Viis asja, mida lennule kaasa võtta

Text: Annikky Lamp Photos: Alphacolor, Pixabay Published: 12 / nov / 2017
book 2692801 1280

1. Raamat

97% inimestest, keda tunnen, kurdavad vähese lugemisaja üle. Lennureis on sellele murele ideaalne lahendus, kuna produktiivsete tegevuste hulk on lennukis niikuinii piiratud. Samas on seal suhteliselt rahulik, sest põhjamaised reisijad tavaliselt naabriga suhtlema ei kipu (kui ei ole piisavalt vaikne, vt punkt 3).

blanket 2593141 1280

2. Sall

Ma ei mäleta ühtegi lennusõitu, kus temperatuur oleks olnud paras. Kindlasti on neid olnud, aga meelde on jäänud vaid arktilised ja troopilised olud. Kuumust leevendab riiete äravõtmine, mis käesoleva kolumni teemaga ei haaku. Jaheduse vastu aitab vastupidine, kuid jube raske on ennustada, kui palju riideid täpselt selga panema peaks. Lahenduseks on suur sall, soovitavalt kašmiirist, kuna see on soe, aga mitte paks ega raske.

headphone 1868612 1280

3. Kõrvaklapid

Mõnikord tuleb ette olukordi, kus lugemine on vastunäidustatud: ränk silmahaigus või raskekujuline lugemisjõuetus, näiteks. Sel juhul on intelligentne audioraamat aktsepteeritavaks alternatiiviks. Lisaks on korralikest müravastastest kõrvaklappidest abi siis, kui väga tahaks lugeda, aga tüütu kõrvalistuja või mootorimürin ei lase. 

blur 1850809 1280

4. Nosimist

Ma tean, lennukis tavaliselt antakse miskit näksida. Kuid kes teab, millal! Mõnikord tuleb pikalt istuda enne, kui lennuk liikumagi hakkab. Seepärast peab kotis alati olema natuke pähkleid või muud sarnast – veresuhkru drastiline langus on tsivilisatsiooni suurim vaenlane.

cosmetics 2694767 1280

5. Kreem

Rahvusvaheliste ilugurude juttu ei tasu alati usaldada, aga ühes on neil õigus: lendamine tõesti kuivatab nahka. Mõnikord hakkab näol kuivusest lausa ebamugav, nii et üks niisutav kreem võiks igaühel pardal kaasas olla. (Ma ei näe mingit põhjust, miks ka mehed ennast kreemitada ei võiks.)

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris sügis-talv 2017