Esmaspäeval, 16. mail saabus Tallinnasse neljas CRJ900 tüüpi lennuk, mis on juba kuues lennumasin Nordica lennukipargis. 88-kohaline lennuk registrinumbriga ES-ACG osteti USA eraettevõttelt ning selle omanikuks saab riigi äriühing Transpordi Varahaldus, kellelt Nordica lennukit pikaajaliselt rentima asub. Lennuk hakkab lendama Tallinnast lähtuvatel liinidel eeldatavasti juulis, kui vajalik dokumentatsioon on korda saadud.

Enne ostmist teostati 2011. aastal valminud lennukile erinevad testid ja tehniline inspektsioon koos Bombardieri tehase esindajatega ning sooritati proovilennud. Lisaks viidi läbi erinevad hooldus- ja ettevalmistustööd, et lennuk vastaks igakülgselt kehtivatele Euroopa Liidu regulatsioonidele ning rahvusvahelise lennuohutuse hindamise (IASA) nõuetele.

Nordica juhatuse esimehe Jaan Tamme sõnul on kuuenda lennuki lisandumine aegsasti planeeritud ning vajadusepõhine otsus. „Mul on rõõm tervitada Tallinnas meie lennukipargi värsket liiget uue CRJ900 näol, mis on selge märk sellest, et Nordica kasvab ja areneb. Suve jooksul liigume lendude opereerimisel järk-järgult üle oma lennukipargile ning loodame juba käesoleva suve teises pooles teenindada Tallinnast lähtuvaid liine valdavalt vaid oma lennukitega,“ kommenteeris Tamm.

Lisaks uuele lisandunud CRJ900 lennukile kuulub Nordica hallatavasse lennukiparki veel kolm 88-kohalist CRJ900 ning kaks 70-kohalist CRJ700 tüüpi lennukit, mis on kõik pikaajaliselt sisse renditud.   

Nordica korraldab koostöös Adria Airwaysiga käesoleval suvehooajal lende kokku 15 eri sihtkohta Euroopas. Liinivõrgustikku kuuluvad suvised Pariis, Nice, Split, Rijeka ja Odessa ning aastaringsed Amsterdam, Berliin, Brüssel, Kiiev, München, Oslo, Stockholm, Trondheim, Viin ja Vilnius.