Nordica suhtub äärmiselt tõsiselt kõikide reisijate ja meeskonna liikmete tervise ning ohutuse tagamisse


 

Head Nordica reisijad!

Nordica suhtub äärmiselt tõsiselt kõikide reisijate ja meeskonna liikmete tervise ning ohutuse tagamisse. Seoses COVID-19 viirusega jälgime pingsalt lisaks Eesti Terviseametile nii Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO), Euroopa Liidu Lennundusohutusameti (EASA), Rootsi Terviseameti kui ka Rootsi Transpordiameti juhiseid ning tegutseme vastavalt nendele. Me palume ja oleme kindlad, et koos meiega vastutavad ka kõik Nordica reisijad enda tervise eest ning kaaluvad oma reisivajadust äärmiselt hoolikalt.

Kehva enesetunde ning esimeste haigusnähtude korral palume püsida kodus ning mitte reisida. 

Kõikidel reisijatel (v.a erandid) on kohustus kanda maski kogu lennu vältel

Edukaks lennule pääsemise üheks eelduseks on kõikidel reisijatel (v.a erandid) oma maski olemasolu. Paneme südamele, et kuna teatud juhtudel ei ole võimalik maske soetada lennujaamast või selle lähiümbrusest, soovitame tungivalt kõiki reisijaid varustada end isiklike maskidega juba enne lennujaama saabumist. 

Kõikidel Nordica lendudel on kohustuslikust maski kandmisest vabastatud lapsed vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) ning reisijad, kellel on maski kandmine arsti poolt vastu näidustatud ning omab selle tõestamiseks tervisetõendit. 

Lennule registreerimisel eelistada võimalusel kodulehel Online check-in’i

Lennule registreerimiseks palume võimalusel kõikidel reisijatel eelistada Nordica kodulehel Online check-in’i. Nordica lendudele (v.a tellimuslendudele) saab registreerida internetis 36 tundi kuni 60 minutit enne graafikujärgset väljalendu.

Pagasi piirangud

Äraantav pagas

Olenevalt teenindusklassist võib lennule tasuta registreerida: 

1 PC x 23kg (Economy), 2 PC x 23kg (Premium Economy) ja 2 PC x 32 kg (Business)

Käsipagas

COVID-10 viiruse ohu ja leviku pidurdamiseks võivad kõik reisijad sõltumata teenindusklassist lennule tasuta kaasa võtta kuni ühe ühiku käsipagasit, mille lubatud maksimaalne kaal on kuni 8kg ning maksimaalsed lubatud mõõdud on 55 x 40 x 23 cm (kõrgus x laius x sügavus):

1 PC x 8 kg, 55x40x23 cm

MÄRKUS: Käsipagasile lisaks ei ole lubatud kaasa võtta naiste käe-, üleõla- ega sülearvutikotti: need peavad mahtuma ühte käsipagasisse. Käsipagas peab mahtuma istme kohal olevasse pagasilaekasse või Teie ees oleva istme alla.

Saatjata reisivad lapsed

Seoses COVID-19 viirusega on hetkel lapse saatmise teenus peatatud kuni 31. detsembrini 2020. a. 

Muudatused pardateeninduses kuni 31. märtsini 2021. a.

COVID-19 viiruse ohu ja leviku pidurdamiseks oleme kõikidel Nordica lendudel peatanud pardateeninduse kuni 31. märtsini 2021. a. Peatatud on jookide, söökide, värskete ajalehtede ning pardaajakirja pakkumine.  

Võimalusel palume kõikidel reisijatel hoida teistest inimestest vähemalt pooleteise meetri kaugusele, vältida kontakti teiste reisijatega, mitte puudutada enda silmi, nina ja suud ning jälgida hingamisteede hügieeni. Aevastamise ja köhimise korral palume katta oma suu ja nina ühekordse salvrätiga, pärast kasutamist see koheselt visata prügikasti ning viimasena puhastada käed. Salvräti puudumisel palume kasutada enda varrukat ning kindlasti mitte paljast kätt. 

Kinnitame Teile veelkord, et Nordica suhtub äärmiselt tõsiselt kõikide reisijate ja töötajate tervise ning ohutuse tagamisse. Me väärtustame iga inimest ja ohutust ennekõike. Ohutus ei ole läbiräägitav ja ohutuse alal ei tee me kompromisse. Oma igapäevases tegevuses lähtume kõikidest Euroopas kehtivatest reeglitest ja standarditest ning teostame neist tulenevate protseduuride ja protsesside pidevat ja korralist auditeerimist koostöös siseriiklike ja rahvusvaheliste vastutavate agentuuride ja audiitoritega. 

Kõik Nordica lennukid desinfitseeritakse vastavalt terviseohtuse reeglitele ning kõiki Nordica lende teenindavad lennukid on varustatud ülitõhusate HEPA filtritega, mis takistavad mikroobide- ja viiruseosakeste leviku rohkem kui 99% ulatuses.

 

Kohtumiseni pardal!

Teie Nordica