Rain Lõhmus vallutab lennult maailma

Text: Kadri Eisenschmidt Photos: Martin Kirikal Published: 13/ veebr / 2018

Tänavu ka Londonisse laieneda plaaniva Eesti panga LHV asutaja ja suurim aktsionär Rain Lõhmus on laiemale üldsusele tuntud peamiselt investorina. 2011. ja 2016. aastal on teda tunnustatud aasta ärimehe tiitliga. Suuri tegusid ei tehta aga käed rüpes istudes ja nii on Lõhmus ka pidevas liikumises. Eestis käib ta keskmiselt korra kuus. Ühekuulisse perioodi mahub enamasti veel kaks kiiremat lendu teistesse riikidesse.

Rain Lohmus Nordica Foto Martin Kirikal 980x500

Mis on sinu jaoks lendude juures oluline?

Lendan pigem palju – elan perega põhikohaga Luganos, Šveitsis ning tööasjus liigun pidevalt Tallinna, Londoni, ja Riia vahet. Olen veendunud, et hea ühendus on kõige alus. Selles on meie oma lennufirmal eelis. Kohalik lennufirma suudab siinsete inimeste vajadusi kõige paremini lugeda ning luua selliseid ühendusi, mis neid enim teeniks. Et aeg on kõige väärtuslikum ressurss, siis on oluline ka lennujaama mugavus, hea asukoht ja kiirus. Mida vähem läheb aega turvakontrollides, seda parem. Nii annab aega kokku hoida ka lennujaamas veedetud ajalt. Üldiselt muidugi Tallinna Lennujaama üle viriseda ei saa. Öeldakse, et see on üks Euroopa hubasemaid, ning et see on väike, toimub töö seal efektiivselt.

RAIN SOOVITAB REISIDA AINULT KÄSIPAGASIGA – NÄDALASEKS REISIKS MAHUB KÕIK VAJALIK ÄRA.

Millised on sinu eelistatud reisisihtkohad?

Olen valinud elukohaks väga hea paiga, mis on kõige keskmes. Prantsusmaa lõunarannik on sealt neljatunnise autosõidu kaugusel. Et olen tennisehuviline ja pean sellest spordist lugu, siis meeldib mulle käia Monte Carlo turniiril, liivahooaja avamisel, mis on minu jaoks saanud traditsiooniliseks suvehooaja avasündmuseks. Monte Carlost on pooletunnise autosõidu kaugusel ka Cap Ferrat, kuhu oleme perega ikka sõitnud. Ent nagu auto käib regulaarselt tehnilises hoolduses, käin ka mina end remontimas. Veedan igal aastal 2 nädalat Indias. Lähen alati samasse kohta ning keskendun oma keha ja vaimu tasakaalu taastamisele ja hoidmisele.

RAIN LENDAB PALJU JA HINDAB LENNUMUGAVUST KÕRGELT, ENT VÕIMALUSEL EELISTAB REISIDA MÖÖDA MAAD, AUTOGA.

Kuhu viiksid oma väliskülalised Eestis?

Tutvustaksin neile Tallinnat ja Tartut. Tallinn on väga ilus linn, olen selle kohta alati ühesugust tagasisidet saanud. Minu jaoks on aga südamelähedane ka Tartu oma nooruslikkuse, elu ja meluga, eriti sügisel. Lisaks on mul maakodu Pühajärve ääres, kus oleks võimaluse korral mõnus puhata.

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris talv-kevad 2018.