Lastega Viinis - 5 kohta, mida kindlasti külastada

Text: TimeFlies Published: 11/ veebr/ 2018

KEL PLAAN PEREGA ÜKS TORE REIS TEHA, võiks julgelt lennata Viini. See muusikast ja kunstist pakatav Euroopa pealinn on mõnusalt kompaktne, väga sõbralik ja mitmekesine ning pakub tohutult võimalusi nii täiskasvanutele kui ka kõige väiksematele reisisellidele.

Viin lastega 980x500 1

# 1 ROBINSONI SAAR

Viini üks kõige põnevamaid mänguväljakuid, kus saab ehitada onne, käia aardejahil, võtta osa mõistatusterallist, uurida loomade ja taimede asutusalasid ja küpsetada lõkkel vorstikesi. 

Prater Turm Viin 980x500

# 2 PRATER PARK

18. sajandist pärit lõbustuspark on üks hinnatumaid ja tuntumaid. Sealne kõige kuulsam atraktsioon on Prater Turm - 117 meetri kõrgune pöörlev vaateratas, millelt avaneb kaunis vaade linnale. Ratas ehitati 2010. aastal ning on siiani kõige kõrgem kogu maailmas.

# 3 WASSERTURMI VEEPARK

Euroopa üks suurimaid veeparke, kus 15 000 ruutmeetrisel alal saab sõita parvega üle järve, hüpata langevarjuga kuuemeetrisest tornist, liugelda liumäel ja mängida hiiglaslikul liivaalal (Gatschzone). Siin on nii kosed, ojad, tiigid kui ka sillad ja võimsad platood.

# 4 DONAUINSEL (DOONAU SAAR)

Viini üks populaarseimaid vaba aja veetmise kohti. Just siin toimub üks maailma suuremaid vabaõhu pidusid, kus esinevad nii kodumaised kui ka välismaa muusikud. Saarel asuvas veepargis võivad lapsed rõõmuga pladistada ja möllata, sõita praamiga toogol, käia rippsillal ja mängida Doonau laevaliiklust. 

Schoenbrunni loomaaed Viin Nordica 980x500

# 5 LOOMAAED

Viini külastades soovitame kindlasti minna Schönbrunni loomaaeda. Maailma üks kuulsaimaid loomaaedu asub kaunis kunagise Schönbrunni lossikompleksis ning on korduvalt valitud Euroopa parimaks loomaaiaks. Üle 500 erineva loomaliigiga keskust külastab aastas rohkem kui 2,5 miljonit inimest..

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris suvi 2016.