Lennud Vilniusesse

Lennud Vilniusesse

Vilnius – Baltimaade lõunapoolseim kalliskivi

Leedu pealinn Vilnius on kui ajalooõpik, mis jutustab lugusid kaugest keskajast kuni tänapäevani välja. Kesk-Euroopa kõige suurema vanalinnaga saab auga uhkustada just Vilnius, kunagise Leedu suurhertsogiriigi keskpunkt. Kaunid pargid, säilinud arhitektuur ja lahke rahvas tervitavad avasüli kõiki külalisi. 

Lastele ja peredele

UNO Park

Vilniuses asuv Uno Seikluspark on üks neljast Leedu seiklusparkidest, kus on nii sise- kui õuealad ning oodatud on pere kõik liikmed. Tegevused on jaotatud erinevate vanusegruppide vahel ning keegi ei pea kartma, sest lõbu jätkub siin kaua ja kõigile. 

Vichy veekeskus

Vilniuse kesklinnas asuv neljal erineval korrusel paljude torude, liumägede, basseinide ja veeatraktsioonidega Vichy veepark on kahtlemata perede üks meeliskohti. Vilniuse üks tõmbenumbritest, mille pärast just paljud siia linna tulevad, sest  lisaks erinevatele saunadele ja mullivannidele, saab siin mõnusa puhkuse veeta pere iga liige.

 

NORDICA SOOVITAB:
Võtke kaasa sandaalid, millega on hea erinevate atraktsioonide vahel kõndida ning mõnus rannakott, kuhu oma rätik panna.
Inga, Nordica

VICHY VEEPARK I NORDICA SOOVITAB: Võtke kaasa sandaalid, millega on hea erinevate atraktsioonide vahel kõndida ning mõnus rannakott, kuhu oma rätik panna.

TUTUVU VEEKESKUSE VÕIMALUSTEGA

Vichy-Veepark-Vilnius-Leedu-Lastele-ja-Peredele-Vichy-Waterpark-Lithuania-Children-and-Families-FlyNordica-Nordica.jpg

Kultuur

Vilniuse vanalinn (Vilniaus senamiestis)

Kesk-Euroopa suurim vanalinn, mis lummab kõiki külastajaid oma kaunite barokkstiilis hoonetega. Leedu suurvürstide palee, Presidendi palee, kirikud ja katedraalid on Vilniuse vanalinnas enim külastatavad vaatamisväärsused, mis koos parkide, kohvikute ja restoranide muudavad jalutukäigud tõeliselt muinasjutuliseks. 

NORDICA SOOVITAB:
Avasta kaunis Vilnius läbi kohalike silmade ja saa teada faktidest, millest reisiraamatud ei räägi - igapäev algusega kell 10 ja 12 toimuvad tasuta ekskursioonid.
Inga, Nordica

PÜHA ANNA KIRIK VILNIUSE VANALINNAS I NORDICA SOOVITAB: Avasta kaunis Vilnius läbi kohalike silmade ja saa teada faktidest, millest reisiraamatud ei räägi - igapäev algusega kell 10 ja 12 toimuvad tasuta ekskursioonid.

TASUTA TUUR

Püha-Anne-Kirik-Vilnius-Leedu-Kultuur-Arhitektuur-St-Annes-Church-Lithuania-Culture-Architecture-FlyNordica-Nordica-980x450.jpg

Leedu suurvürstide palee

Äsja taastatud kunagises Poola Kuningriigi ja Leedu suurvürstiriigi valitsejate residentsis asub Leedu Rahvusmuuseum, mida soovitame külastada kõikidel linna läbivatel külalistel. Muuseumis on hoolikalt valitud huvitavaid väljapanekuid nii Leedu pikast ajaloost kui ka kaua kestnud hoone enda taastamisest. 

NORDICA SOOVITAB:
Kiire ja soodne ajalootund - ainult 3€ maksva muuseumipiletiga (täiskasvanutele) pääsete külastama kõiki püsiekspositsioone ning nautida tornist Vilniusele avanevat vaadet.
Inga, Nordica

LEEDU SUURVÜRSTIDE PALEE I RAHVUSMUUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Kiire ja soodne ajalootund - ainult 3€ maksva muuseumipiletiga (täiskasvanutele) pääsete külastama kõiki püsiekspositsioone ning nautida tornist Vilniusele avanevat vaadet.

RAHVUSMUUSEUM

Leedu-Suurvurstide-Palee-Vilnius-Leedu-Kultuur-ja-Arhitektuur-Palace-of-the-Grand-Dukes-of-Lithuania-Vilnius-Culture-Architekture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Söök, jook ja ööelu

Lokys

Vilniuse vanalinnas asuv Leedu rahvuskööki tutvustav restoran Lokys, mis on turistide üks lemmikpaiku. Restorani külastades soovitame kindlasti broneerida laua, sest vastasel juhul võib juhtuda, et rännak keskaega koos imemaitsva õhtusöögiga jääb ära.

Balzac

Kogu maailma kokakunsti laiemalt mõjutanud Prantsuse köögi lipulaev meie oma naaberriigis. Soovitame kindlasti külastada kõikidel maitseelamuste nautlejatel, sest restoran Balzac suhtub aupaklikult Prantsuse kööki, valmistades roogasid armastuse ja hoolega. 

Ostlemine

Vilniuse linna keskel asuvad suured kaubandused Panorama ja Akropolis ning kellel rohkem aega ning huvi erinevate kaubamärkide vastus, siis soovitame külastada Outlet Parki, kus esindatud rohkem kui sada kaubamärki kuni poole soodsamate hindadega.

Kes aga armastavad rohkem väikseid butiike, siis jalutuskäik mööda Vilniuse armsatel tänavatel annab võimaluse leida tee pealt  palju kohalike valmistatud  käsitööd ja kunstnike loomingut. Soovitame külastada vanalinnas asuvat keraamika ja käsitööpoodi-galeriid Amatų Gildija, kikilipsu paradiisi Dom Bow Ties ning disainihuviliste astuda sisse ning tutvuda riiete ja aksessuaaridega disainipoes Aukso Avis .

 

VILNIUSE VANALINNAS JALUTADES ASTUGE SISSE VÄIKESTESSE JA ARMSATESSE BUTIIKIDESSE, KUST LEIDUB NII KOHALIKKU KÄSITÖÖD KUI KA DISAINERITE VALMISTATUD RÕIVAID JA AKSESSUAARE.

Ostlemine-Vilniuse-Butiikides-Leedu-Ostlemine-Shopping-Lithuania-Nordica-FlyNordica.jpg

Transport

Linnas liiklemiseks soovitame kasutada kas ühistransporti või Uberit. Ametlike taksofirmade arved võivad osutuda äärmiselt suureks või teekond jällegi väga pikaks. Linnast välja liiklemiseks on mugav kasutada ronge

Bussid ja trollid liiguvad varahommikust südaööni ning hiljem on võimalik leida sobiva marsuudiga ööbuss. Piletid on võimalik soetada nii päevade kui ka poole tunnise kehtivusajaga. Turistide mõeldes on loodud mugav ja soodne Vilnius Card.

VILNIUST KÜLASTAVATEL PUHKAJATEL SOOVITAME SOETADA VILNIUS CARD, MIS ON LOODUD JUST MÕELDES TURISTIDELE

VILNIUS CARD

Vilnius-Card-Transport-Leedu-Lithuania-Nordica-FlyNordica.jpg

Kas sa tead, et...

  • Püha Anna Kiriku altar on maailma üks kõige ilusamaid
  • CNN valis 2013 aastal Vilniuse jõulupuu maailma kõige silmapaistavaks ja imetlusväärsemaks jõulupuuks
  • Nordica otselend Tallinnast Vilniusesse kestab täpselt 1h
  • Tallinn (TLL) - Vilnius (VNO)

    alates 47.99€

    Edasi