Lennud Peterburi

Lennud Peterburi

NB - Broneeri oma pilet Nordica otselennule Peterburi ja tagasi läbi Nordica klienditeeninduse info@nordica.ee või helistades +372 664 2200. Juba peagi pakume võimalust broneerida Peterburi lende ka otse Nordica kodulehelt.

PETERBURI – VENEMAA VENEETSIA

Peterburi on Venemaa suuruselt teine linn ning üks Venemaa tähtsamaid sadamalinnu. Tegemist on kõige läänelikuma Venemaa linna ning ühe Euroopa noorima suurlinnaga.

Peterburi paistab silma rikkaliku kultuuripärandiga – ajaloolised paleed ning pargid, majesteetlikud muuseumid ja suursugused kirikud ning katedraalid. Kuna Peterburi on rajatud Neeva jõele ning tuntud oma küllusliku kanali- ja sillavõrgustiku tõttu, võib linna võrrelda ka kuulsa Itaalia linna Veneetsiaga. 

Milliseid vaatamisväärsusi Peterburis külastada?

  • Ermitaaž: üks maailma suurimaid ning vanimaid kunstimuuseume, mis rajati Peterburgi Katariina Suure valitsemisajal (18. sajandil). Muuseumis on üle kolme miljoni eksponaadi, sealhulgas maailma rikkalikum maalikogu.
  • Iisaku katedraal: suurim õigeusu kirik Peterburis. Tegemist on ühe maailma suurima kupliga sakraalehitisega, mille kõrgus on 101,5m ning peakupli läbimõõt 26 meetrit.
  • Peeter-Pauli kindlus: Peterburis Jänesesaarel asuv kindlus, mille ehitamise algust 18. sajandil peetakse ka Peterburi linna asutamise alguseks. Peeter-Pauli kindluse keskseks osaks on Peeter-Pauli katedraal, kuhu on maetus Venemaa suurimad valitsejad.
  • Püha Kolmainu katedraal: õigeusukirik, mis on Peterburi üks peamisi vaatamisväärsusi. Kirik sai kuulsaks tänu oma asukohale – see on rajatud kohale, kus 19. sajandil tsaar Alexander II  sai surmavalt haavata.
  • Suveaed: linnas asuv külluslik park, kus asub Peeter I suvepalee. Park paistab silma rikkalike skulptuuride.
  • Nevski prospekt: Peterburi peatänav, mis võlub oma laiuse ning pikkuse poolest. Tänava suurim laius on 60 meetrit.
  • Paadisõit Neeva jõel: Peterburi on maailmas linna piiresse jäävate veealade pindala poolest üks esimesi. Neeva jõgi voolab linna piires 32 km ulatuses, suur osa Peterburist asub kuni 3m kõrgusel merepinnast, mistõttu on linna ohustatud üleujutuste poolt. Lisaks on Peterburi sildade arvult maailma linnade seas esikohal – linnas on kokku umbes 620 silda, millest 218 on jalakäijate omad.
  • Leningradi loomaaed: Venemaa üks vanemaid loomaaedu, kus elab üle 2000 looma.  

Mida Peterburi lähiümbruses teha?

  • Peterhofi palee: suurejooneline paleede ning parkide kompleks, mis rajati Peeter Suure ajal. Paleed kutsutakse ka Venemaa Versailles, kuna tegemist on Versaille lossiga sarnaneva kompleksiga.
  • Katariina palee: Katariina I-le pühendatud suurejooneline palee, mille rajas tema abikaasa Peeter I. Barokkstiilis palee oli Vene tsaaride suveresidentsiks. Palee silmapaistvamaks ning kuulsaimaks ruumiks on merevaigu tuba.

Ostlemine Peterburis

Kuigi Peterburgi tullakse enamasti ajaloo ning suurejooneliste vaatamisväärsuste pärast, pakub linn suurepärast võimalust ka ostlemiseks. Linnast leiab nii luksuslikke butiike, kaubamaju kui turge.  

Bolshoy prospekt: Bolshoy prospektil asuvad vene disainerite butiigid, kus on võimaik osta kohalike moeloojate šikke rõivaid.

Galeria kaubanduskeskus: Peterburi kesklinnas asuv suurim kaubandus- ja meelelahutuskeskus, kust leiab üle 300 poe, paarkümmend restorani ning kohvikud ja kino.

Nevsky keskus: linna peatänaval asuv ostukeskus, kus asub ka eestlastele tuntud Stockmanni kaubamaja. 

Söömine Peterburis

Peterburist leiab kõike – nii odavamat tänavakööki, hubaseid kohvikuid kui ka luksuslikke restorane. Siiski tuleb arvestada, et einestamine väljas on küllaltki kallis.

Vene köögi pärlitega paistavad silma restoranid Stroganoff Steak House, Palkin, Puff Cafe, Cafe Idiot (nimetatud Dostojevski novelli “Idioot” järgi). 

Peterburis liiklemine

Peterburis on hästi töötav ühistranspordi süsteem, mis koosneb trammidest, bussidest, trollidest ning marsruuttaksodest. Lisaks on linnas veel viie liiniga metroo, mida peetakse maailma üheks elegantsemaks metrooks.

Kuigi ühistranspordivahendite valik on mitmekülgne, on tegemist siiski suurlinnaga, mistõttu tuleb arvestada, et vahemaade läbimiseks ühistranspordiga kulub rohkelt aega. Seetõttu on soovitatav valida hotell kesklinnas, kust pääseb peamiste vaatamisväärsuste juurde ka jalgsi.