Lennust LO8173
Pressiteade 5.06.2018 15:55.

Nordica hommikune ärajäänud lend LO8173 Tallinnast Amsterdami väljus täna kell 14.00 Tallinna lennujaamast asenduslennuki ja uue meeskonnaga. Kõigi reisijate eest hoolitsesid Tallinna Lennujaamas Nordica töötajad pakkudes igakülgset abi ja tuge.

Nordica tänane lend LO8173 Tallinnast Amsterdami katkestas Tallinna lennurajal hoovõtujooksu. Hetkel on teada, et kapten reageeris suitsuanduri signaalile ning katkestas hoovõtu vahetult enne õhkutõusu. Kõik reisijad evakueeriti lennurajal meeskonna poolt ja viidi bussiga terminali. Pardal oli 42 reisijat ja 4 meeskonna liiget, nendega on kõik korras.

Intsident toimus CRJ900 lennukiga, mis on valmistatud Kanada Bombardier lennukitehases 2011 aastal. Nordica piloodid on treenitud reageerima igale väiksemale kõrvalkaldele lennuki süsteemides vastavalt protseduuridele. Meeskond näitas tekkinud olukorras üles kõrget professionaalsust ja tegutses täpselt vastavalt juhenditele.

Intsidendis osalenud lennukile teostatakse enne järgmist väljalendu põhjalik ülevaatus. Teada on, et evakuatsiooni käigus sai lennumasin väiksemaid vigastusi.

Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo lisas: “Tänane intsident näitas meie valmisolekut eriolukordades hästi toime tulla. Kõige olulisem on siiski, et inimesed viga ei saanud. Mul on ka hea meel, et me suutsime ligi 2 tunniga organiseerida uue lennu tagavara lennukiga ning toimetada reisijad sihtkohta. Nordica on tänulik kõikidele reisijatele mõistva suhtumise eest ning tänab lennuki meeskonda professionaalse ja operatiivse tegutsemise eest!”


 

Lennust LO8173
Pressiteade 5.06.2018 13:03.

Nordica tänahommikune lend Amsterdami (LO8173) katkestas Tallinna lennurajal hoovõtujooksu, põhjus on hetkel uurimisel. Kõik reisijad on lennukist evakueeritud ja viidud bussiga terminali. Pardal oli 42 reisijat ja nendega on kõik korras. Kuna lennurada oli lühiajaliselt brlokeeritud, siis on oodata mõnedele lendudele hilinemisi.

Intsident toimus CRJ900 lennukiga, mis on valmistatud Kanada Bombardier lennukitehases aastal  2011. Nordica piloodid on treenitud reageerima igale väiksemale kõrvalkaldele lennuki süsteemides vastavalt protseduuridele. Hetkel on teada, et kapten reageeris tagumise tualeti suitsuanduri signaalile ning katkestas hoovõtul stardi. Amsterdami lend toimub kell 14.00 vahetatud lennukiga.

Infot täiendatakse jooksvalt.

Regarding Nordica flight LO8173
Press release 5.06.2018 at 13:03

Nordica’s morning flight to Amsterdam (LO8173) from Tallinn aborted takeoff on runway, for a reason currently under investigation. All passengers have been evacuated and transported to the terminal. There were 42 people on board and no injuries have been reported. The flight will be rescheduled for a later time today and there are expected to be some deviations from normal flight schedule for the rest of today’s flights, details of which will be shared as confirmed.

Incident took place with a CRJ900 type regional jet aircraft, which was manufactured in 2011 at Canadian Bombardier. According to the procedures, Nordica pilots are trained to react to even the smallest deviations with aircraft systems. At the moment it is known known that the captain reacted to the smoke detector signal and aborted the takeoff procedures accordingly.

We will be providing additional information when available.

Информация о рейсе LO8173 из Таллинна в Амстердам
Пресс-релиз 5.06.2018 13:03.

Самолет Nordica вылетавший по маршруту Таллинн - Амстердам, номер полета LO8173, сегодня утром был вынужден прервать взлет. На данный момент причина расследуется. На борту самолета было 42 пассажира. Все они были эвакуированы и отправлены обратно в терминал. Так как взлетная полоса была на короткое время закрыта, можно ожидать задержки некоторых рейсов.

Инцидент произошел с самолетом CRJ900, который был произведен Канадским заводом Bombardier в 2011 году.
Все пилоты Nordica проходят специальные обучения и умеют реагировать на любые отклонения в системах самолетов соответственно процедурам.

На данный момент известно что пилот среагировал на детектор дыма в туалете и прервал взлет.

Вылет в Амстердам состоится в 14:00 на замененном самолете.


Lennust LO8173
Pressiteade 5.06.2018 12:41.

Nordica tänahommikune lend Amsterdami (LO8173) katkestas Tallinna lennurajal hoovõtujooksu, hetkel teadmata põhjusel. Kõik reisijad on lennukist evakueeritud ja lennuki juures on lennujaama päästeteenindus.

Intsident toimus CRJ900 lennukiga, mis on valmistatud Kanada Bombardier lennukitehases aastal  2011. Nordica piloodid on treenitud reageerima igale väiksemale kõrvalkaldele lennuki süsteemides vastavalt protseduuridele. Hekel on teada, et kapten reageeris tagumise tualeti suitsuanduri signaalile ning katkestas lennurajal stardi. 

Infot täiendatakse jooksvalt.

Информация о рейсе LO8173 из Таллинна в Амстердам
Пресс-релиз 5.06.2018 12:41.

Самолет Nordica LO8173 вылетавший из Таллинна в Амстердам сегодня утром был вынужден прервать взлет по неизвестным на данный момент причинам. Все пассажиры были эвакуированы.

Инцидент произошел с самолетом CRJ900, который был произведен Канадским заводом Bombardier в 2011 году.
Все пилоты Nordica проходят специальные обучения и умеют реагировать на любые отклонения в системах самолетов, соответственно процедурам.

На данный момент известно что пилот среагировал на детектор дыма в туалете и прервал взлет.

Информация постоянно обновляется.