Lennud Oslosse

Lennud Oslosse

Oslo – müstilise looduse keskel kasvanud linnalembene Põhjamaa Roos

Muinasjutuliselt kauni loodusega Norra on oma pealinnaks valinud Oslo. Ja nii juba napilt üle kahesaja aasta. Viikingid, trollid, kuningapere, kaasaegne arhitektuur, urbanistlikud väärtused,  Michelini tärnidega restoranid, festivalid, muuseumid, pargid, roheline mõtteviis ja kaasaegse kunsti keskused on vaid vähesed märksõnad, millega Oslot tutvustada. Ühelt poolt justkui looduse, rahu ja vaikuse keskel üles kasvanud tõeline Põhjamaa Roos hämmastab külastajaid tõelise linna- ja kultuurilembusega. 

Lastele ja peredele

Tusenfryd lõbustuspark

Lastega reisides soovitame külastada nii väikestele kui ka suurtele mõeldud Tusenfryd lõbustusparki, mis on Norras suurim. Pargis jagub tegevusi kogu päevaks ning kohvikud hoolitsevad selle eest, et ka kõige vanemaid külastajaid ei vaevaks ja meelt ei rikuks tühi kõht. Reisi planeerides soovitame igaks juhuks tähelepanu pöörata ka asjaolule, et lõbustuspark on avatud aprillikuust oktoobrikuu lõpuni.

NORDICA SOOVITAB:
Planeeri külaskäik vähemalt 5 päeva ette ja otsi veebist "targa päeva" pileteid - need oranži värviga märgistatud piletitel on kõige suurem allahindlus %.
Inga, Nordica

TUSENFRYD I NORDICA SOOVITAB: Planeeri külaskäik vähemalt 5 päeva ette ja otsi veebist "targa päeva" pileteid - need oranži värviga märgistatud piletitel on kõige suurem allahindlus %. Foto: Nancy Bundt - Visitnorway.com

LOE SIIT!

Tusenfryd-Oslo-Norra-Lastele-ja-Peredele-Norway-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Roomajate Loomaaed

Roomajate Loomaaed on nõrganärvilistele tõeline õuduste maja, kus on esindatud üle saja erineva isendi alustades tarantlitest, jätkates konnade ja lõpetades krokodillidega.

Harivad ja põnevad muuseumid

Botaanika aedRahvusvaheline Laste Kunsti Muuseum ning Norra Teadus ja Tehnoloogiamuuseum hoolitsevad kõikide pisikeste inglite ja printside eest, kasvatades väikestes külastajates kustumatut uudishimu kõige huvitava vastu, mille vastused peituvad looduses, teaduses ja kaunites kunstides.

NORDICA SOOVITAB:
Kultuurielamus kogu perele - nautige pargis jalutades Briti kunstniku Tom Hare'i puuskulptuure ning laupäevaõhtuseid vabaõhukontserte. Rohkem kui 5500 erineva taimega park on kõikidele külastajatele tasuta.
Inga, Nordica

BOTAANIKAAED I KULTUURIELAMUS KOGU PERELE- nautige pargis jalutades Briti kunstniku Tom Hare'i puuskulptuure ning laupäevaõhtuseid vabaõhukontserte. Rohkem kui 5500 erineva taimega park on kõikidele külastajatele tasuta.

TUTVU PARGIGA

Botaanikaaed-Oslo-Norra-Lastele-ja-Peredele-Botanical-Garden-Norway-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kultuur ja arhitektuur

Arhitektuur

Eemalt jälgides tunnistame fakti, et Oslo ei väsi kunagi. Ühelt poolt armsalt väiksed ja sajandeid vanad puumajad tervitavad rõõmsalt ja võtavad avasüli vastu enda uuema aja õed ja vennad, sest niipalju kaasaegset arhitektuuri ei kohta üheskis teises Põhjamaa linnas. Ja uuendusmeelsus ei kajastu mitte ainult arhitektuuris, vaid kogu mõtteviisis ja väärtustes, mida Oslo endas kannab. 

OSLO I KAASAEGNE ARHITEKTUUR . Foto: voss/ Foap/ Visitnorway.com

alates 35.90€ LEIA LEND

Oslo-Arhitektuur-Kultuur-Norra-Architecture-Norway-Culture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Muuseumid ja kultuuritemplid

Külastage kuulsat Nobeli rahupreemia keskust, Kon-Tiki , Viikingilaeva või Muchi muuseume ja  nautige galeriides ülesseatud väljapanekuid. Imetabane vaade kodu linnale avaneb Stovner Towerist (Stovnertårnet), mille arhitektuur lihtsalt hämmastab ka kogenuima silmapaari. Nimetades veel Norra Rahvusliku Ooperi- ja Balleti, Moodsa Kunsti Muuseum ning Holmenkolleni suusamäe, saame aimu killukestest, mida kõike on sel linnal meile pakkuda.

MUNCHI MUUSEUM I KARJE. Foto: Didrick Stenersen / VisitOSLO/ Visinorway.com

TUTVU MUUSEUMIGA

Munchi-Muuseum-Oslo-Norra-Kultuur-Munch-Museum-Norway-Culture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Söök, jook ja ööelu

Parimate maitsete oaas

Iga nurga peal asuvaid kohvikud ning restorane külastades võite suure tõenäosusega veeta oma elu parimaid ja meeldejäävamaid õhtuid. Oslo restoranid on kuulsad oma värske ja kohaliku tooraine kasutamise pärast. Nii mõnigi toidugurmaan on nõus ühe õhtusöögi pärast  ette võtma reisi teiselt poolt maakera. 

Michelini 3 tärniga pärjatud restoran

Parimate restoranide külastamiseks soovitame reisi planeerida selle järgi, kuidas õnnestub broneerida laud. Mitu kuud õnnestub järjekorras viibida, kui on soov külastada kolme Michelini tärniga pärjatud restorani Maaemo. Meie Nordicast igaljuhul soovitame väga oodata, sest see võib sinuga juhtuda üks kord elus ja elamus on seda väärt.

Kebabi armastajatele

Kes on aga suured kebabi fännid ning Berliini ei ole lähiajal plaanis sattuda, siis kohalike seas kõige populaarsem ja hinnatud Bislett Kebab House on kaetud üle kogu linna.

Ööelu

Oslo on rikas ööelu poolest. Linnas asub palju erinevaid klubisid ja baare ning olenevalt päevast on kuskil alati midagi toimumas. Oslos on kombeks külastada ühe õhtu jooksul mitmeid erinevaid pidusid ja/või kontserte. Populaarseimad klubid on kaasaegse jazzi ja r&b kontsertide esinemispaigana tuntud Blå, ööklubidest The Club, Jæger ja LaWo ning mõnusate tagahoovidega Dattera til Hagen ja Skaugum.

OSLOS TOIMUB PIDEVALT KONTSERTE, FESTIVALE JA PIDUSID. Foto: Nancy Bundt/ Visitnorway.com

alates 35.90€ LEIA LEND

Populaarne-Kontserdite-Paik-Oslo-Norra-Ooelu-Norway-Culture-Concerts-Nightlife-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Transport

Oslot iseloomustab Norrale omane mugav, kiire, puhas ja korralik ühistransport.  Linnas liiguvad trammid, bussid, metroo ja laevad ning kohalike seas on üheks populaarseimaks liiklusvahendiks jalgratas.  

Sama pilet kehtib kõikides  maapealsetes transpordivahendites ja isegi mõnedel laevadel, millega pääseb mugavalt paljudesse muuseumidesse. Ja muuseume on Oslos tõeliselt palju – nii umbes sama palju, kui Eestis teatreid ühe elaniku kohta. 

OSLOS ON MUGAV KASUTADA LIIKLEMISEKS METROOD, TRAMME, BUSSE JA JALGRATAST. ÜHISTRANSPORDIS KEHTIB SAMA PILETISÜSTEEM.

PILETID

Transpordisüsteem-Oslos-Norra-Transport-Norway-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kas sa tead, et...

  • Aastal 2020 muutub Oslo süsinikuvabaks linnaks, keelates fosiilkütusega sõitvad autod
  • Edvard Munchi ühte kuulsaimat maali "Karje" on neli erinevat eksemplari, millest kolm on Oslo erinevates muuseumites
  • Nordica otselend Tallinnast Oslosse kestab 1h ja 35 min
  • Tallinn (TLL) - Oslo (OSL)

    alates 35.90€

    Edasi