Paradiis Constanta – meri, päike ja tantsimine

Text: Kirjutaja Getter, TimeFlies Published: 18/ veebr / 2018

Parimad suveplaanid tehakse varakult, sest siis saab mesimagusaid hindu. Kuhu minna, mida teha, millistesse põnevatesse paikadesse reisida? Kui soovinimekirjas on rannamõnude nautimine ja suurepärane peokultuur, siis on Rumeenia suurim turismikeskus Constanta ideaalne valik.

Must meri Mamaias Constanta The Black Sea Nordica FlyNordica Photo Fratelli

KES VÄÄRTUSTAB

reisisihtkohana lisaks Euroopa suurlinnadele turistihordide poolt avastamata pärleid, sel tasub broneerida lennupilet Constantasse. Rumeenia on paljude reisinautlejate jaoks riik, kuhu väga tihti ei satuta, kuigi loodus, maastik, kliima ja hinnatase on seal suurepärased. Rumeenias on aga üks eriline linnake, Constanta, mis pakub külluslikku ajalugu, üle 300 päeva aastas päikest, soodsaid hindu igapäevaostudel ja loendamatul hulgal meelelahutusasutusi.

Võrreldes paarikümne aasta taguse ajaga on see kunagine vaene türgi kaluriküla tundmatuseni muutunud. Laevade arv on kasvanud kordades ning muutnud Constanta riigi suurimaks sadamalinnaks ning suuruselt viiendaks linnaks. Linn on löönud särama, kasvanud suureks ja ilusaks. Ühtlasi on see säilitanud oma kauni arhitektuuri, kuldsed liivarannad ja kindlustanud positsiooni ööelu nautlejate seas. Sellega võimaldab Constanta suveidülli nii noortele seiklejatele, lastega peredele kui kultuurihuvilistele.

Casino Constanta Romania Nordica

IGAÜKS LEIAB OMA

Constanta on Rumeenia kõige soojema kliimaga linn, mis pakub laias valikus tegevusi: ilusat rannajoont, sooja merd, rohkelt meelelahutust ja ööklubisid ning muuseume ja parke. Nii ongi see ideaalne sihtkoht kõigile, kes soovivad soodsalt lõõgastuda ja meeleolukat puhkust nautida, sest baare, ööklubisid ja kabareesid leidub palju.

Rand Musta mere kaldal on valge liivaga ja pikk, lausa 13 kilomeetrit ning kutsub päevitama, inimesi vaatlema ning mere mõnusid nautima. Soolane merevesi on tervendava toimega, mõjudes hästi nii nahale, juustele kui ka organismile tervikuna. Soolavannid ja mudamaskid on iluhoolitsuste lahutamatu osa, mida Musta mere ääres saab igaüks endale ka ise pakkuda.

Rannaliival toimuvad varahommikuni suured tantsupeod, mis toovad töörutiinist välja ka kõige koormatuma pea ning lubavad lahedate rütmide saatel lõõgastuda, hetke nautida ja tantsust rõõmu tunda. Kahtlemata meelitab Constanta igas vanuses turiste soodsa hinnatasemega, kvaliteetsed restoranid, mitmekesine toidukultuur ja vabaõhusöögikohad pakuvad laias valikus meelelahutusprogrammi. 

Linn on kasvanud, ent säilitanud kauni arhitektuuri ja kuldsed liivarannad

Summer Constanta Romania Nordica

ROHKELT KULTUURI JA AJALUGU

Constanta on rikkaliku ajalooga linn ning kultuuripärandit on alles rohkelt – muuseumid, pargid ja imeline vanalinn. Olulise kultuuri- ja majanduskeskusena pakub linn avastamist ka arheoloogiahuvilistele, sest peidab oma põues mitmeid põnevaid ajaloolisi aardeid, mida muuseumides imetleda saab. Ajaloolised monumendid, iidsed varemed, legendaarne kasiino ning moodne ostlemiskeskkond voolivad Constanta linna lõuendile mitmekihilise maali, millest leiab meelepärase värvivaliku iga külastaja. 

Lisaks linnale endale on avastamist väärt paljud ümberkaudsed piirkonnad – külakesed, viinamarjaistandused, looduskaunid kohad ja muidugi ka lähedalasuv Doonau delta. Suhteliselt ligidal on ka Bulgaaria riigipiir ja Varna legendaarsed kuldsed liivarannad asuvad vaid 155 kilomeetri kaugusel. Rendiauto või kohaliku liinibussiga saab sinna Constantast kergesti ning ühe reisi ajaks jätkub avastamist rohkelt! 

Beach Constanta Romania Nordica

SUVEL KÕIGE SOOJEM, KEVADEL KÕIGE KÜLMEM

Rumeenias on neli aastaaega, nagu Eestiski, ent erinevalt siinsest on suvi seal täies hiilguses juba juunis ja kestab septembri lõpuni, mil ilm on soe, kuiv ja päikseline. Päevasel ajal on soojust piisavalt, et nautida päikest ja merd, kuid erinevalt troopilistest piirkondades puudub Constantas liigne palavus, niiskus ja ebamugavus, mis reisijaid kaugemal sageli ebameeldivalt tervitab. Septembri lõpust algab küll sügis, kuid pole üllatus, kui vananaistesuvi toob kaasa isegi kõrgemad temperatuurid kui kesksuvel. Tänu Musta mere soojadele hoovustele on võimalus pikendada suve ja laadida akud päikeseenergiaga korralikult täis ka sügisel. Septembris saab seal veel häid ilmu nautida, seda nii väheste sademete kui keskmiselt 23 soojakaardi poolest. Mahedas merebriisis kaunite vaadete saatel mööda Musta mere rannikut allapoole Varnasse sõitmine on kindlasti omaette eksootiline elamus, millest Põhjamaade sügises ainult unistada võime. 

Kui suvel ja varasügisel on Constanta Rumeenia kõige soojem linn, siis varakevadel muutub väide vastupidiseks. Sageli on see siis riigi kõige jahedam paik, kus temperatuurid jäävad pigem 5-10 plusskraadi kanti. Palavad ja võimalusi täis suved aga korvavad selle täielikult. Nii on Constantal mitu palet – talvel ja varakevadel on ta ettearvamatu, kuid suvel ja sügisel hoiab ta inimesi hellalt oma soojas päikselises rüpes, kandes kõik muremõtted meist kaugele eemale. 

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris talv-kevad 2018.