Lennud Örebrosse

Lennud Örebrosse

Rootsimaa südames asuv imekaunis Örebro on Rootsi suuruselt seitsmes linn, mis pakub meelepäraseid naudinguid igale külastajale.  Stockholmist vaid 200 km, Oslost 300 km ja lõunarannikult 450 km kaugusel maagiline paradiis on tuntud oma säilinud arhitektuuri, kauni looduse, ilusate parkide, hubaste kohvikute ja ülikooli poolest.

 

Lastele ja peredele

Põhja-Euroopa suurim veekeskus Gustavsviki on Örebro suurim turismiatraktsioon. Siit leidub tõeliseks puhkuses kõik vajaliku. Veekeskus koos  erinevate sise ja välibasseinidega, liutorude, sportimisvõimaluste ja restoraniga pakub peres igale liikmele meelepäraselt sobiva tegevuse. 

Võtke aega, et jalustada  Örebro vanalinnas, mida nimetakse ka Wadköpinguks lummab munakivisillutisega tänavate, väljakute, väikeste poodide, näituste ja tõeliselt armaste kohvikutega, kus oleks patt mitte süüa rooti kuulsaid kaneelirulle.

Kultuur ja arhitektuur

Üle 700 aasta vanune Örebro lossil on oluline osa Rootsi ajaloos. Kuigi loss on ametlikult kasutusel lääni kuberneri residentsina, on lossi uksed suurema osa ajast külalistele avatud. 

Püha Nikolai kirik, mis oli 1810. aasta parlamendi ajal, kui Jean Baptiste Bernadotte valiti Rootsi troonipärijaks, ka parlamendisaal, on Örebro peakirik

50 meetri kõrgusest Svampeni veetornist avaneb maagiliselt imekaunis vaade kogu piirkonnale.

 

Ostlemine

Linna südames asuvad suured kaubanduskeskused Krämaren ja Åhléns pakuvad oma valikutes tõelisi rootsi aadreid.