Lennud Trondheimi

Lennud Trondheimi

Trondheim – imekaunis põhjamaa pärl

Nordica põhjapoolseim sihtkoht, mis pakub endas lisaks Norra maagiliselt ilusale loodusele tõeliselt palju avastamisväärset idüllilise puhkuse veetmiseks. Ajalooliselt Norra esimene pealinn ja suuruselt kolmas linn, kus põhjamaale vastupidiselt kerge ja omapärase õhustiku loovad just paljud linnas elavad tudengid muutes linnasüdames asuvad rohked kohvikud ja restoranid elavaks ning naerurohkeks. Saa osa virmaliste imeliselt taevalikust vaatemängust, maitse silmaga Norrale iseloomulikult kaunist arhitektuuri või naudi suusarõõme, mida pakub talvine hooaeg.

 

Lastele ja peredele

Kajakimatk

Planeeri endale ja kogu perele enneolematu 2 tunnine kajakimatk mööda kaunist jõge ja naudi imetabaseid Norra vaateid, mida pakub loodus, millesarnast mujalt ei leia.

NORDICA SOOVITAB:
Broneerige öine kajakimatk ja avastage hoopis teistsugune Trondheim.
Inga, Nordica

KAJAKIMATK I AVASTA TRONDHEIM HOOPIS UUE PILGU LÄBI. Foto: CH/Visitnorway.com

KAJAKIMATKAD

Kajakimatk-Trondheim-Norra-Lastele-ja-Peredele-Kayak-Trip-Norway-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Summer at Stiklestad

Summer at Stiklestad on koht, kus külastajad saavad kogeda keskaegse farmi olemust ja proovida ise töödes kaasa lüüa. Kõik töötajad näevad välja nagu oleksid nad päris 11. sajandust. Väga peresõbralik koht, kus tegevusi jagub kogu perele alates amfiteatri etendusest kuni enda tõeliseks viikingiks riietumiseni välja.

Kultuur ja arhitektuur

St. Olav Festival

Igal aastal kohalike seal väga populaarne ja külastusterohke St. Olav Festival toimub juuli viimastel päevadel ja kestab kuni augusti alguseni. See on festival, kus esinevad nii maailmakuulsad artistid kui ka Norra enda alterantiivse skene esindajad. Nii võid sattuda järjest kuulsa Johnny Cashi tütre Rosanne Cashi, Masaaki Suzuki ja kuulsa trupi BBC Singersite ühisesinemisele koos kohalike poolt palavalt armastatud ansambliga Trondhein Soloists.

Gamle Bybro

Gamle Bybro ehk Vanalinna Sild on Trondheimi oluliseim vaatamisväärsus, mille sarnast kohtab ainult muinasjutus ja kus šelfi tegemine on kohustuslik. Jalutuskäik jõekallastel kahe silla vahel on kohustuslik igale Trondheimi külastavale inimesele ning lisaks lisaks asuvad lähedal vanad värvilised jõeäärsed majad, mis on pea kõikide fotograafide lemmik hooneteks.

GAMLE BYBRO I TROHDHEIMI OLULISEIM VAATAMISVÄÄRSUS, MIDA KÄIVAD PILDISTAMAS KA NEED, KES LINNA JUBA MITMENDAT KORDA KÜLASTAVAD. Foto: Shutterstock

GAMLE BYBRO

Gamle-Byro-Trondheim-Norra-Kultuur-ja-Arhitektuur-Norway-Culture-and-Architecture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Nidarosi toomkirik (Nidaros Cathedral)

Nidarosi toomkirik (Nidaros Cathedral) on suuruselt teine keskaegne katedraal kogu Skandinaavias, mille ehtis algas juba 1070. aasta. Isegi mitte arhitektuurifännile jätab katedraal kustumatu mälestuse kogu eluks. Viikingite arhitektuuri ehedus on midagi nii suurt ja võimast, mida kindlasti vaatama peab.

NORDICA SOOVITAB:
Ostes combo-pileti, külastate sama piletiga Nidarosi Toomkirikut, Peapiiskopi paleed ja Kuninglikku varakambrit.
Inga, Nordica

NIDAROS CATHEDRAL I NORDICA SOOVITAB: Ostes combo-pileti, külastate sama piletiga Nidarosi Toomkirikut, Peapiiskopi paleed ja Kuninglikku varakambrit. Foto: CH/Visitnorway.com

COMBO-PILET

Nidaros-Katedraal-Trondheim-Norra-Kultuur-ja-Arhitektuur-Nidaros-Cathedral-Norway-Culture-and-Arhitecture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Jalgpall

Norra on kuulus oma suusatajate poolest. Kuid üle kogu riigi on populaarne ka jalgpall ning riigi tugevaim klubi on ajalooliselt olnud Trondheimi Rosenborg, kes on 24 korda riigi meistriks kroonitud. Üle 21 000 koha mahutaval staadionil saab kohalikku või Euroopa liigasid vaadates täiusliku jalgpallielamuse.

NORDICA SOOVITAB!

LÄHIMAD SUUSAKESKUSED ASUVAD TRONDHEIMI KESKLINNAST VAID 20 KM KAUGUSEL

LENDAME SUUSATAMA!

 • Tallinn (TLL) - Trondheim (TRD)

  alates 69.90€

  Edasi

Söök, jook ja ööelu

Restoranid

Norra tõeliselt maitsva ja imelise köögi mõnusid tasub nautida Folk&Fes, kus kõikide roogade valmistamisel kasutatakse kohalikku toorainet ning mis on hinnatud White Guide märgisega. Samuti tasub sisse astuda Vertshuset Tavernisse, mereanni armastajatel Havfruenisse või Trondheimi Kunstimuuseumis asuvas armsasse kohvikusse Café ni Muser, mida külastavad ka paljud kohalikud kunsti ja kultuuri skene esindajad.

HAVFRUEN I PARADIIS MEREANNI ARMASTAJATELE. Foto: CH/Visitnorway.com

TUTVU MENÜÜGA

Havfruen-Restoran-Trondheim-Norra-Sook-Jook-Norway-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Ööelu

Ööelu nautijad saavad lõõgastuda legendaarses Studio 26’s, väikeses kohvikus Ila Brainnstasjonis, kus toimuvad linna parimad live kontserdid või Bare Blåbæri baaris, mille terrassilt avaneb jumalikult muinasjutuline vaade.

Ostlemine

Trondheimi suurim kaubanduskeskus City Syd pakub tegevusi pea kogu päevaks. Kesklinnast viieteistminutilise autosõidukaugusel leiad nii sobiva restorani kui ka  norra disainerite loodud riided kallimatest butiikidest.

Linna südamest kolme kilomeetri kaugusel asub Trondheimi suur ostukeskus City Lade. Rendi jalgratas või auto, sest parkimiskohti jätkub kõigile. Samuti viib kesklinnast mugavalt kohale ja toob Sind tagasi kohalik transport, buss nr 4.

Transport

Linnas liiklemiseks soovitame kasutada ühistransporti, mis on lihtne ja mugav. Linnas liiguvad bussid ja trammid on ühendatud ühise piletisüsteemiga ning nii saab valida endale mugavaima lahenduse. 

Kui on soovi avastada Norra maagiliselt kaunist loodust läbi fjordide ja mägedega väljaspool linna, siis soovitame rentida auto, sest nii jõuab kohtadesse, mille kustumatut atmosfääri on ka kogenuimal kaamerasilmal raske edasi anda  rääkimata sõnadesse seadmisest.

NORDICA SOOVITAB:
Soodne autorent aitab avastada Norra maagilisi kohti ja imelist loodust, mis jäävad Trondheimi kesklinnast kaugemale.
Inga, Nordica

NORDICA SOOVITAB: Soodne autorent aitab avastada Norra maagilisi kohti ja imelist loodust, mis jäävad Trondheimi kesklinnast kaugemale.

LEIA AUTO

Autorent-Trondheim-Norra-Transport-Norway-Car-Rent-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kas sa tead, et...

 • Lähimad suusakeskused asuvad Trondheimi kesklinnast vaid paarikümne kilomeetri kaugusel
 • Nordica otselend Tallinnast Trondheimi kestab 1h ja 35min
 • Tallinn (TLL) - Trondheim (TRD)

  alates 69.90€

  Edasi