Tennised kotti ja Trondheimi

Text: Liis Kängsepp Photos: Mihkel Maripuu, Nordica Published: 5 / märts / 2018

Eesti džässmuusik Kadri Voorand reisib palju ja peamiselt tööga seoses. Talle pole võõrad ei Berliin ega Stockholm, Brüssel ega München. Hea meelega sõidaks ta ka Spliti või Rijekasse, sest Horvaatia on huvitav sihtkoht põneva muusika ja ilusa loodusega. Nordica lendajatel soovitab ta aga sõita sel suvel Trondheimi.

Tennised kotti ja Trondheimi Jazz it up in Trondheim Nordica flyNordica Photo Mihkem Maripuu 980x500
trondheim 2068806 1280

Kuhu soovitab Kadri suvel reisida?

Trondheimi!. Sinna läheksin ma alati tagasi. See on üks kõige ilusamaid paiku siinpool maailmanurgas. Minu kui suure matkaharrastaja jaoks on oluline, et sealt saab kiiresti erinevatesse mägimatka sihtkohtadesse edasi sõita. Soovitangiksingi vähemalt nädal aega järjest viibida Norra mägedes ja mitte vastata töökõnedele. Jätta Jätke arvuti ka koju.   

Trondheim on veel selle poolest hea koht, et kui on huvi alustada matka kultuuriampsuga, siis seal jagub küllalt variante nii visuaalkunsti kui muusika osas. Linnas on üks huvitavamaid jazzi klubisid, mis erineb teistest klubidest selle poolest, et seal mängitakse palju alternatiivset muusikat ja jazzi, mis kaldub peavoolust kõrvale. Niivõrd väikese linna kohta toimub seal väga palju.

Kolm asja, mis sul reisides alati kaasas on?

Üldiselt ma reisin töö tõttu ja see tähendab, et minu pagas on täis rauda ehk siis kitarriefekte ja muud helielektroonikat, mida kasutan oma kontsertidel erinevate häälte tekitamiseks. Oma 20 kg kilogrammi tulebki saabki alati täpselt täis ja tuleb hinge kinni hoida, et kõik ära mahuks. Aga see kõik on ju kunsti nimel!".

Mägedes soovitan viibida vähemalt nädalal ning jätta arvuti ja tööasjad koju.

Teiseks on kotis alati mikrofon, ka see on seotud tööga.

Ja siis alati üks paar tenniseid. Kui esinen soolokavaga, siis ilma tennisteta ma lavale minna ei saa. Selleks, et saaksin laval karata nii, nagu soovi on, on tennised hädavajalikud. Et Kuna mulle meeldib kõndida jala pikki maid, kuluvad tennised ka selleks otstarbeks hästihädasti ära.

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris kevad 2016