Julge end vabalt tunda

Text: Marleen Valdmaa Photos: Martin Kirikal Published: 26 / august / 2018

Tallinna vanalinnas pesitseb väljapeetud hubane paradiis nimega Ribe, kus kohtab naerusuiseid nägusid ja elunautlejaid. Seda nii personali kui ka külastajate mõttes, sest just atmosfääri, roogade ja mängleva asjalikkusega luuakse restoranis vabadust soosiv keskkond.

Platz-Eesti-maitsed-Flavours-of-Estonia-Nordica-FlyNordica-Foto-Photo-Martin-Kirikal-2

Ribe läbimõeldud olemus võimaldab külalistel einestada valgusküllases ülemise korruse või privaatsema õhkkonnaga alumise korruse saalis. Mõlema sisekujunduses on märgata loomingulisust ja detailidele pühendumist, mida toetavad ka Ribe osavate kokkade valmistatud esmaklassilised road.

Maitseid, mis panevad hetke nautima, leidub restorani igas roas. Kokad kostitavad külalisi taimetoidumenüü, fikseeritud kolme- ja neljakäiguliste menüüde, aga ka à la carte menüüga, millest õhkub atraktiivsust ning komponentide varieeruvust. Ole valmis ja avatud proovima menüüst mõnd rooga, milleks varem julgust ei ole olnud – Ribe kokkasid võid südamerahuga usaldada ja on kindel, et esimene kontakt uue maitsega saab olema meelierutav.

Platz-Eesti-maitsed-Flavours-of-Estonia-Nordica-FlyNordica-Foto-Photo-Martin-Kirikal-7

Ribest vaid jalutuskäigu kaugusel, Rotermanni kvartalis pesitseb restoran Platz. Sealsed võimalused on sobilikud peredele, taimetoitlastele, ülimalt hästi tasakaalustatud hinna ja kvaliteedi suhet armastavatele lõunatajatele ning elegantsete mitmekäiguliste õhtusöökide nautijatele. Platz on suurepärane valik nii sumedateks suveõhtuteks terrassil kui ka õdusateks vihmasteks õhtusöökideks hubastes siseruumides. Külmemal ajal täieneb kahe saaliga restorani menüü mõnevõrra idamaisema alatooniga valikuga. Lisaks mitmekülgsele toidupoolisele ei tasu unustada ka kokteilimeistrite mitmekesise loomingu proovimist. Sealt võib avastada täitsa enda näoga joogi. Vaatamata Platzi väljapeetusele ja glamuurile on see koht, kust leiab endale meelepärase tõesti iga toidust lugupidav külastaja. Selle eest seisab personal, kes oma muheda olekuga leiab lahenduse igas olukorras.

Kutsu kokku head kaaslased ja võta kaasa hea tuju ning sea sammud Tallinna toidumaastikku avastama. Ribes või Platzis veedetud lõunapaus või hilised õhtutunnid garanteerivad argirutiinist vabanemise ning jätavad lahkudes näole naeratuse, mis ümbritsevaidki tagasihoidlikult õhetama ajab.

RIBE | Vene 7, Tallinn | +372 631 3084 |E-P 12-23 | www.ribe.ee

PLATZ | Roseni 7, Tallinn | +372 664 5086 |E-L 12-23, P 12-22 | www.platz.ee

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris suvi-sügis 2018