Lennud Splitti

Split - särav lõunamaa päike, mille puudutust vajab igaüks

Horvaatia suurepärane kliima, Spliti imekaunis loodus, hurmavad kohvikud, lahked kohalikud ning kirev kultuurielu on Spliti kui populaarse reisi ja puhkusekoha märksõnadeks ja iseloomustavateks joonteks. See ideaalne puhkusekoht asub ainult ühe otselennu kaugusel. Unistuste paik, kuhu lennates jõuab kiiremini kui autoga Tallinnast Võrru sõita.

Lastele ja peredele

Konnariik

See omapärane muuseum Konnariik (Froggyland) on pea kõikide laste lemmikkoht, mida külastatakse alati suurima rõõmuga. Omanäoline kogu Horvaatias ja isegi mujal. Kollektsioon koosneb rohkem kui viiesajast erinevast konnast ning on ühtlasi nii õpetlik kui ka lõbus. Üks mis kindel - meeldejäävaima elamuse olete oma pisikestele järeltulijatele garanteerinud.

Sinine koobas

Terve päeva kestev ekskursioon imetabasesse Sinisesse koopasse (Blue Cave), kuhu päike tekitab kauneima värvi, mida looduses eal on nähtud. Põnev ja seikluslik päev kogu perele ning elamusterohke mälestus kogu järgnevaks eluks. 

NORDICA SOOVITAB:
Külasta ekskursiooni kogu perega ja võta kaasa ka pisikesed järeltulijad - lapsed alla 3 a. pääsevad tuurile tasuta ning 3 - 8 a. lastele maksab pilet -50% kogu. Elamus on garanteeritud igas vanuses pereliikmetele.
Inga, Nordica

SININE KOOBAS I NORDICA SOOVITAB: Külasta ekskursiooni kogu perega ja võta kaasa ka pisikesed järeltulijad - lapsed alla 3 a. pääsevad tuurile tasuta ning 3 - 8 a. lastele maksab pilet -50% kogu. Elamus on garanteeritud igas vanuses pereliikmetele.

TUTVU EKSKURSIOONIGA

Sinine-Koobas-Split-Horvaatia-Lastele-ja-Peredele-Blue-Cave-Croatia-Families-and-Children-Nordica-FlyNordica-2000x600.jpg
Diocletiani-Palee-Split-Horvaatia-Kultuur-ja-Arhitektuur-Diocletians-Palace-Croatia-Culture-Architecture-Nordica-FlyNordica-2000x600.jpg

Kultuur ja arhitektuur

Diocletiani Palee

Diocletiani Palee on Spliti üks kõige oluliseimaid vaatamisväärsusi, mille keskel asub Püha Domniuse katedraal, mis on üks vanimaid kogu maailmas. Kirev ajalugu on mõjutanud kogu kompleksi lugu ning algne arhitektuur on vastavalt oludele olnud muutustes, kuid on siiani säilitanud enda algse loo, mida jutustavad säilinud müürid ja seinad ning kannab jätkuvalt au ja uhkusega Spliti kõige tähtsam vaatamisväärsuse tiitlit.

Jupiteri tempel

Kunagine Vana-Roma tempel, mis on valminud aastatel 295-305 p.Kr, pühendati Jupiterile, kes oli Taeva ja Äikese Jumal ning jumalate Kuningas. Tempel asub Diocletani palees ning on imekombel säilitanud oma arhitektuursed lahendused, olles nimetatud üheks kõige ilusamaks monumendiks kogu maailmas.

Söök, jook ja ööelu

Spliti kohatav erinevate maitsete, söögikultuuri ja veini maailm on Horvaatiale midagi nii iseäralikult imetabast, et sellest juhinduvad alateadlikult pea kõik teiste riikide köögid. Pikk ajalugu laseb rääkida oma lugu, kui juhtute sattuma mõnesse Spliti restorani. Suurepärane teenindus ja armastuse ning pühendumusega valmistatud road on väärt erladi maailmapärandi nimistusse kandmist.

Konoba Matejuška

Armsalt hubane ja väike pererestoran Konoba Matejuška, mis võõrustab külastajaid üli maitsvate ja keelt alla viivate mereanniroogadega. Tooraine on pärit kohalikelt kalameestelt ning restoran ise on nimetatud mitmeid kordi kriitikute poolt parimaks toidukohaks Splitis.

Villa Spiza

Spliti vanalinnas paiknev ja külastajaid rõõmustav väike restoran Villa Spiza, mille menüü muutub vastavalt turule saabuva värske toorainega. Maailma tasemel parimad maitsed ja uskumatu valik on siiski menüü jätnud külastajale mõeldes vägagi taskukohaseks. Soovitame kindlasti laua broneerida, sest restoran on väike kuid ülimalt populaarne.

NORDICA SOOVITAB:
Astuge sisse nendesse väikestesse restoranidesse ning lubage endal rännata maitsete riiki, kus veel kunagi pole käinud.
Inga, Nordica

Restoran-Split-Horvaatia-Sook-Jook-Restaurants-Croatia-Food-and-Drinks-Nordica-FlyNordica-2000x600.jpg

 

 

Ostlemine

Splitis jalutades mööda vanalinna väikseid tänavaid, kohtate armsaid poode, mille valikutes leidub turistidele mõeldud suveniire, kohalikku toorainet, väikseid raamatu- ja postkaardipoode ning kohalikku disaini tutvustavat loomingut.

Suurtest kaubanduskeskustest asuvad linna keskel City Center One, Mall of Split ning Jokker Mallmis rõõmustavad laia kaubavalikuga iga turisti meeli.

Mugav-Bussiliiklus-Split-Horvaatia-Transport-Bus-Split-Croatia-Transport-Nordica-FlyNordica-2000x600.jpg

Transport

Splitis on hea liigelda linnas bussiga või jala ning linnast välja sõites on kõige mugavam rentida soodne auto. Erinevate linnade vahel liiguvad küll ka bussid, kuid autoga sõites saate põigata kohtadesse, kus bussijuht ei peatu.

Linnas liiklemiseks on võimalik soetada pileteid erinevate hindadega vastavalt ajakasutusele.

 

Kas sa tead, et...

  • Splitis paistab päikest aastas keskmiselt 2800 h 
  • Nordica otselennud  toimuvad 14. apr - 20. okt 2019
  • Nordica otselend Tallinnast Spliti kestab 2h ja 55min
  • Tallinn (TLL) - ()

    Edasi