Lennud Viini

Lennud Viini

Külastage unustamatut Viini

Kui olete huvitatud ajaloost, kunstist, muusikast, heast toidust, ostlemisest või lõbusast perepuhkusest, siis lennake meiega Viini. Austria suursugune pealinn lummab teid juba esimesel külaskäigul ja kindlasti soovite sinna tagasi minna.

525x100 2

Viin linnamelu nautijatele

Külastage hiigelsuurt Hofburgi keisrilossi ja hämmastavat Aaretekambrit. Külastage Pühale Stephanile pühendatud imekaunist Stephansdomi toomkirikut. Imetlege vanade meistrite taieseid Kunsthistorisches Museumis ja nautige lõõgastavat paadisõitu Doonau jõel. Tehke üks õhtune jalutuskäik suurepäraselt valgustatud linnas ja astuge sisse mõnesse paljudest baaridest ja klubidest. Külastage kindlasti ka suurejoonelist Schönbrunni lossi. Prater oma lõbustuspargi ja kuulsa vaaterattaga on suurepärane koht, kus koos perega lõbusalt aega veeta.

Viin hea toidu nautijatele

Proovige ehedat Viini šnitslit – suurt, õhukest, paneeritud vasikafileetükki, mis serveeritakse kartulisalatiga. Või ostke endale tänavamüüjalt vorst friikartulitega! Jõulude ajal soojendage end klaasi hõõgveiniga, mida müüakse pühadevalgustusega kioskites. Mõistagi ei saa Viinist lahkuda enne, kui olete mõnes traditsioonilises Viini kohvikus tüki legendaarset Sachertortet proovinud.

Viin kunstisõpradele

Viinis on üle saja muuseumi. Hiigelsuure Kunsthistorisches Museumi külastamiseks tuleks omale varuda terve päev. Albertinas on maailma suurim joonistuste- ja graafikakogu. Belvedere galeriis on maailma suurim Gustav Klimti maalide kogu, sealhulgas ka tema kuulsaim teos „Suudlus“. Moodsat ja tänapäevast kunsti saate imetleda Muuseumikvartalis. KunstHausWien pakub võimalust tutvuda tõelise Viini ikooni Hundertwasseri loominguga.

Kui Viini sõidate, siis külastage kindlasti järgmisi kohti.

 

  • Stephansdom: 12. sajandist pärinev Püha Stephani toomkirik on Viini üks uhkemaid sümboleid.
  • Hofburgi keisriloss: endine keisri talveresidents oli 600 aastat Habsburgide impeeriumi süda.
  • Schönbrunni loss: keisrinna Sissi endine suveresidents on imeline barokkstiilis kompleks koos pargi ja maailma vanima siiani töötava loomaaiaga.
  • Kunsthistorisches Museum: selles renessansiaegses hoones saab imetleda suurimate vanade meistrite teoseid. Selle vastas asuv Naturhistorisches Museum on nagu kunstimuuseumi kaksik või peegelpilt.
  • Secessionsgebäude: 19. sajandi lõpul Viinis levinud setsessiooniliikumise näitusehoone, kus on eksponeeritud ka Klimti, Schiele, Hoffmani ja Wagneri töid.
  • Muuseumikvartal: sellest moodsa ja tänapäevase kunsti austajatele mõeldud kvartalist leiab Leopoldi Muuseumi, Moodsa Kunsti Muuseumi (MUMOK) ja Kunstihalli.
  • KunstHausWien: siin võib tutvuda Viini arhitekti ja maalikunstniku Friedensreich Hundertwasseri loominguga.
  • Prater: populaarne lõbustuspark, kus on kuulus 65 meetri kõrgune vaateratas, ehitati 19. sajandi lõpus.
  • Donauturm: 1964. aastal ehitatud 252 meetri kõrgune Donauturm ehk Doonau torn on Austria kõrgeim ehitis. Torni tipus asuvast pöörlevast restoranist avanevad fantastilised vaated linnale.

 

·         Muuseumikvartal: sellest moodsa ja tänapäevase kunsti austajatele mõeldud kvartalist leiab Leopoldi Muuseumi, Moodsa Kunsti Muuseumi (MUMOK) ja Kunstihalli. 

·         KunstHausWien: siin võib tutvuda Viini arhitekti ja maalikunstniku Friedensreich Hundertwasseri loominguga. 

·         Prater: populaarne lõbustuspark, kus on kuulus 65 meetri kõrgune vaateratas, ehitati 19. sajandi lõpus.

·         Donauturm: 1964. aastal ehitatud 252 meetri kõrgune Donauturm ehk Doonau torn on Austria kõrgeim ehitis. Torni tipus asuvast pöörlevast restoranist avanevad fantastilised vaated linnale.