd suudame pakkuda rohkem lende senisest mugavamate edasilennuvõimalustega,” lisas Tamm.

Taustainfo:

Nordica ehk Nordic Aviation Group AS on asutatud 2015. aasta sügisel eesmärgiga tagada Eesti lennuühendused ja kuulub 100% Eesti riigile. Nordica korraldab Tallinnast lende 15 sihtkohta Euroopas, samuti jätkatakse teenuse osutamist Örebro (Rootsi) – Kopenhaagen – Groningeni (Holland) liinil. Käesoleva aasta kümne  kuu jooksul on Nordicaga lennanud 307 606  reisijat.

Regional Jet OÜ on Nordica tütarfirma, kes tegeleb Nordica lennutegevuse igapäevase opereerimisega. Regional Jeti on koondatud lennundusega seotud pädevused ja oskusteave, samuti erinevad tsiviillennunduses vajalikud litsentsid ja sertifikaadid. Regional Jetis on koos lendurite ja pardateenindajatega hõivatud üle 120 töötaja.

LOT Polish Airlines

Riigile kuuluv Poola lennukompanii LOT on Kesk- ja Ida-Euroopa juhtiv lennukompanii. LOTil on seljataga 87 aastat pidevat tegevust. Päevas teeb kompanii keskmiselt 200 lendu 60 sihtkohta neljal mandril, vedades aastas umbes viit miljonit reisijat. LOTi mandritevahelised lennud New Yorki, Chicagosse, Torontosse, Tokyosse, Pekingisse ja Seouli, nagu ka järgmisest kevadest algavad lennud Los Angelesse ja Newarki, toimuvad maailma kõige moodsama lennukiga Boeing 787 Dreamliner. 

Lisainfo:

pr@nordica.ee