Ohrid - valguse linn

Text: Taisi Kõiv Photos: Milana Jovanov, Kate Talim Unsplash, Nordica Published: 15 | aprill | 2019

TÕELINE REISIELAMUS on Lääne-Balkani riigi Makedoonia kuurortlinn Ohrid, mis paikneb riigi edelaosas, maalilise Ohridi järve kaldal. Sügavalt ajalooline, kuid samas kaasaegne linn pakub palju elamusi ja ideaalseid võimalusi aktiivse ning unustamatu puhkuse veetmiseks.

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv vaade linnale Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1
Ohrid valguse linn Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1

Ohrid on üks vanimatest Euroopa linnadest, mis on läbi ajaloo kandnud mitmeid tähenduslikke nimesid nagu Ohër, Ohri, Ochrida või Achrida. Kõige algsemas mõistes, kuni tänapäevani välja, peetakse Ohridi aga valguse linnaks. Lisaks tasub kõrva taha panna, et kaasaegne Ohridi linn on antiikse Lychnidose linna järeltulija, mille piirkond kuulub täna ka UNESCO maailmapärandisse.

Ohrid valguse linn Biljana allikas Pueha Naumi klooster Ohridi jaerv Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1

LUMMAVAD VAATED, KUS JÄRV KOHTUB TAEVAGA

Ohridi piirkond on eelkõige tuntud kauni looduse poolest, millesarnast on mujalt raske leida. Kõige tuntum on seal piirkonnas loomulikult samanimeline järv, mis on ainulaadne, sest kogu maailmas võib loendada vaid mõne sarnaselt kauge päritoluga ajaloolise järve. Ohridi järv on Makedoonia üks vanimaid ja ilusamaid. Ligikaudu 30-kilomeetrise läbimõõduga ja 288 meetrit sügav ümmargune järv pakub võimalusi matkamiseks, kalapüügiks ning loomulikult ilusateks ja unustamatuteks vaadeteks.

Järve puhas ja kristallselge vesi on kindlasti üks põhjus, miks nii kohalikud kui ka turistid Ohridist vaimustatud on. Ohridi järv on kuulus ka taime- ja loomaliigirikkuse poolest. Järves elab üle 200 endeemilise taime ning palju piirkonna jaoks haruldasi kalaliike, mistõttu on Ohrid ka kirglike kalameeste üks lemmikpaiku.

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv restoran Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1

KALJUDE EMBUSES

Sõnatukstegevaid vaateid ja kohti jagub Ohridis aga veelgi. Lisaks kaunile järvele ümbritsevad linna kaljud, mis hoiavad Ohrid ja kohalikke elanikke enda kaitsvas embuses. Ümbritsevad mäed pakuvad erakordseid matkamisvõimalusi. Matkaradu saab valida distantsi ja raskuse järgi, mistõttu leiab igaüks endale midagi meelepärast. Lisaks mägedele on linna tõeliseks pärliks Calicica rahvuspark, mis paikneb mägise Ohridi ja Velestovo mägiküla vahel. Suuremal osal matkarajal saab näha filmilikke vaateid Ohridi järvele. Lisaks saab valida endale meelepäraseid radu, kus näha saab arhitektuurilisi ehitisi, kauneid kirikuid ja ajaloolise hõnguga kloostreid.

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia direct flights Nordica FlyNordica 1

LAI VALIK ÖÖBIMISVÕIMALUSI

Ohrid pakub laia valikut luksuslikke ööbimisvõimalusi ning seda väga soodsa hinnaga. Vaadetega järvele, linnale, metsale või kuhu iganes, valik on sinu. Võimalusel võib ka linnast eemale sõita, sest väljaspool linna on järveäärsetel aladel küllaga armsaid ööbimispaiku. Kõige romantilisemad ja ka perekesksemad hotellid või kodumajutused ootavad just Ohridis.

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv Pueha Panteleimoni kirik Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1

KOGE PÄIKESEPAITUST

Kevad- ja suvepuhkuse veetmiseks on Ohrid ideaalne paik, seal saab tunda ehtsat Vahemere kliimat, millest pole puudu ei päikesest ega ka jahutavast vihmast. Kõige ideaalsem ja soojem aeg Ohridi külastamiseks on maist kuni septembrini, kus keskmine temperatuur on 27 °C. Ohrid on suurepärane paik ka rannapuhkuse veetmiseks. Järve ääres on palju randu, kus tekib tõeline paradiisisaare tunne, õigemini seal oledki paradiisis, sest Ohridi järve peetakse üheks maailma kõige ilusamaks paigaks.

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1 1

LUMMAV ÖÖELU

Ajaloolistele ehitistele ja vastupandamatule loodusele lisaks pakub Ohrid suurepärast meelelahutust. Nautida saab maitseelamusi kaunite vaadetega restoranides, kohvikutes, aga ka mekkida kuulsaid Makedoonia veine.

Lisaks maitsvale toidule saab osa ka Ohridi ööelust, mis lihtsalt ei luba õhtul voodisse heita. Linna jalakäijate tänav täitub õhtuti ööelu nautima tulnud kohalike ja puhkajatega. Linnas on meelelahutuseks palju võimalusi. Jalga saab keerutada klubides ning põnevust pakkuvat meelelahutust leiab kasiinodest, mida on linnas mitu. Seepärast ei pea muretsema, kas jõuab ka kõik kohad läbi käia, kesklinn on nii kompaktne, et ühel õhtul jõuab kõikjale. Lisaks kõigele kestab melu Ohridis varaste hommikutundideni.

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv paeikeseloojang Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Photo Milana Jovanov Unsplash Nordica FlyNordica

Ohrid on tõeline juveel Makedoonia kroonil, mille võlu on lummav. Seni pole see turimsikuurortina liigset tähelepanu püüdnud ja seda enam tasuks linn oma reisisoovide nimekirja lisada. Sellest saab unustamatu puhkus nii perele, koos sõprade kui kallimaga.

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris talv-kevad 2019.