Lennud Vilniusesse

Lennud Vilniusesse

100 tundi Vilniuses

Vilnius võtab vastu vanalinnaga, mis on täidetud nii ortodoksi kui katolike kirikutega ning uhkete baroksete majadega. Vilnius on mõnusalt roheline ning linnast leiab mitmeid ilusaid parke, kus pidada piknikku või niisama ringi jalutada.

Vaatamist väärt

Senamiestis on Vilniuse vanalinn, kus on võimalik mugavalt jalgsi ringi liikuda. Kirikud ja katedraalid moodustavad suurepärase arhitektuuriansambli. Üks huvitavamaid kohti on Gediminase torn, kust on võimalik näha suurepäraseid vaateid linnale. Lisaks on vanalinnas vahvad munakivisillutisega tänavad, künka otsas asetsev kindlus, teatrid ja moodsad kaubandustänavad ning suurepärased restoranid.

Presidendipalee, mille ajalugu ulatub 16. sajandisse,  on suur kompleks, kus igal õhtul kell 18:00 toimuv vahtkonna vahetus pakub suurepärast vaatemängu. Vilniuses on loomulikult ka mitmeid muuseume, mis väärivad külastamist – näiteks KGB muuseum, Leedu rahvusmuuseum ja moodsa kunsti muuseum.

Leedu kõrgeimaks hooneks on Vilniuse teletorn. Oma 326 meetrise kõrgusega trumpab see napilt üle meie koduse Tallinna teletorni. Linnapildist korraliku ülevaate saamiseks on ideaalne 165 m kõrgusel asuv baar, mille aknaäärsed lauad asetsevad liikuval platvormil –  ühe täistiiru tegemine võtab tund aega. Täpselt piisava aega, et nautida kohalikku kesvamärjukest Svyturys või värskendavat mahla pärast hoogsat vaatamisväärsustega tutvumist.

Kõhu täiteks

Čili on üks põhilisi kohti, kus pakutakse erinevaid Leedu roogasid. Lisaks sellele ka Itaalia ja Aasia köögi parimaid palasid, mis on kohandatud kohalike maitsete järgi. Čili Pica on populaarne pitsakett, millel on 18 restorani Vilniuses.

AJ Sokoladas on Leedu kohvikute kett, mis sai alguse Trakai lähedalt, kuid neid kohvikuid võib leida tervest riigist. Kohviku spetsialiteet on  käsitsivalmistatud šokolaadid, mida võib süüa koha peal või kaaluhinnaga kaasa võtta. Mõnusalt magus suutäis on garanteeritud!

Kui otsid leedu kööki, sea sammud Aulasse. Vanalinnas asuvat restorani külastades on eriti mõnus end sooja ilmaga sisse seada suveterassil. Aulas on lisaks ka õllerestoran, kus on lai valik erinevaid kesvamärjukesi.

Öös on asju

Vanalinnas asuv Salento DiscoPub on ainus klubi Vilniuses, mis on avatud igal ööl. Salento on sõbraliku ja rahvusvahelise atmosfääriga koht, kus saab hilistel õhtutundidel jalga keerutada nii kohalike kui võõrsilt külla tulnud DJ-de poolt valitud parimate palade saatel.

Vanalinnas asuva klubi Disco331 Buddha muudab meeldejäävaks kahemeetrine Buddha kuju, mis seisab uhkelt baari keskel. See on üks suurimaid klubisid linnas, mis mahutab tervelt 800 inimest – aeg-ajalt pannakse see piir ka proovile.

Būsi Trečias on esimene pubi, mis hakkas oma õlut pruulima Vilniuses. Lisaks tavalisele lager tüüpi õllele teevad nad ka tumedat õlut ja mitmeid erinevaid õllekokteile. Tänu korralikule menüüle pole ka muret, et kõht tühjaks jääb.

Lastega reisile

Vichy veepark pakub kõikvõimalikke veemõnusid tervele perele. Seal on lainebasseinid, erinevad mullivannid, saunad, kus on võimalik tunnetada omal nahal tervelt viite erinevat Polüneesia kliimat nagu näiteks „Pärastlõuna Kiribatil“ ja „Tahiti udu“. Paljude lemmikuks on läbi terve pargi voolav kanuu jõgi, mis on 137 m pikk ja 2,6 m lai. Adrenaliinijanulised leiavad tegevust erinevates veetorudest laskumistel ning eriti julgetel Moreja vulkaani nimelisel lennul 60 km/h kihutades.

X Planet on meelelahutuspark, mis on populaarne kohalike perede hulgas. Lastel on võimalik aega veeta mitmete atraktsioonide, aktiivse spordi ja elektrooniliste mängudega, aeg-ajalt korraldatakse ka erinevaid põnevaid üritusi. Mainimata ei saa jätta ka suurt mänguväljakut ja 5D kino.

Seikluspargis UNO Park on võimalik seigelda radadel, mille seast leiavad meelepärase raskusastme nii algajad kui edasijõudnud. Lisaks sellele on pargis põnev seikluskindlus, kus jätkub mängulusti mitmeteks tundideks.

Transport

Buss nr. 1 ja 2 sõidavad lennujaamast peatusesse Stotis, mis ühendab keskse rongijaama ja bussijaama. Ekspressbuss 3G peatub enamikes tähtsates peatustes kesklinnas ja pilet maksab bussist ostes 1 EUR. Rongiga on võimalik põhirongijaama sõita 0,7 EUR eest. Rongisõit võtab aega 7 minutit, kuid rongid väljuvad iga 45 minuti tagant. Ametlikke taksosid kasutades läheb sõit kesklinna maksma 7-13 EUR. Järjekorras seisvad taksod küsivad suuremat summat, vähemalt 15 EUR. Taksot on võimalik broneerida internetis. Samal lehel on lahti seletatud muud variandid, kuidas taksot ette tellida (näiteks SMS teel).