Suusatama!

Ideaalseima suusapuhkuse saab siis, kui reis ise kokku panna. Nordica pakub soodsa hinnaga mugavaid otselende mitmesse populaarsesse talvesihtkohta, mis asuvad suurepäraste suusakeskuste lähedal.

 

 Loe lisa:

Munich nupuke Viinnupuke Trondheim nupuke

 

München

Nende jaoks, kellel plaanis vallutada Kesk-Euroopa suusanõlvu, on Baierimaa pealinn München ideaalseks sihtpaigaks. Olgu transpordivahendiks rendiauto, rong või mõni muu liiklusvahend, suurepärane teedevõrgustik teeb hõlpsasti ligipääsetavaks mitmed maailmakuulsad suusakeskused.

Kõige võimsam keskus regioonis paikneb 140 km lõunas ning selleks tuleb sõita üle Austria piiri. SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental on Austria suurim suusakeskus, mille 280 km laskumisi ei tüüta ära ka kõige suuremat mägedekuningat. Kuurordi lähedal asuvad pisilinnad nagu Söll, Brixen im Thale, või Westendorf pakuvad ka eri hinnaklassis majutust.

Ainult veidi väiksemate mastaapidega, ent samuti väga suur suusakeskus St. Anton paikneb Münchenist 190 km edelas. Ligi 260 kilomeetrit mäesuusatamiseks valmistatud rada ja 82 mäetõstukit pakuvad meelelahutust ka kõige nõudlikumale suusasõbrale.

Eelpool väljatoodud keskustest oluliselt väiksem, ent samuti väga korralikul tasemel suusakeskus asub ka 115 km Münchenist. Austria tuntud suusalinna Innsbrucki lähedal asuv, ent siiski Saksamaa territooriumile jääv Zugspitze keskus paikneb piisavalt kõrgel, et võib suusatajaid võõrustada koguni seitse kuud aastas. Eri raskusastmetega nõlvad muudavad keskuse sobivaks kogu perele.

 

Trondheim

Trondheim oli esimene Norra pealinn ning suusarahvale kohaselt on norrakad linna ümbrusesse rajanud mitmeid suusakeskuseid. Trondheim võõrustab ka suusatamise MK-etappi, ent perfektsed tingimused on loodud ka harrastajatele.

Vassfjelleti suusakeskus asub vaid 8 km Trondheimist lõunas ning sobib oma mitmekülgsete radade ja nõlvade tõttu hästi kõigile.

120 km Trondheimist lõunas asuv Oppdal on Kesk-Norra suurim suusakeskus, mis koosneb kolmest eri keskusest: Stölenist, Hovdenist ja Vangsliast. Kuigi tegevust leiavad ka murdmasuusatajad, on Oppdalis eriline rõhk võimsatel nõlvadel, mis sobivad suurepäraselt juba edasijõudnud mäesuusatajatele ja lumelauduritele.

160 km kaugusel idas asub aga maailmakuulus Rootsi suusakeskus Åre, kus külastajaid ootavad väga mitmekesised rajad. Õhkkond Åres on äärmiselt kosmopoliitne, kuna suusakeskus on juba aastaid olnud välisturistide seas väga populaarne. Åresse leiavad sageli tee ka eestlased. 

 

Viin

Grandioosse ajalooga Austria pealinn pole pelgalt ideaalne sihtkoht linnapuhkuseks - kõigest kiviviske kaugusel asuvad suurepärased suusakeskused. 

Semmering pole küll regiooni ekstreemsemate radadega keskus, ent on kindlasti kõige tuntum. See asub Viinist vaid 100 km lõunas ehk Austria häid teid arvestades vaid tunnipikkuse autosõidu kaugusel ning sobib suurepäraselt neile, kes lumespordiga alles alustavad. Liiga ekstreemseid nõlvasid seal pole ja nii sobib keskus hästi igale pereliikmele.

116 km Viinist edelas paikneb Annabergi suusabaas, mis juba ammu end perekeskuseks liigitanud. Nimele vastavalt leiavad seal tegevust noored ja vanad nii suusaradadel kui sellest eemal muu meelelahutuse näol. 

Samuti edela pool, umbes 160 km kaugusel Viinist, leiab eest regiooni suurima suusakeskuse Hochkari. Mastaapidelt pole see küll nõnda võimas nagu Austria ida osas asuvad megakeskused, ent pakub juba korraliku pinget ka ekstreemsemate olude otsijaile.

Eelised Nordicaga lendamisel:

  • Tasuta 8 kg käsipagasit ja 23 kg äraantavat pagasit
  • Tasuta kohv, tee ja vesi lennuki pardal
  • Tasuta ajalehed lennuki pardal

nupp EST