Stockholm spring Nordica flyNordica 2020 03 2000x600

Lennud Stockholmi

Stockholm – Põhjala Veneetsia

Stockholm on tõeline kuningalinn, mis oma pika ajaloo, kauni arhitektuuri, paljude galeriide, muuseumite ja kontsertidega on üks enim külastatud linnu Euroopas. Nimetatud üheks kõige keskonnasõbralikumaks pealinnaks maailmas, Stockholm hingab ja elab kaasaegses rütmis kandes auga mitteametlikku Põhjamaade disainipealinna tiitlit. Mälareni järve ja Läänemere vahelise väina kaldal asuvat Rootsi pealinna on põnev külastada kogu aasta vältel olles täiuslikuks linnapuhkuse sihtkohaks nii nädalalõpuks kui ka pikemaks perioodiks.

Lastele ja peredele

Gröna Lund

31 erineva atraktsiooniga Rootsi vanim lõbustuspark Gröna Lund pakub sobivat meelelahutust kõikidele külastajatele. Lisaks  erinevatele ameerika mägedele, karussellidele, õuduste toale ja teistele meelelahutusatraktsioonidele toimub pargis kontserte, erinevaid võistlusi ning siin asub mitmeid restorane ja kohvikuid.

NORDICA SOOVITAB:
Planeeri külaskäik tööpäevale - siis on rahvast vähem ja järjekorrad väiksemad.
Inga, Nordica

GRÖNA LUND I NORDICA SOOVITAB: Planeeri külaskäik tööpäevale - siis on rahvast vähem ja järjekorrad väiksemad. Foto: Yanan Li/mediabank.visitstockholm.com

TUTVU LÕBUSTUSPARGIGA

Grona-Lund-Stockholm-Rootsi-Lastele-ja-Peredele-Sweden-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Tehnikamuuseum

Tehnikamuuseum on koht, kus pisikesed külastajad saavad vastused oma kõikidele küsimustele, mis neil kunagi tekkinud on. Läbi tegevuste ja mängude kaotatakse segavad ja takistavad piirid lastes fantaasial muutuda tegelikkuseks. Lustimist ja avastamist pakub muuseum kogu perele.

Skanseni vabaõhumuuseum

Maailma esimene ja vanim vabaõhumuuseum, kus kogu alal on kokku üle 150 erineva hoone ja ehitise. Skanseni vabaõhumuuseum pakub külastajatele tõelist ajarännakut aastate taha, näidates läbi tegevuste ja toimetuste vanasti toiminud elu-olu. Lisaks tähistatakse siin väikses maailmas kõiki olulisi tähtpäevi ja riigipühasid nii autentselt, kui see kunagi oli. 

NORDICA SOOVITAB:
Varu külastamiseks piisavalt aega - nii jõuad nautida kõiki hooneid ja pisikestele külastajatele jääb aega ka lisategevusteks nagu poniga ratsutamine ja loomade paitamine.
Inga, Nordica

SKANSENI VABAÕHUMUUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Varu külastamiseks piisavalt aega - nii jõuad nautida kõiki hooneid ja pisikestele külastajatele jääb aega ka lisategevusteks nagu poniga ratsutamine ja loomade paitamine.

TUTVU MUUSEUMIGA

Skanseni-Vabaõhumuuseum-Stockholm-Rootsi-Lastele-ja-Peredele-Skansen-Open-Air-Museum-Sweden-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kultuur ja arhitektuur

Liljevalchs

Stockholmi kõige ilusam ja suurem näituste paviljon Liljevalchs, kus hoolikalt valitud kaasaegse kunsti teosed on pärit kunstnikelt üle kogu maailma. Rootsi number üks disaini ja kunsti galerii on kuraatorite ja kunstiteadlaste poolt hinnatud üheks oluliseimaks näituste kohaks.

Moderna Museet

Moderna Museet on Rootsi Kaasaegse Kunsti Muuseum, mille kogudes on esindatud selliste maailmakuulsate kunstnike teosed nagu Picasso, Matisse, Tanning, Dali ja Warhol. Lisaks näitustele toimub muuseumis töötubasid, konverentse ja festivale ning eraldi toimub kinoprogramm.

NORDICA SOOVITAB:
Pane tähele, et muuseumi külastades on teatud näituste külastamine tasuta.
Inga, Norica

MODERNA MUSEET I NORDICA SOOVITAB: Pane tähele, et muuseumi külastades on teatud näituste külastamine tasuta. Foto: Tove Freij/mediabank.visitstockholm.com

TUTVU NÄITUSTEGA

Moderna-Museet-Stockholm-Rootsi-Kultuur-Sweden-Culture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Abba Muuseum

Üks kõige populaarseimaid sihtpunkte välisturistide seas on tänasepäevani populaarse ansambli Abba muuseum. Siia on kokku kogutud niipalju materjali, kui see võimalikuks on osutunud. Ja seda, mida vaadata ja kuulata, on uskumatult palju. Isiklikud lood, põnevad juhtumised, esinemiskostüümid ja noodilehed on siin väljas vaatamiseks. Korraks võib tekkida isegi tunne, et see kõik on möödanik, ansambel on jälle koos ja kohe varsti kuulutatakse välja uus kontsert.

Söök, jook ja ööelu

Stockholmis on lugematul arvul baare, restorane, kohvikuid ja ööklubisid. Toitude kvaliteeti ja teenindust hinnatakse väga kõrgelt ning kliendid on nõus tasuma heldelt.

Woodstockholm

Väga kõrgelt hinnatud ning trendikas ja populaarne Rootsi disaini mööbli pood, bistroo ja veini baar ühes. Woodstockholmis vahetub menüü iga nädal, ning roogade valmistamisel kasutatakse põhiliselt mahetoorainet. Koha saamiseks soovitame kindlasti broneerida laua, sest vastasel juhul ei pruugi isegi baaripukile pääseda. 

Lisa Elmqvist

Lisa Elmqvist on üks parimaid ja kõrgelt hinnatumaid mereanni restorane Stockholmis. Lisaks hoolikalt valitud toorainele hinnatakse kõrgelt restorani joogikaarti, mille on koostanud parimad sommeljeed. Restoranist eraldi asub hubane veini baar ja parima valikuga kulinaariapood.

NORDICA SOOVITAB:
Broneerige laud ette - nii saate osa tõelisest rännakust mereandide kuningriiki.
Inga, Nordica

LISA ELMQVIST I NORDICA SOOVITAB: Broneerige laud ette - nii saate osa tõelisest rännakust mereandide kuningriiki. Foto: Staffan Eliasson/mediabank.visitstockholm.com

BRONEERI LAUD

Lisa-Elmqvist-Stockholm-Rootsi-Sook-ja-Jook-Sweden-Food-and-Drinks-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Michelini tärniga pärjatud restoranid

Stockholm kui tõeline maitsete pealinn on õnnistatud paljude restoranidega, milledele on osaks saanud au olla pärjatud Michelini tärnidega. Meist vaid kiviviske kaugusel asuvad tõelised maitsete paleed nagu kahe tärniga pärjatud Oaxen Krog ning ühe tärni väärilised ImoutoEsperantoMathias Dahlgren MatbarenSushi ShoVoltOperakällaren, Ekstedt ja Gastrologik.

Ostlemine

Stockholmis on ostelda tõeliselt lihtne, sest siin on tänavate kaupa nii suuri kaubamajasid kui ka väikseid butiike, kuhu turistid tulevad ainuüksi juba kindlate kaubamärkide ja valikute pärast.

Grandpa

Hetke kõige trendikamas piirkonnas, Södermalmis asub disaini, kunsti, riideid, mööblit ja aksessuaare müüv Grandpa, mille külastamist soovitame igale moehuvilisele.

Hope

Rootsi disaini hetke lipulaev Hope, mille iseloomulikeks tunnusteks on  ajatu stiil ning oversize mudelid. Osades kollektsioonides ei eristata riideid soo järgi ja nii meestele kui naistele on mõeldud samad mudelid.

NORDICA SOOVITAB:
Unistades killukesest Skandinaavia disainist - parimad piirkonnad ostlemiseks on Östermalm, Södermalm, Kungsholmen ja Stockholmi vanalinn ehk Gamla Stan.
Inga, Nordica

SKANDINAAVIA DISAINI RADADEL I NORDICA SOOVITAB: parimad piirkonnad ostlemiseks on Östermalm, Södermalm, Kungsholmen ja Stockholmi vanalinn ehk Gamla Stan. Foto: Victor Gårdsäter/ediabank.visitstockholm.com

LENDA DISAINI PARADIISI

Skandinaavia-Disain-Stockholm-Rootsi-Ostlemine-Scandinavian-Design-Sweden-Shopping-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Östermalm

Stockholmi eksklusiivseim linnaosa Östermalm on piirkond, kuhu on koondunud kõik suuremad ja kallimad kaubamärgid. Siin leidub rahvusvaheliselt kuulsaid nimesid nagu Mulberry ja Prada ning kohalike disainerite poode nagu Herr Judit, Filippa K ning tõeliste fashionistade tempel ehk NK - Nordiska kompaniet

ÖSTERMALM I STOCKHOLMI POSHIM PIIRKOND. Foto: Staffan Eliasson/mediabank.visitstockholm.com

LENDA OSTLEMA

Ostermalm-Stockholm-Rootsi-Ostlemine-Sweden-Shopping-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

TRANSPORT STOCKHOLMIS I LINNAS LIIKLEMISEKS ON MUGAV KASUTADA METROOD. PILETID ON SAADAVAL ERINEVATE TSOONIDE JA KEHTIVUSAEGADEGA. Foto: Staffan Eliasson/mediabank.visitstockholm.com

LEIA SOBIV PILET!

Metrooliiklus-Stockholmis-Rootsi-Transport-Metro-Sweden-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Transport

Stockholmi ühistransport on mugav ja kiire. Linnas liiklemiseks on võimalik kasutada metrood, tramme, busse, ronge ja laevu. 

Kõige kiirem, mugavam ja soodsam on erinevate linnaosade vahel liiklemiseks kasutada metrood. Metrood kasutades soovitame tähelepanu pöörata kunstilistele detailidele, sest Stockholmi metroojaama on nimetatud ka maailma kõige Pikemaks Kunstigaleriiks. Piletid on saadaval erinevate kehtivusaegadega, alates 75 minutist kuni 30 päevani.

Kas sa tead, et...

  • Stockholmis toimub ühes päevas u 90 erinevat üritust
  • Vesi, mis Stockholmi ümbritseb, on nii puhas, et kõlbab ka joomiseks ujumisest rääkimata
  • Stockholm (ARN) - Arvidsjaur (AJR)

    Edasi
  • Stockholm (ARN) - Gällivare (GEV)

    Edasi