Lennud Ohridisse

Lennud Ohridisse

Ohrid - Euroopa muinasjutuline avastamata salakoht 

Euroopa kaguosas Makedoonias, mis on paljude seiklejate jaoks veel seni avastamata idüll, asub mandri üks vanimaid linnu Ohrid. Eemalt paistab, nagu poleks iidne linn sajandite jooksul muutunudki. Maalilisust ja maagilisust lisavad riigi kroonijuveeliks nimetatud linnale paari tuhande meetri kõrguste mägede vahele surutud järv. Kultuuri ja olustiku on vorminud 5000-aastane tsivilisatsioon ja peaaegu kaks aastatuhandet kestnud kristlus.

Ohridis on kõrghooaeg juulist septembrini. Eriti tore on linna külastada juulis-augustis, mil toimub meeleolukas populaarne Ohrid Summer Festival maailmakuulsate artistidega.

 

Lastele ja peredele

Järve võlud lastega perele

Patt oleks Ohridis käies järve müstikast ilma jääda. Läbipaistva sinise veega veekogu on puhtuse ja iluga lausa rahustavalt hüpnotiseeriv. Järveäärses Ohridi väikesadamas ootavad paadiomanikud, kes viivad päevasele unustamatu vaatega Sveti Naumi ringsõidule. Pisemate lastega pere saab lühema ja kiirema sõidu osas mõne kohaliku kapteniga kokkuleppele. Muide, jutud käivad, et mõni paadimees teeb nauditavat Türgi kohvi.

Ja miski pole parem, kui end kuumal suvepäeval Ohridi järve kaldal näiteks Ljubaništa või Labino rannas ujudes või mõne veespordiga värskendada. Augusti teises pooles on seal põnev vaadata järvel peetavat rahvusvahelist ujumismaratoni.

NORDICA SOOVITAB:
Broneeri paadireis ja koge unustamatut elamust - 8 tunnine reis koos imeliste vaadete ja piknikuga paadist lahkumata - ära unusta päikesekreemi ja -prille ning veekindlat kaamerat ja peavarju.
Inga, Nordica

JÄRVE VÕLUD LASTELE JA PEREDELE I NORDICA SOOVITAB: Broneeri paadireis ja koge unustamatut elamust - 8 tunnine reis koos imeliste vaadete ja piknikuga paadist lahkumata - ära unusta päikesekreemi, -prille, veekindlat kaamerat ja peavarju.

PAADIREISID

Paadireis-Ohridis-Makedoonia-Lastele-ja-Peredele-Boattrips-Republic-of-Macedonia-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450-2.jpg

Kalast pärliks

Üks kala – plašica – on sõna otseses mõttes tõeline pärl: tema hõbedastest soomustest meisterdatakse salajases tehnikas käsitööna kuulsat Ohridi pärlit. Talevi või Filevi perekonna töötoas näeb ehedalt, kuidas pärlid veetlevalt kauniks keeks sätitakse.

PÄRLITE TÖÖTUBA I SAA OSA ÜHEST KÕIGE ERILISEMAST ELAMUSES - VAATA, KUIDAS SINU SILMADE ALL VALMIB KAUNIS PÄRLIKEE.

alates 99.90€ LEIA LEND

Parlite-tootuba-Ohridis-Makedoonia-Lastele-ja-Peredele-Pearl-Workshop-Ohrid-Republic-of-Macedonia-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kultuur ja arhitektuur

Balkani Jeruusalemm

Ohridi linn kuulub koos kolme miljoni aastase järvega UNESCO maailma kultuuri- ja loodusmälestiste nimekirja. Igal sammul kohtab ajaloolisi pühakodasid, munakivist kõnniteid ning taskukohase hinnaga veinibaare, kohvikuid ja restorane armsatel kitsastel tänavatel.

Muuseumid ja vaatamisväärsused

Kui stardijooneks on muuseumidega ümbritsetud peaväljak, tasub võtta suund riigi 1000-denaarisel rahatähel kujutatud Püha Sofia kirikule, seejärel vaadata antiikteatrit, mis on võõrustanud nii gladiaatorite võitlusi kui ka iga-aastast juulikuist Balkani pärimusmuusika-rahvatantsude festivali, ning lõpuks võiks tutvuda linnulennult linnaga tsaar Samueli kindluses.

Legendi järgi on Ohridis 365 kirikut ehk aastas võiks iga päev erinevas pühakojas käia. Seetõttu kutsutaksegi linna teinekord Balkani Jeruusalemmaks. Kirikuterohkus pole tegelikult üllatav, sest just seal panid 10. sajandil pühakud Kirill ja Metodius aluse kirillitsale ja slaavi kirikukultuurile. Vürtsi lisavad Ohridile mošeed ja Ottomani impeeriumi aegsed hooned.

NORDICA SOOVITAB:
Kindluse külastamiseks soovitame rentida auto - teekond Ohridist Skopjesse on kokku 174km ning autoga sõites saate teha lõbusaid vahepeatusi ja nautoda imelist loodust, mida Makedoonia pakub.
Inga, Nordica

TSAAR SAMULI KINDLUS SKOPJE LINNAS I NORDICA SOOVITAB: Kindluse külastamiseks soovitame rentida soodsalt auto - teekond Ohridist Skopjesse on kokku 174 km ning autoga sõites saate teha lõbusaid vahepeatusi ja nautida imelist loodust.

LEIA AUTO

Tsaar-Samuli-kindlus-Ohridis-Makedoonia-Kultuur-ja-Arhitektuur-Tsar-Samuels-Fortress-Ohrid-Skopje-Republic-of-Macedonia-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kui kohtuvad imeline arhitektuur ja looduse maagiline ilu

Jalutuskäigu kaugusel on ka Plaošniku tipus olev Püha Klementi kirik ning Kaneo keskaegne Püha Johannese kirik, mille taustaks on hingemattev vaade sillerdavale järvele. Üks mis kindel – matkasõpra pimestab lähedal asuva Galičica rahvuspargi lopsakas loodus. Värske õhk, metsikud lilled, aromaatsed ürdid ning kaunid panoraamvaated ei jäta ühtegi kogenud matkajat külmaks.

HINGEMATVALT KAUNI VAATEGA PÜHA JOHANNESE KIRIK

alates 99.90€ LEIA LEND

Puha-Johannese-kirik-Ohridis-Makedoonia-Kultuur-ja-Arhitektuur-StJohns-Church-Republic-of-Macedonia-Culture-and-Architecture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Söök, jook ja ööelu

Kui kõht tühjaks läheb, saab kohalikes kalarestoranides järves leiduvaid ainulaadseid kalaliike proovida. Soojaks kõhutäiteks sobib suurepäraselt kreemjas kalasupp ciorbă.

Pärast pikka päeva on paras külastada tsaar Samueli tänaval Antiko restorani, mis pakub linna parimat ajvar’i (röstitud pipra kastet) ja sarma’t (hakklihatäidisega kapsarulle). Kui kuidagi õnnestub kohalikust puuviljaliköörist rakija’st loobuda, võõrustab NOA Lounge Bar laia kokteilivalikuga.

Autoga reisija on õnnega koos, sest rannikuala pakub mujalgi avastamist. Teisedki ümberkaudsed külad, nagu Elšani oma koduste viinamarjaaedadega, on väärt külastamist. Peidetud rannabaar, restoran ja ööklubi Orevche rannas on huvitav leid eksootilise Ohridi forelli, hõrgu pita või kohaliku Zlaten Dab õlle nautimiseks. Pikema puhkuse planeerijat rõõmustab ehk teadmine, et Ohridist on lihtne Albaaniasse sõita. Kiireks näksiks võib teele kaasa võtta juustu ja lihaga täidetud rammusa burek’i või banichka.

Ostlemine

Ohridi kesklinnas jalutades kohtab palju väikesed butiike ja poode, mis pakuvad kohalikku käsitööd, suveniire, ehteid, aksessuaare ja riideid. Linna kuulsaimad ehetepoed on Antica ehtepood ja Talevi ehtepood. 

Linnas asuvates suurtes kaubanduskeskustes nagu Ricci, Tamaro ja Püha Klementi ostukeskusest leiab ka nõudlikum ostleja endale meelepärased tooteid, aksesuaare ja kingitusi.

Transport

Ohridis on mugav, turvaline ja soodne kasutada nii liinibusse kui ka taksosid. Liikudes linnast välja, soovitame rentida auto, sest nii pääsete kohtadesse, kuhu ühistransport ei sõida ja on soodsam kui taksoga. 

Linnas on vahemaad väikesed ning väikesed jalutuskäigud on mõnusaks vahelduseks, kui hotell asub soodsas kohas. Lisaks on võimalik leida kohalikke, kes pakuvad soodsalt veetakso teenuseid ning liikuda järvelaevadega.

Kas sa tead, et...

  • Eesti halli välismaalase passi ja Eesti elamisloaga kodanikud vajavad Makedooniasse sisenemiseks viisat. Viisa on vajalik ka juhul, kui reisikestvus on vähem kui 7 päeva. Viisat saab vormistada Makedoonia saatkonnas Stockholmis.
  • Ohridi järv katab 358 km² suurust ala ning on ühelt poolt 30 km pikk ning teistpidi ~15 km pikk
  • Nordica otselennud  toimuvad 31. mai - 13. sept 2019
  • Nordica otselend Tallinnast Ohridisse kestab 3h ja 5min
SUVE- SIHTKOHT!

PLANEERIME UNUSTAMATU SUVEPUHKUSE!

NORDICA OTSELENNUD OHRIDISSE 31-13 | mai-sept | 2019

  • Tallinn (TLL) - Ohrid (OHD)

    alates 99.90€

    Edasi