Nordica>Lennud ja sihtkohad>Kuhu me lendame>Lennud Trondheimi

Lennud Trondheimi

Lennud Trondheimi

100 tundi Trondheimis

Küngaste-metsade vahele rajatud Trondheim oli esimene Norra pealinn. Just sellepärast paiknevad ainulaadses sihtkohas norrakate ajaloos tähtsat rolli mänginud vaatamisväärsused. Tänapäeval nooruslikku õhkkonda kandvasse Trondheimi maandumine avab ukse vägevaimatele elamustele vabas õhus.

Vaatamist väärt

Majesteetliku loodusega Sylane, Trollheimi ja Dovre mäestike piirkonnad on suurepärased kohad matkamiseks, kalastamiseks ja puhta looduse ilu nautimiseks. „Põhjamaade Alpidest“ tagasi linna põigates leidub ohtralt võimalusi kehakinnituseks ja gurmeekogemusteks. Nimelt on Trondheimis restoranide ja kohvikute arv inimese kohta riigi suurim. Läbi 1100-aastase ajaloo kandvad linnatänavad pole maailmakuulsad, kuid paljud neil kõndinud on lubanud tagasi tulla.

Nidarose katedraal (Nidarosdomen) on suurimaid keskajast pärit ehitisi terves Skandinaavias. Katedraal on küll mitmeid kordi tules hävinud, kuid seejärel on võimas rajatis uuesti üles ehitatud. Kõige vanemad siiani püsti seisvad osad pärinevat 12. sajandist.

Ringve on Norra rahvuslik muusika ja pillide teemaline muuseum, kust võib leida muusikainstrumente tervest maailmast.

Bakklandet on Trondheimi vaste vanalinnale, kus on säilinud värvilised puitmajad, mis kannavad piirkonna ajaloolist õhkkonda. Suurepärane koht jalutuskäikudeks ja fotograafiaks.

Kõhu täiteks

Glassgarden Brasseri & Grill on võitnud paljude külastajate südamed mõnusa atmosfääri, meisterlike kokkade kätetöö ja Nidelveni jõele avanevate panoraamvaadete tõttu. Restoran on pühapäeviti suletud.

Folk og fe asub ajaloolises puitmajadega piirkonnas. Söögikohas pakutakse erinevaid suupistevalikuid ja mitmekäigulisi lõunasööke.

Havfruen on Trondheimi vanim kalarestoran, kus saab proovida kõikvõimalikke mereande alates karpkaladest kuni koorikloomadeni välja.

Öös on asju

Den Gode Nabo (tõlkes „hea naaber“) on üks populaarsemaid Trondheimi pubisid, mis on tuntust kogunud laia õllevaliku poolest.

Brukbar on põhiliselt elektroonilise muusika austajatele mõeldud ööklubi, mis toob korraldatud üritustele kokku noori linna igast nurgast.

ACE Nattklubb on linna suurim ööklubi, mille mitmekesine muusikavalik koosneb menukaimatest hittidest.

Lastega reisile

Pirbadet on Norra suurim sisebasseiniga kompleks ja veepark, kust leiab lainetebasseini, mullivanne, lastebasseini, liutorud, ronimisseina jne. Vahvaid elamusi tervele perele!

Vitensenteret on huvikeskus, mis pakub vahvaid üllatusi teadusmaailmast ja kaasahaaravaid tegevusi nii väikestele kui suurtele.

Pika rannajoonega Norras on mustmiljon võimalust paadiretkede tegemiseks. Trondheimist alustavad kiirpaadid, mis sõidavad fjordide ja nende läheduses asuvate saarte juurde. Pikamaasõit 300 km lõunas asuvasse Kristiansundi võtab aega 3,5 tundi.

Transport

Flybusseni bussid väljuvad iga 10 minuti järel ning ühe otsa ja edasi-tagasi piletid on vastavalt 120 ja 220 Norra krooni. Sõidu pikkus on 30-60 minutit olenevalt soovitud peatusest. Lisaks väljuvad rongid kord tunnis Trondheimi, ühesuuna hinnad on 71 Norra krooni.

Broneerige lend