Lennud Örebrosse

Lennud Örebrosse

Örebro – kaunilt armas roosinupp otse Rootsi südames

Rootsimaa südames asuv imekaunis Örebro on Rootsi suuruselt seitsmes linn, mis pakub meelepäraseid naudinguid igale külastajale.  Kaunis ja maaliline Örebro asub Rootsi lõunaosas Hjälmareni järve läänekaldal, jäädes Stockholmi ja Oslo keskele. Lummav loodus, säilinud arhitektuur, ilusad pargid, hubased kohvikud, ülikool ning mõnus atmosfäär teevad Örebrost rahuliku puhkuselinna, kuhu on hea tulla nii lastega peredel kui ka noortel ja eakamatel. 

Lennud Örebrost

Lennud Örebrosse

Lastele ja peredele

Tivedeni Rahvuspark

Örebro kesklinnast ühe tunni autosõidu kaugusel asuv Tivedeni Rahvuspark pakub erakordseid elamusi. 1352 hektari suurusel alal on erinevaid matkaradu kokku 25 kilomeetrit ning pargis saab nautida Lõuna-Rootsi ühte kõige suuremat ürgmetsa, mis üllatab külastajaid kuni 10 meetri kõrguste rändrahnudega.

NORDICA SOOVITAB:
Sobilik kogu perele - leidke endale kaardilt sobiva pikkusega matkarada ja nautige Põhjamaade lummavat loodust.
Inga, Nordica

TIVEDENI RAHVUSPARK I NORDICA SOOVITAB: Kogu perele - leidke endale kaardilt sobiva pikkusega matkarada ja nautige Põhjamaade lummavat loodust.

LOE SIIT

Tvideni Rahvispark_Örebro_Nordica

Gustavsvik

Tõelisi elamusi pakkuv Skandinaavia suurim veekeskus Gustavsvik, kus leidub tegevusi ka väljaspool basseini. Värskelt avatud ostukeskus erinevate poodide, restoranide ja kohvikutega ning Rootsi suurim mänguväljak koos kõikvõimalike erinevate atraktsioonide ja tegevustega pakuvad rõõmu nii suurematele kui ka väiksematele järeltulijatele. 

Kultuur ja arhitektuur

Örebro loss

Üks kõige olulisem vaatamisväärsus on täpselt kesklinnas asuv 700 aasta vanune Örebro loss, millel on olnud oluline roll ja suur osa ka Rootsi ajaloos. 1364. aastal valminud lossile on iseloomulik võimas ja suursugune arhitektuur ning ümberringi laiub kaunis ja suur park. Kuigi loss on ametlikult kasutusel lääni kuberneri residentsina, on lossi uksed suurema osa ajast külalistele avatud ning lisaks toimub lossis erinevaid kontserte ja näitusi.

 

ÖREBRO LOSS I Tutvu lossis toimuvate üritustega.

KALENDER

ÖREBRO CASTLE

Svampeni veetorn

Örebro linna keskel asuv kõige populaarsem ja enim külastatavam vaatamisväärsus on 58 meetri kõrgune Svampeni veetorn, mille terrassilt ja restorani akendest avaneb maagiliselt imekaunis vaade kogu linnale ja piirkonnale, mida on kõigil soovijatel võimalik nautida.

NORDICA SOOVITAB:
Planeeri endale mõnus lõuna ja naudi kogu linnale avanevat erakordselt imelist vaadet 58m kõrguselt.
Inga, Nordica

SVAMPENI VEETORN I NORDICA SOOVITAB: Planeeri endale mõnus lõuna ja naudi kogu linnale avanevat erakordselt imelist vaadet.

SVAMPENI VEETORN

SVAMPENI VEETORN

Söök, jook ja ööelu

Võtke aega, et jalutada ja nautida Örebro  kaunist vanalinna Wadköpingut ning laske ennast lummata vanade munakividega sillutatud tänavate, väljakute, väikeste poodide, näituste ja tõeliselt armsate kohvikutega, kus oleks patt mitte süüa Rootsi kuulsaid kaneelirulle. 

Örebro Ölcafé 

Linnas elavate ja õppivate tudengite seas üks populaarseimaid kohti on Örebro Ölcafé, mille menüüs leiab kohapeal ja käsitsi valmistatud burgereid ja täidetud sooje võileibu. Joogi valikust soovitame proovida kohalikku käsitööõlut.

The Bishops Arms

Traditsiooniline inglise stiilis pubi The Bishops Arms, kus iga sisustuselement on hoolikalt valitud. Lai valik erinevaid pudeli ja vaadiõllesid nii suurtelt tootjatelt kui ka väiksematelt pruulikodadelt ning klassikaline inglise stiilis pubile sobiv toidumenüü teevad selle kohalike seas üheks armastatuimaks kohaks.

Ostlemine

Köpmangatan (Kaupmehe tänav)

Linna südames asuvad suured kaubanduskeskused Krämaren ja Libra Gallerian pakuvad oma valikutes kõigile midagi sobivat. Jalutades kaunil Köpmangatanil, leidub nii Rootsi kunstnike ja disainerite loomingut kui ka tuntud kaubamärke nagu Lindex, Oscar C ja NewYorker.

KÖPMANGATAN I OSTLEMINE ÖREBRO KESKLINNAS

KÖPMANGATAN

Marieberg Galleria

Tõeline ostlejate paradiis asub kesklinnast natukene eemal. Üheksa kilomeetri kaugusel asub Rootsi üks kõige uuem ja kaasaegsem kaubanduskeskus Marieberg Galleria. Kokku on kaubanduskeskuses rohkem kui sada erinevat poodi, restorani ja kohvikut IKEAST BIK-BOKI, HEMTEXI ja H&M´ni. 

NORDICA SOOVITAB:
Avasta Skandinaavia disain - soodsa autorandiga on mugav külastada kaubanduskeskusi ka väljaspool Örebro kesklinna.
Inga, Nordica

OSTLEMINE I NORDICA SOOVITAB: Avasta Skandinaavia disain - soodsa autorandiga on mugav külastada kaubanduskeskusi ka väljaspool Örebro kesklinna. Foto: Miriam Preis/imagebank.sweden.se

LEIA AUTO

SHOPPING IN SWEDEN

Transport

Örebros on liiklemiseks hea kasutada busse ja jalgratast või liikuda jala. Kuna linn on kompaktne ja väike, siis mugavad ja tiheda sõidugraafikuga bussid teevad sinu liiklemise linnas muretuks. 

Kas sa tead, et...

  • Rootsist pärit näitleja, Peter Stormare (Fargo, Seinfeld, Tantsija pimeduses) on sündinud ja üles kasvanud Örebro vallas, Kumlas
  • Svampeni veetorn varustab joogiveega siiamaani Örebro linna
  • Nordica otselend Kopenhaagenist Örebrosse kestab täpselt 1h
NORDICA SOOVITAB!

VEEDA MÕNUS PEREPUHKUS IDÜLLILISES ÖREBROS

  • Kopenhaagen (CPH) - Örebro (ORB)

    alates 106.18€

    Edasi