Võrreldes 2016. aastaga kasvas riikliku lennufirma klientide arv 63 protsenti ja ettevõte kindlustas Tallinnast lendavate lennufirmade seas selge turuliidri positsiooni. 2017. aasta jooksul suurenes Nordica lennukipark 10 lennuki võrra ning aasta lõpuks oli ettevõttel 16 lennukit.

2017. aasta oli kodumaisele lennuettevõttele edukas, kuid pingeline kasvuaasta. Nordica reisijate arv tegi tugeva hüppe, kasvades selle aja jooksul 63 protsenti. Firma lennukipark suurenes aastaga 10 lennumasina võrra ning lennukite arv küündis detsembri lõpuks 16-ni. Tegemist oli vajaliku kasvuga, et tagada ettevõttele järgnevateks aastateks stabiilne tulubaas.

Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm märkis, et selja taga on tegus ja kiirelt möödunud aasta. „Nordica saavutas 2017. aastal rohkem, kui me olime oma plaanides arvestanud. Eelkõige tahame tänada oma reisijaid usalduse ja partnereid koostöövalmiduse eest. Oleme saanud eestlaste eelistatuimaks lennufirmaks, aga meie soov on sel aastal pühenduda teenuse ja kvaliteedi arendamisele,” lisas Tamm. Nordica teatel lõpetab firma oma teise majandusaasta kasumlikult.

2017. aasta kokkuvõttes oli Eesti lennufirma lendude toimumise protsent 98 ja 15-minutilise täpsusega väljus üle 82 protsendi lendudest. 2018. aastal ei plaani Nordica sama suurt kasvu, vaid keskendub teenuse kvaliteedi parandamisele. Ettevõtte liinivõrku lisandub tänavu Tallinnast kolm uut sihtkohta. 27. aprillil alustatakse lende Skandinaavia suurimasse sõlmjaama Kopenhaagenisse, 1. juunil Makedoonia populaarseimasse suvituslinna Ohridi ja 16. juunil Musta mere äärsesse kuurortlinna Constanțasse.

 

Lisainfo:

Toomas Uibo
Turundus- ja kommunikatsioonijuht

Tel: +372 501 0203