Lemmikloomadega reisimine

Reisimine lemmikloomadega

Reisimine lemmikloomadega

Rootsi siselendudel ei ole lemmikloomi võimalik transportida registreeritud pagasina pagasiruumis (AVIH)  talveperioodil 1 november – 31 märts.

Lemmikloomad

Pakume reisijatele võimalust lennata koos lemmikuga, näiteks kassi, koera või tuhkruga. Olenevalt kaalust ja suurusest võib lemmikloom reisida kas salongis või pagasiruumis.

Teie ja kaasreisijate huvides lubatakse salongi ainult teatud hulgal lemmikloomi, seetõttu palume teil oma lemmikule aegsasti koht broneerida Nordica klientiteeninduses. 

Soovitame seda teha 24 tunni jooksul pärast pileti broneerimist, aga mitte hiljem kui 24 tundi enne lennu väljumist. 

Nordica klienditeenindus

Telefon: +372 664 2200
E-mail: info@nordica.ee

Loomad saavad lennukiga reisida kolmel moel:

Kui lennukile pääsevate lemmikloomade arv – nii salongis kui ka pagasiruumis – on täis, on meil õigus keelduda lemmiklooma vedamisest (laieneb ka juhtkoeradele ja teistele teraapialoomadele).

Lennukis viibivate loomade heaolu ja ohutuse tagamiseks lähtume Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) eeskirjadest.

Konkreetset olukorda puudutavaid küsimusi käsitletakse eraldi.

 

 • salongis;

 • pagasiruumis;

 • pagasiruumis lennuveosena.

Reisi korraldamine

Lemmikloomaga reisimiseks valmistudes pidage silmas järgmist:

 • Enne lennu broneerimist tutvuge asjakohaste määrustega, mis puudutavad teie reisi sihtriiki ja lemmikutega reisimist, samuti lugege üle üldised loomade heaoluga seotud eeskirjad. Vastav teave on leitav iga riigi saatkonnas.
 • Seadke korda lemmiku vaktsineerimispaberid (marutaudi ja koerte katku vastu) ja muretsege loomaarstilt ajakohane tervisetõend, mis kinnitab, et looma tervis vastab nii lennu lähte- ja sihtriigi kui ka võimalike läbitavate lennujaamade nõuetele.
 • Kui lendate Euroopa Liidus, peab lemmikul olema eraldi lemmikloomapass, kus on ära toodud looma värvus, liik/tõug ja sugu koos mikrokiibi numbri või tätoveeringuga (väljastab loomaarst).
 • Lemmikloomad peavad reisima sobivates transpordikastides, mille mõõtmed olenevad valitud reisiviisist ja lennuki tüübist. Täpsem teave on toodud igas alaosas.

Siit leiate veel mõned näpunäited

 • Harjutage looma juba mõni päev enne lendu transpordikastiga, et muuta reis lemmikule lihtsamaks.
 • Enne reisi kinnitage transpordikasti küljele silt looma nime ja toitmisjuhistega.
 • Loomade lennule registreerimine võib võtta tavapärasest kauem aega. Seetõttu soovitame teil tulla lennujaama kolm tundi enne lennu väljumist.
 • Ärge andke lemmikloomale vähemalt paar tundi enne lennu väljumist juua ega süüa ja viige loom vahetult enne lendu jalutuskäigule.
 • Andke enne lennu väljumist lemmikloomale pisut vett juua.
 • Lemmiklooma ohutuse tagamiseks asetage looma jalutusrihm ja suukorv transpordikasti juurde või pakkige need käsipagasisse.
 • Loomadele võib rahusteid anda üksnes loomaarsti soovituse kohaselt.

 

Lemmikloomad salongis

Lemmikloom peab salongis reisides kogu lennu ajal olema oma kaalule ja suurusele vastavas transpordikotis või -puuris (kastis). Lemmiklooma ning reisikoti ja/või -puuri koguraskus võib olla kuni 8 kg.

Pidage meeles, et lemmikloom peab kogu lennu vältel olema oma transpordikotis või -puuris (kastis) eesoleva istme all.

 

 

Lemmikloomad pagasiruumis

Kui registreerite lemmiklooma äraantava pagasi hulka, veenduge, et loomal oleksid mugavad reisitingimused. Transpordikast peab vastama Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) eeskirjadega elus loomade transportimiseks.

Pidage meeles, et lemmiklooma transpordikast peab olema:

 • piisavalt suur, et loom saaks kastis vabalt liikuda, püsti seista, ümber pöörata ja pikali heita;
 • puhas, tugeva ehitusega ja kindlalt suletud, kasti põhi peab olema seest vooderdatud vettimava materjaliga;
 • varustatud kohase sildiga ja juhendiga (selgitamaks, kuidas loomaga ümber käia);
 • varustatud joogi- ja toidukausiga;
 • ventileeritud vähemalt kolmest küljest;
 • valmistatud klaaskiust, metallist, jäigast plastikust, keevitatud metallvõrgust, täispuidust või vineerist; sh ei tohi kastil olla rattaid (vajaduse korral eemaldage rattad check-in’i ajal);
 • MÄRKUS! Transpordikastid ei tohi olla üleni keevitatud- või traatvõrgust. Sellised kastid ei sobi lemmikloomade transportimiseks.

Kui transpordikast on liiga väike või ei vasta eelmainitud IATA eeskirjadele, on meil õigus check-in’i ajal keelduda lemmiklooma vedamisest.

 

Juht- ja muud teenistuskoerad

Juhtkoerad (nägemis- ja kuulmisvaeguste korral, muud abikoerad) pääsevad koos erivajadustega reisijaga salongi tasuta. Kaalu- ja suurusepiirangud puuduvad ning loom ei pea lennu ajal transpordikastis kinni olema. Koeral peaks olema jalutusrihm. Suukorv ei ole kohustuslik. 

Lemmikloomade veotasud Nordica lendudel

Lemmikloomad ei kuulu tasuta pagasi hulka. Tasu määr oleneb lemmiklooma ja transpordikoti või -kasti suurusest ning kaalust.

Kategooria

Suurus

Hind(üks suund)

Mõõdud ja kaal

Väike lemmikloom salongis (PETC)

 

kuni 8 kg

 

35 €

 56x45x25 cm 

(pikkus x laius x kõrgus)

8 kg

Väikesed ja keskmise suurusega lemmikloomad pagasiruumis (AVIH)

 

kuni 60 kg

 

55 €

 110x76x73 cm

(pikkus x laius x kõrgus) 

60 kg 

Lemmikloomade transport lennuveosena pagasiruumis

Kui võtate lemmiklooma kaasa registreeritud lennuveosena, pidage meeles, et loomal peavad olema:

 • ajakohased vaktsineerimispaberid (marutaudi vastu);
 • ajakohased tervisetõendid loomaarstilt (meditsiiniline kontroll, ussitõrje, puukide eemaldamine), mis võtavad arvesse nii lähte- ja sihtriigis kui ka võimalikes läbitavates lennujaamades kehtivaid nõudeid (väljastatud kuni 48 tundi enne lennu väljumist)*;
 • eraldi lemmikloomapass, kus on ära toodud looma värvus, liik/tõug ja sugu koos mikrokiibi numbri või tätoveeringuga (väljastab loomaarst);
 • mikrokiip;
 • sobiv transpordikast. 

Sel moel on lubatud transportida ainult üle kolme kuu vanuseid loomi, kelle viimasest suuremast marutaudivastasest vaktsineerimisest on möödas vähemalt 21 päeva.

Lemmikloomade veole registreeritud lennuveosena pagasiruumis kohalduvad samad transpordikastiga seotud nõuded, kui registreeritud pagasina reisivatele loomadele.

Veotasud lemmikloomade transportimisel lennuveosena pagasiruumis

Tasustame ainult lemmiklooma transporti pagasiruumis, ega osuta edasitoimetamisteenust. Lemmiklooma pileti hind oleneb transpordikasti suurusest, looma ja kasti koguraskusest ning lennu marsruudist. Loomade transporditeenus lennuveosena pagasiruumis on saadaval ainult veoste ja saadetiste osakonna kaudu. Olenemata lennufirma tasudest tuleb teil maksta meist (Nordica) mitteolenevaid lisatasusid terminali, loomaarsti, tolli ja muude seotud teenuste eest.

Teeme kõik võimaliku, et teavitada teid lisatasudest, mis pole veoteenuse ostmise ajal otseselt seotud loomade transportimisega.

 

Juhtkoerad ja muud teraapiakoerad

Juhtkoerad (nägemis- ja kuulmisvaeguste korral, muud abikoerad) ning teraapiakoerad pääsevad koos erivajadustega reisijaga salongi tasuta. Kaalu- ja suurusepiirangud puuduvad ning looma võib lennu ajal transpordikastist välja lasta. Koeral peaks olema jalutusrihm. Suukorv ei ole kohustuslik, aga juhtkoera või teraapiakoeraga reisijal peaks suukorv igaks juhuks kaasas olema.

Teie ja kaasreisijate huvides lubatakse salongi ainult teatud hulgal lemmikloomi, seetõttu palume teil oma lemmikule telefoni teel aegsasti koht broneerida. Soovitame seda teha 24 tunni jooksul pärast pileti broneerimist, aga mitte hiljem kui 48 tundi enne lennu väljumist.