Lennud Peterburi

Lennud Peterburi

Peterburi – kaunis Ida-Euroopa Veneetsia

Vanuselt küll noor, kuid hingelt ja vaimult piisavalt vana, et kanda Ida-Euroopa kultuuripärli tiitlit. Venemaa au ja uhkus, kauni arhitektuuri etalon ja tõeline kultuuri keskus, kus on elanud ja elavad paljud kunstnikud, millest on kirjutatud paljudes raamatutes ja mida külastab aastas turiste üle kogu maailma. Uhked paleed ja katedraalid, kirikud ja muuseumid ning kuulsad sillad ning kanalid on Peterburi iseloomustavateks märksõnadeks.

 

NB!

Broneeri pilet Nordica otselennule Peterburi ja tagasi läbi Nordica klienditeeninduse info@nordica.ee või helistades +372 664 2200.

SAADA KIRI

Laste ja peredele

Leningradi loomaaed

Peterburi kesklinnas asuv Venemaa kõige vanem loomaaed rõõmustab külastajaid 600 erineva isendi ja asukaga. Leningradi loomaaed tähistas just oma uhket 150 aastast sünnipäeva ning rõõmustab iga päev külalisi vahvate jääkarude, lumeleopardi, kaelkirjakute, krokodillide, kotkaste ja muude pisikeste ja suuremate loomadega. Loomaaed on avatud aasta ringselt.

NORDICA SOOVITAB:
Varuge piisavalt sularaha - loomaaias ei aksepteerita maksevahendina ei makse- ega krediitkaarte.
Inga, Nordica

KÜLASTADES LENINGRADI LOOMAAEDA VARUGE KINDLASTI PIISAVAS KOGUSES SULARAHA, SEST KOHAPEAL EI AKSEPTEERITA MAKSEVAHENDITENA EI MAKSE- EGA KREDIITKAARTE

alates 9€ TUTVU LOOMAAIAGA

Leningradi-loomaaed-Peterburg-Venemaa-Lastele-ja-Peredele-Russia-Families-Nordica-FlyNordica.jpg

Petrovskaya Akvatoria

Mõned aastad tagasi avatud esimene muuseum Petrovskaya Akvatoria, kus kogu Peterburi ajalugu on minivormides lahti jutustatud. Rohkem kui 87 000 km² suurune ala on kui põnev, kaunis ja huvitav ajalootund, millest kõik tahavad osa võtta ja vabatahtlikult haiguspäeva ei võta keegi. Tsaarid ja tsarinnad, hobused ja kaarikud, kaunid hooned ning mänguväljakud - need kõik on välja toodud pakkumaks rõõmu külastajate silmadele.

Kultuur ja arhitektuur

Ermitaaž

Maailma üks kõige kuulsamaid muuseume, millest on kuulnud ja näinud ka need, kes kordagi veel Peterburi pole jõudnud, sest see uhke ehitis on pea igas ajaloo õpikus ning kasutatud paljudes filmides. Ermitaaži külastades soovitame varuda piisavalt aega, sest hoone on tõeliselt suur mahutades rohkem kui kolm miljonit eksponaati. 

NORDICA SOOVITAB:
Broneerige külastus koos giidiga - nii saate lühikese ajaga ülevaate kõige olulisematest eksponaatidest ja nende ajaloost ning tähtsusest.
Inga, Nordica

ERMITAAŽ I NORDICA SOOVITAB: Broneerige külastus koos giidiga - nii saate lühikese ajaga ülevaate kõige olulisematest eksponaatidest ja nende ajaloost ning tähtsusest.

GIIDIGA TUUR

Ermitaaz-Peterburg-Venemaa-Kultuur-ja-Arhitektuur-Russia-Culture-Architecture-Nordica-FlyNorica.jpg

Suveaed (Летний сад)

Kaunis ja suursugune park koos paljude lillede, puude, põõsaste ja erinevate skulptuuridega. Siin jalutades tekib iseenesest tunne justkui aeg oleks paarsada aastat tagasi läinud ning tänapäevaste seelikute ja kleitide asemel tekivad tüdrukutele uhked balli-kleidid ja noormeestele vastavad frakid ja smokingud, käes kuldsete otsadega špatsiirtokid. Suveaaias asub Peeter I uhke ja suursugune suvepalee.

SUVEAED I IMEKAUNIS PARK PETERBURI KESKEL, MILLES ASUB SUURSUGUNE SUVEPALEE

SUVEAED

Suveaed-Peterburi-Venemaa-Kultuur-Summergarden-Russia-Nordica-FlyNordica.jpg

Söök, jook ja ööelu

Restoranid

Peterburis asub palju erinevaid söögikohti nii kallistest restoranidest kuni taskukohaste kohvikute ja bistroodeni. Head restoranid on pigem kallid ning soovitame enne reisi natukene säästa, et puhkusel mõnusalt lõõgastuda. Peterburi kõige hinnatumad ja enim külastatavaimad restoranid on Teplo, Severyanin, Russky Dvor ja Chekhov.

Ostlemine

Peterburi on tõeline ostlejate paradiis, sest meie idanaabrid seisavad hea selle eest, et millestkist ei jääks puudust. Siin on väikesed butiigid, mis pakuvad ainult parimaid tooteid ja suured kaubamajad, mille külastamiseks soovitame isegi planeerida mitu päeva.

Suurimad ja kuulsamad kaubanduskeskused on Nevsky Kaubamaja, mis asub otse linna kesktänaval. Teine kuulus kaubamaja on linna südames asuv kõige suurem keskus Galeria, kust leidub rohkem kui paarsada erinevat poodi, restorani ja teisi ilu- ning vabaajakeskusi.

GALERIA KAUBAMAJA I PETERBURI SUURIM KESKUS, KUS ON KOKKU ÜLE PAARISAJA ERINEVA POE JA BUTIIGI

LEIA LEND

Galeria-kaubamaja-Peterburg-Venemaa-Ostlemine-Galeria-Shoppingmall-Shopping-Russia-Nordica-FlyNordica.jpg

Transport

Läbides pikki vahemaid, on Peterburis on hea liigelda metroo ja taksoga.

Lisaks on linnas kasutusel ka bussid, trollid ja trammid  ning veetaksod ning meile eestlastele tuttavad marsuuttaksodkuid kui vahemaad on lühemad, siis pigem soovitame jalutada või valida takso. Nii hoiate kokku palju väärtuslikku aega.

 

Kas sa tead, et...

  • Peterburis asub Venemaa kõige lühem ja ka kõige pikem tänav
  • Peterburis on rohkem kui 800 erinevat silda
  • Nordica otselend Tallinnast Peterburi kestab täpselt 1h
  • Tallinn (TLL) - Peterburi (LED)

    alates 49.90€

    Edasi