Nordica lastiruumide korralduse võttis alates 1. juunist üle Leisure Cargo. Täielikult Zeitfrachti omanduses olev tütarettevõte Leisure Cargo osutab täismahus lennuveoste haldusteenuseid peamiselt Nordica Põhja- ja Kesk-Euroopas lendava kaheksa reisilennuki lastiruumidele. Saksakeelsetest aladest teenindatakse aasta ringi Münchenit ja Viini ning hooajaliste lendudega Hamburgi ja Berliini.

Leisure Cargo ja Nordica koostööleping allkirjastati 2018. aasta mais. Lastivõimekust reklaamitakse Zeitfrachti tütarettevõtja Leisure Cargo täieliku lastilendude haldusteenuse kaudu.

Nordica äriarendusjuht Sven Kukemelk ütles: „Meil on hea meel, et leidsime lennukite lastiruumide haldamiseks sedavõrd tugeva partneri ning saame Nordica arengus astuda järjekordse sammu edasi. Loodetavasti on see mõlemale poolele kasulik koostöö, mis viib meid arenguteel edasi.“

„Meie uus pakkumine on esmajoones suunatud veostele, mida on vaja ruttu kohale toimetada, mis on kiiresti riknevad või paisuvad ning mille puhul mere- või maanteetransport pole enam võimalik,“ sõnas ZEITFRACHTI tegevdirektor Wolfram Simon. Leisure Cargo tegevdirektor Thilo Schaefer lisas: „Nordica puhul oleme leidnud lennuettevõtja, kes sobib suurepäraselt meie teenuste portfelliga, täiendab meie geograafilist tegevusala ja teenuseid Põhja-Euroopas.“

Zeitfrachti kontsern

Zeitfrachti kontsern, mille peakontor asub Berliinis, on pereettevõte, mida juhib kolmanda põlve omanik ning kus töötab umbkaudu 1000 töötajat. Ettevõte tegutseb peamiselt kolme äriüksusena logistika, lennunduse ja kinnisvara valdkondades ning selle aastakäive ületab 200 miljonit eurot.

Leisure Cargo

Leisure Cargo GmbH on Zeitfracht Luftfahrt Holding GmbH täielikus omanduses olev tütarettevõtja, mis asub Berliinis ning pakub lastilendude haldusteenust mitmele rahvusvahelisele ja piirkondlikule turiste teenindavale lennuettevõtjale. Ettevõttel on 14 lennuettevõtjast koosnev võrgustik ning ta teeb mitme vedajaga lendude raames koostööd 200 lennupartneriga, pakkudes juurdepääsu rohkem kui 300 sihtkohale. Leisure Companys töötab 60 inimest ning ettevõte teeb koostööd 70 müügiesindaja, 140 käitleja ja 15 transpordifirmaga üle kogu maailma. Leisure Cargo mitmekülgne teenuste valik hõlmab kõiki lastilendudega seotud teenuseid.