Lennud Rijekasse

Lennud Rijekasse

Lennud toimuvad 13. mai - 30. september, 2017 a.

Rijeka on Primorje-Gora maakonna haldus- ja kultuurikeskus ning elanike arvu järgi suuruselt kolmas linn Horvaatias. Nagu mitmete teiste maailma linnade nimed, viitab ka Rijeka nimi veele (rijeka tähendab jõge).  Rijekal ja selle lähiümbrusel on olemas kõik, mida üks esmaklassiline turismipiirkond vajab: vaatamisväärsused, mitmekesised kultuuriprogrammid, meelelahutus, muinasjutulised rannad, romantilised linnad ja külad ning imekaunis loodus. Rijekas on suurepärased võimalused meelelahutuseks, lõõgastumiseks ja linnamelu nautimiseks. Lisaks sellele on Rijeka ka ideaalne koht ärikohtumiste ja spordilaagrite jaoks. Sealt leiate kõik, mida olete otsinud, ja rohkemgi veel. Aga Rijekat ei saa vaadelda ainult eraldiseisva üksusena. Linn on mitmekesise Kvarneri piirkonna osa.

Kvarneris on kõik olemas! See on äärmiselt väikesel alal asuv suurepärane kombinatsioon merest, saartest ja kõrgustikest. Vaid ühe päeva jooksul saate jahiga seilama minna või meres supelda ja seejärel nautida lähedalasuvate metsade jahedust. Selles piirkonnas on palju eri lugusid ja tugevaid tundeid. Tegemist on ökoloogiliselt saastamata piirkonnaga, millel on rikkalik kultuuriline ja ajalooline pärand, suurepärased programmid turistidele ning võimalused aktiivse puhkuse veermiseks.

Laske ka toidul hea maitsta. Nautige arvukaid kultuurisündmusi ja festivale, külastage pühamuid. Õppige kirjutama vanahorvaadi glagoolitsas, saage Vahemere toitude valmistamise eksperdiks või võtke osa traditsioonilistest kohalikest üritustest.

Kvarner ootab teid! Majutust pakutakse nii esmaklassilistes hotellides, korterkülades, merekeskustes, kämpingutes kui ka inimeste kodudes. Teid võetakse avasüli vastu suurepärastes restoranides, tavernides (konobe) ja kohvikutes, milles valitseb austria-ungari atmosfäär. Siin ootavad teid ka moodsat muusikat mängivad klubid ja tähistaeva all peetavad muusikafestivalid.

Vaatamisväärsused

Anname lühiülevaate Rijeka vaatamisväärsustest, mida peaksite kindlasti külastama.

Korzo – Rijeka peegeldub Korzos ja Korzo meenutab Rijekat. Kõik, kes on vähemalt korra kohvi joonud mõnes selle ebatavalise promenaadi ääres asuvatest arvukatest ja piltilusatest kohvikutest ning baaridest, on sellega kindlasti nõus.

Trsati kindlusloss – Trsati kindlusloss asub 138 meetri kõrgusel merepinnast paikneval mäel, mis kõrgub majesteetlikult Rijeka linna kohal.

Püha Vituse katedraal – Rijeka Püha Vituse katedraal on ainuke Horvaatiasse ehitatud barokkstiilis ja monumentaalsete mõõtmetega ümarehitis.

Linnatorn – Rijeka linna üks sümboleid on Linnatorn, mis on heaks näiteks tüüpilisest ümarast tornist, mille kaudu kindluslinna pääses.

Linnaturg – Peamine linnaturg ehitati merekalda lähedale 19. sajandi lõpus.

Trsati Neitsi Maarja kiriku frantsiskaani klooster – Trsati Neitsi Maarja kirik on suurim palverännakukeskus Lääne-Horvaatias.

Ivan Koblari väljak – ümmarguse linnatorni alt läbijooksev peamine keskaegse sissepääs linna, mille kaudu pääses varem rannikule ja nüüd Rijeka vanalinna.

Rijeka rannad – Rijekal on olemas rand igale maitsele, olenemata sellest, kas soovite veeta oma puhkuse koos perega, aktiivselt sporti tehes, romantilisi hetki nautides, üksi olles või keset rahvahulki meelt lahutades.

Lainemurdja – peamise sadama basseinis olevat lainemurdjat tuntakse Molo longo nime all, kuna selle pikkus on 1707 m. Tänapäeval on see kasutusel reisiterminali ja rannapromenaadina.

Loodusloo muuseum – Lisaks botaanikaaiale on muuseumis multimeediakeskus koos akvaariumiga, kus saab näha Aadria merele iseloomulikke kalaliike.

Rijekas on kõike piisavalt: nii meelelahutust, vaatamisväärsusi kui ka ilusat loodust. Siin võib terve päeva mere ääres või hoopis looduse rüpes veeta, õhtul võib aga minna linna selle energilise ja meelierutava ööeluga tutvuma.

Peale eelpool nimetatud kümne peamise vaatamisväärsuse peaks Rijekas olles kindlasti ka lähedalasuvaid saari külastama. Cres, Lošinj ja selle saarestiku saared, Krk, Rab … Iga saar on omaette maailm, mis jutustab loo oma erilisest minevikust ja olevikust ning pakub nii traditsioone kui ka turismiprogramme ja -atraktsioone. Koos lisavad need saared Kvarneri turismipiirkonnale hindamatut väärtust ja pakuvad suurepäraseid puhkusevõimalusi, kvaliteetset teenindust ning võimalust tutvuda ainulaadse looduse, kommete ja kultuuripärandiga. Imetleda võib kaeluskotkaste lendu, kes on mujal peaaegu välja surnud, adopteerida delfiini, osaleda vanades rüütlimängudes, päevitada imelistel ja varjulistel randadel, sukelduda, purjetada, jalutada matkaradadel, proovida maitsvaid roogi ja sama suurepäraseid veine ning nautida piirkonna rikkalikku kultuuri- ja ajaloopärandit.

Vaatamisväärsused Rijeka lähedal

Rijekas olles võiks kindlasti ka lähedalasuvaid saari külastada. Cres, Lošinj ja selle saarestiku saared, Krk, Rab… Iga saar on omaette maailm, mis jutustab loo oma erilisest minevikust ja olevikust ning pakub nii traditsioone kui ka turismiprogramme ja -atraktsioone. Koos lisavad need saared Kvarneri turismipiirkonnale hindamatut väärtust ja pakuvad suurepäraseid puhkusevõimalusi, kvaliteetset teenindust ning võimalust tutvuda ainulaadse looduse, kommete ja kultuuripärandiga. Imetleda võib kaeluskotkaste lendu, kes on mujal peaaegu välja surnud, adopteerida delfiini, osaleda vanades rüütlimängudes, päevitada imelistel ja varjulistel randadel, sukelduda, purjetada, jalutada matkaradadel, proovida maitsvaid roogi ja sama suurepäraseid veine ning nautida piirkonna rikkalikku kultuuri- ja ajaloopärandit.

Krk linn – Krki saare ajaloolises pealinnas asuvad kindlus ja mitmed kohvikud. 15-minutilise praamisõidu kaugusel asub erakordne Kosljuni saar, mille läbimõõt on vaid 300 meetrit ja asub Krki saare sees. Kosljunil elavad viis frantsiskaani munka, kes hoolitsevad Franciscan Monastery eest.Krk saar – Tuntud oma veiniistanduste, liivarandade ja romantiliste linnakeste poolest. Muuhulgas asub seal lennujaam, kuhu Rijeka külastajad maanduvad.

Baska (shaga) – Krki saare kõige parema rannaga linnake – randa katab mõnus kiviklibu. Baskal võid eriliselt nautida Aadria helesinist merd, linna promenaadi ja häid toite.

Opatija – Legendaarne kuurortlinn Opatija oma tuntud oma uhkete promenaadide, parkide, hotellide ja villade poolest. Seal harrastasid käia puhkamas Austria-Ungari keisririigi võtmetegelased.

Plitvice järvede rahvuspark – Rijekast lõunapool asuvat looduse hämmastavat kunstiteost tasub kindlasti külastada. Järvede ebamaine värvus ja koskede suurejoonelisus võtab tummaks.

Maitseelamused

Ühe targa ütluse kohaselt tuleb teatud piirkonna hinge tundmaõppimiseks külastada selle mälestusmärke, et kogeda mineviku õhustikku, vaadata maju, milles kohalikud elavad, külastada turgusid ja poode ning maitsta igapäevast kohalikku toitu.  Horvaatia ja ka Kvarneri ajalugu on täis roogi, milles on tunda nende loojate tavasid ja tarkust, samas kui põlvest põlve edasi antud lood muudavad selle maitseelamuse täielikuks. Aastaaegade vahetus turulettidel määrab piirkonna toiduvaliku.  Menüüs on mereande, enamjaolt sinikala, Vahemere piirkonna puu- ja juurvilju ning piirkonnas kasvavaid maitsetaimi.  Tooraine tavaliselt praetakse või keedetakse ning äärmiselt maitsvaid roogi küpsetatakse ka sütega kaetud savikaane all. Lemmikjook toidu kõrvale on vein.

Kvarner on piirkond, mille võrdlemisi väikesel maa-alal asub suurim arv tipprestorane, mis on Horvaatia toidukultuuri arengusse juba pikalt panustanud.  Nad on saanud mitmeid auhindu Euroopa toiduekspertidelt ja -publikatsioonidelt, mis soovitavad ning kiidavad nende ehedat kööki, mis on leidnud hea tasakaalu traditsioonilise ja moodsa vahel ning mis põhineb lihtsal ja kompromissitul filosoofial – kvaliteetset toitu saab teha ainult parimast toorainest – eelistavalt värskest, hooajalisest ja kohalikust toodangust, mis on säilitanud oma algupärase Vahemere piirkonnale iseloomuliku lõhna ning maitse. Kasutades sobivaid kulinaarseid tehnikaid koos oma loomingulise lähenemisega traditsioonilistele retseptidele nii toidu valmistamise kui ka presentatsiooni puhul, pakuvad meie gurmeerestoranid oma klientidele võimalust kogeda Kvarneri piirkonna olemust, ajalugu ja kultuuri.  Peale selle pakume ka hoolikalt valitud Horvaatia veine, eriti just kohalikke veinisorte, suurepärast atmosfääri, kus kõik on detailideni läbi mõeldud, ning professionaalset ja sooja teenindust.

Transport

Rijekasse on võimalik reisida kolmest suunast maad mööda, mere kaudu ja ka õhust. Rijeka on ülejäänud maailmaga hästi ühendatud, kuna mitmed lennufirmad lendavad sinna. Horvaatia maanteede suurepärane kvaliteet teeb reisimise meeldivaks.

Rijeka lennujaam asub Krki saarel umbes 30 km kaugusel linnast. Teavet lendude kohta leiab lennujaama kodulehelt ja lennupileteid saab osta lennufirmade kodulehtedelt ja reisibüroodest.

Lihtsaim viis linna ja lennujaama vahel liiklemiseks on buss, mis väljub vastavalt lennuplaanile ja sõidab linna 30 minutiga.