Vaikiv telefon sünnitas ikoonilise lennukimudeli Boeing 737 ehk Bobby

Text: Toomas Uibo, Nordica kommunikatsioonijuht Photos: Unsplash Published: 29/07/2019

ON 1965. AASTA 19. VEEBRUAR ning Saksamaa suurima lennufirma Lufthansa tegevjuht ja peainsener Gerhard Hjölte ootab oma kontoris kõnet ettevõtte juhatuselt saamaks selgust, milliseid lennukeid firma ostma hakkab. Telefon vaikib ja mees otsustab ohjad enda kätte haarata.

Kuna tema lennukipargis on juba Boeing 727 tüüpi masinaid, siis osutab valitsus mõningast survet, et järgmised lennukid ei tuleks Boeingult- kõiki mune ei tohiks ühte korvi panna. Gerhard Hjölte näeb siin aga võimalust saada ettevõttele lennuk, mis on valminud koostöös tema juhitava lennufirmaga. Boeinguga lepitakse kokku uue mudeli põhidisainis, mis toetaks maksimaalselt Saksa lennukompanii vajadusi. Mootorid hakkavad asetsema tiibade all, mis lubab vähendada lennuki massi, parandada aerodünaamikat ja avardada reisijate salongi. 15.märts 1965. aastal sõlmivadki Boeing ja Lufthansa lepingu, mille kohaselt tellib lennufirma tootjalt 21 uut tüüpi lennumasinat.

"Nii sünnib kommertslennunduse ikoon- lennuk, mis annab Ameerika tootjale uue hingamise ja mida hüütakse hiljem hellitavalt Bobbyks."

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris kevad-suvi 2019