Lennud Oslosse

Lennud Oslosse

Oslo – müstilise looduse keskel kasvanud linnalembene Põhjamaa Roos

Muinasjutuliselt kauni loodusega Norra on oma pealinnaks valinud Oslo. Ja nii juba napilt üle kahesaja aasta. Viikingid, trollid, kuningapere, kaasaegne arhitektuur, urbanistlikud väärtused, restoranid Michelini tärnidega, festivalid, muuseumid, pargid, roheline mõtteviis ja kaasaegse kunsti keskused on vaid vähesed märksõnad, millega Oslot tutvustada. Ühelt poolt justkui looduse, rahu ja vaikuse keskel üles kasvanud tõeline Põhjamaa Roos hämmastab külastajaid tõelise linna- ja kultuurilembusega. 

Lastele ja peredele

Lastega reisides soovitame külastada nii väikestele kui ka suurtele mõeldud TysenFryd lõbustusparki, mis on Norras suurim. Pargis jagub tegevusi kogu päevaks ning kohvikud hoolitsevad selle eest, et ka kõige vanemaid külastajaid ei vaevaks ja meelt ei rikuks tühi kõht. 

Roomajate Loomaaed on nõrganärvilistele tõeline õuduste maja, kus on esindatud üle saja erineva isendi alustades tarantlitest, jätkates konnadega ja lõpetades krokodillideni.

Botaanika aed, Rahvusvaheline Laste Kunsti Muuseum ning Norra teadus ja tehnoloogiamuuseum hoolitsevad kõikide pisikeste inglite ja printide eest, kasvatades väikestes külastajates kustumatut uudishimu kõige huvitava vastu, mille vastused peituvad looduses, teaduses ja kaunites kunstides.

Kultuur ja arhitektuur

Eemalt jälgides tuunistame fakti, et Oslo ei väsi kunagi. Ühelt poolt armas väiksed sajandeid vanad puumajad tervitavad rõõmsalt ja võtavad avasüli vastu enda uuema aja õed ja vennad, sest niipalju kaasaegset arhitektuuri ei kohta üheskis teises põhjamaa linnas. Ja uuendusmeelsus ei kajastu ainult arhitektuuris, vaid kogu mõtteviisis ja väärtustes. 

Külastage kuulsat Nobeli rahupreemia keskust, Kon-Tiki , Viikingilaeva või Muchi muuseume ja  naudi galeriides ülesseatud väljapanekuid. Imetabane vaade kodu linnale avaneb Stovner Towerist, mille arhitektuur lihtsalt hämmastab ka kogenuima silmapaari. Nimetades veel Norra Rahvusliku Ooperi- ja Balleti, Kaasaegse Kunsti Keskuse ning Holmenkolleni suusamäe, saame aimu killukestest, mida kõike on sel linnal meile pakkuda.

 

Söök, jook ja ööelu

Oslos asvuvad iga nurga peal kohvikud ning restorane külastades võite suure tõenäosusega veeta oma elu parimaid ja meeldejäävamaid õhtuid. Oslo restoranid on kuulsad oma värske ja kohaliku tooraine kasutamise pärast. Nii mõnigi toidugurmaan on nõus ühe õhtusöögi pärast  ette võtma reisi teiselt poolt maakera. 

Parimate restoranide külastamiseks soovitame reisi planeerida selle järgi, kuidas õnnestub broneerida laud. Mitu kuud õnnestub järjekorras viibida, kui on soov külastada kolme Michelini tärniga pärjatud restorani Maaemo. Meie Nordicast igaljuhul soovitame väga oodata, sest see võib sinuga juhtuda üks kord elus ja elamus on seda väärt.

Kes on aga suured kebabi fännid ning Berliini ei ole lähiajal plaanis sattuda, siis kohalike seas kõige populaarsem ja hinnatud Bislett Kebab House on kaetud üle kogu linna.

Oslo on rikas ööelu poolest. Linnas asub palju erinevaid klubisid ja baare ning olenevalt päevast on kuskil alati midagi toimumas. Oslos on kombeks külastatada ühe õhtu jooksul mitmeid erinevaid pidusid ja/või kontserte. Populaarseimad klubid on kaasaegse jazzi ja r&b kontsertide esinemispaigana tuntud Bla, ööklubidest The Club, Jaeger ja Lawo ning mõnusate tagahoovidega Dattera til Hagen ja Skaugum.

Transport

Oslot iseloomustab Norrale omane mugav, kiire, puhas ja korralik ühistransport.  Linnas liiguvad trammid, bussid, metroo ja laevad ning kohalike seas on üheks populaarseimaks liiklusvahendiks jalgratas.  Sama pilet kehtib kõikides  maapealsetes transpordivahendites ja isegi mõnedel laevadel, millega pääseb mugavalt paljudesse muuseumidesse. Ja muuseume on Oslos tõeliselt palju – nii umbes sama palju, kui Eestis teatreid ühe elaniku kohta.