Lennud Varssavisse

Lennud Varssavisse

Varssavi - kirevates värvides Euroopa roheliseim pealinn

Poola pealinn ja suurim keskus, mis asub kauni Wisla jõe kaldal on Euroopa üks rohelisemaid linnu. Kogu linnas kumab Poolale iseloomulikult sõbralik õhustik, mille erakordne roll on täita alati abivalmis kohalikel. Pika ajalooga Varssavi on linn täis kultuuri, mis elab samal ajal nii hoogsalt ja meeliköitvalt  kui ka rahulikult hingates. Külasta kuulsat Rahvusooperit, üle poolesaja muuseumi, naudi hetki kohvikutes, imetle suursugust arhitektuuri ja suundu edasi ööellu. Siit leiab avastamisrõõmu ja tegevust endale igaüks. 

Lastele ja peredele

Varssavis on avastamisrõõmu kogu perele. Soovitame alustada päeva kaunilt taastatud vanalinnast, maitsta vahepalaks kohalike pagarite tehtud imemaitsvaid küpsetisi, jalutada parkides, külastada kuulsat loomaaeda, kus võib kohata üle 5000 isendi ja 500 erineva liigi või hoopiski Korperniku teaduskeskust, kus soovitame külastamiseks planeerida aega minimaalselt paar tundi.

varssavi zoo 980x600

Kultuur

Kaasaegse kunsti muuseum  asub rongijaamast paari minutilise jalutuskäigu kaugusel ning on kõrgelt hinnatud  üle kogu maailma oma kogude ja väljapanekute poolest. Siin on esindatud nii kohalike kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnike tööd ja looming.

Külaskäiku Poola rahvusooperisse soovitame igaksjuhus ette planeerida pikemalt enne reisi algust, sest kõrgelt hinnatud ja palju tunnustatud kunstilise taseme ning soodsate piletihindadega etendused on pikalt välja müüdud.

poola rahvusooper

Üks huvitavamaid muuseume Varssavis on just Ülestõusu muuseum. Siin räägitakse Sulle lugu Varssavi ülestõusu kohta, mis kätkeb endas infot nii Nõukogude, Natsi-Saksamaa okupatsiooni kui ka hilisema ülestõusu kohta. Kollektsiooni suurimaks tõmbenumbriks on Liberator pommitaja, millega varustati liitlasvägede poolt ülestõusjaid. 

Söök, jook ja ööelu

Varssavi on kui kõikide maitsete pealinn. Avasta Poola rahvusköök Restauracija Polkast või naudi tõelisi pierogisid Fret Á Portest, meeliülendavad Vahemere maitsed Dwie Treciest või naudi vegan toite Mangos. Kõnni mööda Folkas ja Poznańska tänavaid või astu sisse kohvikutesse ja restoranidesse kaunis Vanalinnas.

Varssavi kesklinnas asub palju baare ja kohvikuid, kus kohalike seas on populaarne kohtuda pärastlõunasel õllel kohe pärast tööd.  Parimad kohad jäävad vanalinnast eemale ning kohalike seas ühed kõige populaarsemad baarid asuvad Kultuuri ja Teaduste Palee läheduses. 42 korruseline Kultuuri ja Teaduste Palee on Varssavi kõige kõrgem hoone ja eraldi vaatamisväärsus, kuhu tasub kindlasti minna kas niisama uudistama või leida endale sobiv meelelahutus, sest lisaks bürooruumidele asuvad seal kino, raamatukogu, muuseum, teater, ujula, kontserdisaalid ja klubi.

Untitled design 3

Liiv, rand ja hommikuni kestvad peod toimuvad kohalike poolt armastatud La Playas ja Temat Rzekas, Bank Club ja Marriott Panarama Bar kui tõelised ööklubide pärlid ja uhkusega nimetatud Euroopa klubide lipulaevad, mida tasub külastada kõikidel ööelu nautijatel.

Ostlemine

Varssavis on palju ostukeskusi, mis on hõlpsasti leitavad nii jalustades kui ka autoga sõites. Just ostukeskused on kuulsad oma laia valiku poolest ning sobiva kingituse saab endale lubada igaüks. Ostukeskused pakuvad nii populaarseid laiatarbekaupu, kohalike disainerite ja kunstnike poolt loodud eksklusiivset loomingut kui ka rahvusvaheliselt tuntud kaubamärke.

Varssavi kesklinnas raudteejaama kõrval asuv Zlote Tarasy on  linna suurim kaubanduskeskus, kus on valikus üle 200 poe ja restorani, mis hellitavad teie meeli Poola rahvustoitudest kuni maailma erinevate maitsete ja köökideni.

Untitled design 6

Kellel suurem ostlemise soov, siis lisaks paljudele kesklinnas asuvatele suurtele kaubanduskeskustele nagu Arkadia, Hala Koszyki ja Galeria Mokotov, on Varssavil kirsiks tordil pakkuda pea kõikide tuntud kaubamärkidega esindatud outlet Factory Ursus, kus kaubad on allahinnatud kuni 70%. 

Varssavi kuulsaim turg Kolo kirbuturg asub otse Varssavi kesklinnas ning on avatud igal nädalavahetusel. Just see kirbuturg on üks populaarseimaid turge üle kogu euroopa nii blogijate, turistide kui ka kohalike seas.

Transport

Varssavis on hea liigelda pea kogu linna läbiva metrooga. Ja kui peaks linnas viibimisel tekkima mõned kümned lisaminutid, siis soovitame spontaanselt sõita mõned peatused metrooga ja avastada nii mõnigi uus park või huvitav hoone, mis oleks muidu kahe silma vahele jäänud.

Sama ühistranspordi piletit on teil võimalus kasutada nii metroos, trammis kui ka bussis. Soovitame valida pileti lähtuvalt just enda reisist ja plaanidest, sest valida on erinevate tsoonide ja ajatariifide vahel.

Rohelisele pealinnale omaselt on aina populaarsem kasutada linnas liiklemiseks jalgrattaid, mida saab mugavalt rentida ka ainult mõnedeks tundideks.