Lennud Viini

Lennud Viini

Viin – linn Doonau kaldal, mis elab keset kunsti ja kultuuri

Unistuste linn, mida külastab aastas rekordarv turiste, on aastasadu pakkunud kodu erinevatele kunstnikele ja loojatele. Austria pealinn Viin lummab oma pika ajaloo, külalislahkuse ja tiheda kultuurieluga. Kuulsad Viini filharmoonikud, lugematul arvul muuseume, kaunid pargid, suursugune arhitektuur ja kuulus kohvikukultuur on vaid vähesed põhjused külastamaks Viini korduvalt ja korduvalt.

moreaboutaustria.com

·         Muuseumikvartal: sellest moodsa ja tänapäevase kunsti austajatele mõeldud kvartalist leiab Leopoldi Muuseumi, Moodsa Kunsti Muuseumi (MUMOK) ja Kunstihalli. 

·         KunstHausWien: siin võib tutvuda Viini arhitekti ja maalikunstniku Friedensreich Hundertwasseri loominguga. 

·         Prater: populaarne lõbustuspark, kus on kuulus 65 meetri kõrgune vaateratas, ehitati 19. sajandi lõpus.

·         Donauturm: 1964. aastal ehitatud 252 meetri kõrgune Donauturm ehk Doonau torn on Austria kõrgeim ehitis. Torni tipus asuvast pöörlevast restoranist avanevad fantastilised vaated linnale.

Lastele ja peredele

Loodusloo Muuseum (Naturhistorisches Museum)

Ühe kõige uhkema väljapanekuga muuseum, mis näitab külastajatele loodusloo erinevaid imesid. Külastajad saavad nautida  maailmakuulsat Willendorfi Veenust, mis on arvatavasti pärit ajast 30 000-25 000 e.Kr,  dinosauruste skelette, maailma suurimat meteoriitide väljapanekut ning planetaariumis rännatakse külastajatega otse planeetide vahel. See on Viini Loodusloo muuseum, kus vana saab kokku uuega ja tänu teaduse arengule saame rännata ajas ja ruumis, millest varem ei osatud isegi unistada.

NORDICA SOOVITAB:
Lastega on mõnus Viinis liigelda ühest linna otsast teise ja külastada erinvaid muuseume ja keskusi – kõik lapsed vanuses 0.-5. a liiklevad ühistranspordis tasuta ning 6.-15. a lapsed saavad ühistransporti kasutada 50% soodustusega.
Inga, Nordica

LOODUSLOO MUUSEUM I Lastega on mõnus Viinis liigelda ühest linna otsast teise ja külastada erinvaid muuseume ja keskusi – kõik lapsed vanuses 0.-5. a liiklevad ühistranspordis tasuta ning 6.-15. a lapsed saavad ühistransporti kasutada 50% soodustusega.

TUTVU MUUSEUMIGA

Viini-Loodusloo-Muuseum-Viin-Austria-Lastele-ja-Peredele-Natural-History-Museum-Vienna-Austria-Children-and-Families-Culture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Viini nukuteater (Marionetten Theater)

Viini nukuteater, kus lühikeseks ajaks ärkavad ellu kõik osatäitjad ning koos seigeldakse unistuste ja fantaasia radadel. Maailmakuulus teater, mis pakub elamusi kogu perele. 

NORDICA SOOVITAB:
Planeeri reis varakult ning luba endale ja oma perele üks tõeline elamus – pileteid saab osta juba aasta pärast toimuvatele etendustele.
Inga, Nordica

VIINI NUKUTEATER I NORDICA SOOVITAB: Planeeri reis varakult ning luba endale ja oma perele üks tõeline elamus – pileteid saab osta juba aasta pärast toimuvatele etendustele.

LEIA SOBIV ETENDUS

Viini-Nukuteater-Viin-Austria-Lastele-ja-Peredele-Kultuur-Marionetten-Theater-Vienna-Austria-Children-and-Families-Culture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kultuur

Viini Rahvusooper

Vaieldamatult on Viini Rahvusooper üks maailma kõige kuulsamaid teatrimaju üldse. Isegi mitte ooperisõbrad ja huvilised on sellest majast midagi kuulnud. Programm, mille kirjeldamiseks puuduvad sõnad, on nii mitmekülgne ja kvaliteetne, et pileti saamisega tuleb näha sama palju vaeva kui saada koht Michelini tärniga restorani. Siin esinevad maailma kõige kuulsamad dirigendid, tenorid ja muusikud.

NORDICA SOOVITAB:
Tutvuge kuulsa Viini Rahvusooperiga – kui ei õnnestu lunastada pilet etendusele, siis broneerige pilet ooperimaja 40 minutilisele ekskursioonile. Elamuse garanteerib selle kauni hoone välis- ja sisearhitektuur.
Inga, Nordica

VIINI RAHVUSOOPER I NORDICA SOOVITAB: Tutvuge kuulsa Viini Rahvusooperiga – kui ei õnnestu lunastada pilet etendusele, siis broneerige pilet ooperimaja 40 minutilisele ekskursioonile. Elamuse garanteerib selle kauni hoone välis- ja sisearhitektuur.

LOE SIIT

Viini Rahvusooper

Belvedere loss (Schloss Belvedere)

Maailma kõige kaunim barokk ehitis, mis koosneb kahest paleest – Alumine Belvedere ja Ülmine Belvedere. Hoonete juurde kuulub ka imekaunis ja suursugune park. Praegu asub lossis Austria Kunstimuuseum, mille kollektsioonidesse kuuluvad teosed maailma kõige kuulsamatelt kunstnikelt nagu Claude Monet, Vincent van Gogh, Max Beckmann, Gustav Klimt, Egon Schiele ja Oskar Kokoschka.

NORDICA SOOVITAB:
Üllatage kaaslast ja kinkige Klimti „Suudlus“ - internetist ostes säästate raha ja aega, sest pileteid saab kasutada ühe aasta jooksul.
Inga, Nordica

BELVEDERE LOSS JA AUSTRIA KUNSTIMUUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Üllatage kaaslast ja kinkige Klimti „Suudlus“ - internetist ostes säästate raha ja aega, sest pileteid saab kasutada ühe aasta jooksul.

LEIA PILET

Belvedere-Loss-ja-Austria-Kunstimuuseum-Viin-Austria-Kultuur-ja-Arhitektuur-The-Belvedere-and-Art-Museum-Vienna-Austria-Culture-Architecture-Nordica-FlyNordica-980X450.jpg

Söök, jook ja ööelu

Vollpension

Vollpension on üks parima koogivalikuga ja teenindusega kohvik Viini kesklinnas, mille menüüst leiab kõige rohkem erinevaid kooke. Kohalike poolt palavalt armastatud kohvik on saanud ka rahvusvahelise tunnustuse toidukriitikute poolt.

Tian

Linna üks au ja uhkusi restoran Tian, mis kannab vääriliselt Michelini tähte. Taimetoidurestoran soovitame külastada kõikidel, kes linna satuvad ning peavad lugu heast maitsest ning soovivad rännata kaugemale kui lihtsalt üks külaskäik restorani.

Ostlemine

Kõikidele ostlejatele soovitame võtta aega ja nautida kogu valikut, millega kaupmehed teid soovivad rõõmustada. Kuulsad butiigid vanalinnas ja kirbuturud ning antikvariaadid ja suured kaubamajad rõõmustavad laia valikuga kõiki külalisi, kes sellesse kuulsasse linna satuvad. 

Kohalike disainerite loominguga tutvumiseks soovitame külastada Rudolf Chlada kingipoodi, linna keskel asuvat prillipoodi Schau Schau Brillen ning kuulsa kotidisaineri nimelist butiiki Eva Blut.

Transport

Viinis liiklemiseks soovitame kasutada ühistransporti, mis on mugav, kiire ja puhas. Metroo, trammi ja bussiga saab peaaegu igale poole ning öösel on kasutusel ööbussid. 

NORDICA SOOVITAB:
Saadaval on piletid erinevate aja ja kasutuskordadega ning linna külastamisel saab leida endale nn külastajapileti, millega ka soodsalt tutvuda linna vaatamisväärsustega.
Inga, Nordica

TRANSPORT VIINIS I NORDICA SOOVITAB: Saadaval on piletid erinevate aja ja kasutuskordadega ning linna külastamisel saab leida endale nn külastajapileti, millega ka soodsalt tutvuda linna vaatamisväärsustega

PILETID JA KAARDID

Transport-Viinis-Austria-Vienna-Tram-Transport-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kas sa tead, et...

  • Kuulsad Prantsuse croissant´d on algselt pärit Viinist
  • Viinlased on ühed suurimad koerte armastajad ning seetõttu on neljajalgsed sõbrad pea igale poole kaasa lubatud
  • Nordica otselend Tallinnast Viini kestab 2h ja 20min
  • Tallinn (TLL) - Viin (VIE)

    alates 64.90€

    Edasi