Nordica>Lennud ja sihtkohad>Kuhu me lendame>Lennud Örebrosse

Lennud Örebrosse

Lennud Örebrosse

Rootsimaa südames asuv Örebro on olnud kokkusaamiskoht juba keskajast peale. Stockholmist on sinna vaid 200 km, Oslost 300 km ja lõunarannikult 450 km. Örebro, kus elab ligikaudu 145 000 inimest, on Rootsi suuruselt seitsmes linn.

Linn on tuntud oma ülikooli, suurepärase ärikliima ning silmapaistva ürituste programmi ja kultuuripakkumiste poolest. Peale selle on Örebro väga ilus linn, kus on säilinud palju vana, mis on harmooniliselt sobitatud uuega. Sealt võib leida ilusaid parke ja rahvarohkeid tänavaid, külalislahkeid baare ning õdusaid kohvikuid.

Örebro loss
Örebro loss on juba üle 700 aasta hoidnud silma peal igaühel, kes läheb üle Svartåni jõe silla. Siin on leidnud aset paljud tähtsad sündmused Rootsi ajaloos. Loss on olnud üle kahesaja aasta lääni kuberneri residents, kuid suur osa sellest on külastajatele avatud.

Püha Nikolai kirik
Örebro peakirik, mis oli 1810. aasta parlamendi ajal, kui Jean Baptiste Bernadotte valiti Rootsi troonipärijaks, ka parlamendisaal.

Svampen
Veel üks kuulus hoone Örebros on 50 meetri kõrgune Svampeni veetorn (tuntud ka kui Seen), mida on alates selle avamisest 1950. aastatel külastanud üle kaheksa miljoni inimese, et imetleda kaunist vaadet. Örebro Svampeni koopiat ehitatakse Saudi Araabia pealinna Riyadhi.

Gustavsvik
Gustavsviki puhkekompleks on Örebro suurim turismiatraktsioon ja Põhja-Euroopa suurim veekeskus. Kompleksis on basseinid ja kümbluskohad tervele perele nii sees kui ka väljas, lainebassein, liutoru, solaariumid, jõusaal ning restoran.

Wadköping
Wadköping on Örebro vanalinn munakivisillutisega tänavate ja väljakutega, mida ümbritsevad punastest tellistest majad, mis olid kunagi Örebro uhkeimaid. Käsitöökioskid, õdusad poed, näitused, turud ja muud sündmused ning kohvik.

Parkide linn
Örebro Stadsparken hääletati 2006. aastal Euroopa kõige ilusamate parkide valimisel viiendaks. Örebro elanikud on selle üle uhked – aga mitte imestunud. Saate isegi aru, miks. Võtke kindlasti kaasa söögipoolist või kinnitage keha Stadsträdgårdenis, linna vanas talveaias. Suunduge edasi itta Hjälmareni järve poole ja jõuate Alnängarna veeparki, vaikuse oaasi, mis on linnast vaid jalutuskäigu kaugusel. Roheluse keskelt leiate Naturens husi, looduskeskuse, kus on ka restoran ja kohvik.

Kilsbergen
Örebrost läände jääb mägine Kilsbergeni piirkond – kaljuse maastikuga Sinimäed. Suvel saab seal ringi uidata, supelda, kala püüda või jahti pidada ning talvel värvuvad sinimäed valgeks ja muutuvad suusatajate eldoraadoks. Murdmaasuusaradu leidub eri pikkuses igale maitsele ja Storstenshöjden on mitme laskumisnõlvaga populaarne mäesuusatamisrajatis.

Poodlemine ja üritused kesklinnas
Linnasüdames saate käia poodides, juua päikese käes tassi kohvi ja imetleda vaateid – ning isegi lõhet püüda! Paljud inimesed tulevad siia ka poodides käimise, suure hulga etenduste ja kontsertide, konverentside ning muude ürituste pärast.

Broneerige lend