Broneeri soodsalt:
05. sept - 12. sept 2018

VILNIUS

Leedu pealinn Vilnius on riigi üks vanimaid linnu. See asub kiirevoolulise Nerise jõe kallastel männimetsaga kaetud küngaste vahel.

Rohkem Nordica kampaaniapakkumisi SIIT.

 • >
  1. okt - 31. dets 2018
  alates 29.99 €

  Noortehind

VAATAMISVÄÄRSUSED

Vilniuse vanalinn on üks Ida-Euroopa suurimaid - 360 hektarit. Siinsed hooned, mida on ligi 1500, on ehitatud mitme sajandi jooksul ja tänu sellele on esindatud kõik Euroopas valitsenud stiilid. Kuigi Vilniust kutsutakse tihti barokk-linnaks on siin ka gooti, renessanssi ja teistes stiilides hooneid. Linna tähtsamad vaatamisväärsused on Gediminase loss ja Katedraaliväljak, mis on linna sümboliteks ning ühtlasi ka linna ajaloolise keskuse väravaks. Vilniuses asub Ida-Euroopa vanim ülikool, mis on ehitatud aastal 1579. Imetlemist väärivad kindlasti ka barokne Püha Peetruse ja Pauluse kirik, hilisgooti ehituskunsti pärliks peetav Püha Anna kirik ning renessansiajastust pärit Püha Miikaeli kirik. Tänapäevasest Leedu pealinnast annavad tunnistust kesklinna ehitatud kõrghooned, mis loovad kõrvuti vanaaegsete kirikutornidega huvitava panoraamvaate. Lähiajalugu on meenutamas KGB muuseum, mis küll judinaid tekitav ja ehk brutaalselt süngena tunduv, ent aitab heita pilgu nõukogude okupatsiooni tumedale küljele.

TOIT

Soovitame külastada restorani Amandus Vilniuse vanalinnas. Sealne toit pole mitte üksnes maitsev vaid ka mõnusalt põnev ja üllatusterohke. Veganisõpradel tasub võtta ette käik Gyvas'esse. See on paar aastat tagasi avatud ainult vegantoitu pakkuv koht. Gyvase võlu on heades hindades, maitsvas söögis ning mõnusas keskkonnas. Seal leidub nii turiste, kohalikke lõunatajaid, mehi baarileti taga õlletamas, noori teismelisi toidupilte klõpsimas. Sobib hästi perega külastamiseks, pidutsemiseks kui ka lihtsaks ampsuks.

LASTEGA

Ka lastel ei hakka Vilniuses kindlasti igav. Siin saab sõita paadiga, tiirutada kuumaõhupalliga, külastada põnevaid kindluseid ning külastada pitsarestorane. Lastele pakub muidugi palju lusti ka suurejooneline Polüneesia-stilis Vichy Veepark. Siin saavad nad möllata lainebasseinides ja laskuda liutorudest. Samal ajal võivad vanemad laadida patareisid mullivannides, aurusaunades ja massaažisalongides. Külastada tasub ka Baltimaade suurimat ostu- ja meelelahutuskeskust Akropolis, kust leiab mitmeid kinosaale, uisuväljakuid, keegliradu, talveaia jpm.

ÖÖBIMINE

Airbnb kaudu võib Vilniuses korteri saada ka kõigest 10 € eest, kuid paremas asukohas ja igati korraliku korteri leiab pisut kallimalt. Üle 20 €/ööpäev eest saab aga juba vägagi luksusliku ja stiilipuhta ööbimispaiga.

Kampaaniapakkumiste tingimused

Broneeri lend

+372 664 2200 | info@nordica.ee
 • Kampaaniahinnaga piletid on saadaval 05.-12.09.2018 (k.a).
 • Kampaaniahinnaga ostetud pileteid ei saa muuta ega tagastada.
 • Kampaaniahinnaga pileteid on saadaval piiratud koguses.
 • Eelpool näidatud Nordica otselendude hinnad kehtivad ühe lennusuuna kohta ning sisaldavad kõiki makse.

Nordicaga lendamise eelised:

 • Tasuta 8 kg käsipagasit ja 23 kg äraantavat pagasit
 • Tasuta check-in
 • Tasuta kohv, tee ja vesi lennuki pardal
 • Tasuta ajalehed lennuki pardal
 • Toidu ettetellimise võimalus
 • Noortehinna pakkumised
 • Star Alliance-i lojaalsuspogrammide punktide kogumine