Nordica>Lennud ja sihtkohad>Kuhu me lendame>Lennud Odessasse

Lennud Odessasse

Lennud Odessasse

Inspiratsiooni leidmise kunst

Kunstnikud, skulptorid, kirjanikud ja poeedid on alati Odessat jumaldanud. Tundub, et inspiratsiooni võib leida linna igast nurgakesest, seega pole mingi ime, et linnast võib leida ühe maailma kõige ilusama ooperimaja, mitmesuguseid muuseume ja galeriisid, rahulikke aedu ja imekaunist arhitektuuri. Võite lasta linna arvukatel muusika-, tantsu- ja muudel kultuuriüritustel end kaasa haarata. See oleks iga kunstimeistri jaoks muljetavaldav saavutus.

Koht, kus põimuvad kultuurid ja saatused

Juba ainuüksi Odessa nimi toob silme ette linna erilise õhustiku, mille loovad tema asukoht ja linnaelanike ainulaadne mitmekesisus. Varem või hiljem tunnevad kõik ennast siin nagu kodus. Tänapäeval elab Odessas inimesi enam kui 130 rahvusest.  Asutamisest alates on Odessa võõrustanud rohkelt seikluseotsijatest migrante (kunstnikest käsitöölisteni, kaupmeestest meremeesteni) Itaaliast, Prantsusmaalt ja mujalt Euroopast. Käi mõnda aega nende jälgedes!  Iga perekond, iga õu ja iga tänav võib sulle oma salalugusid rääkida, nii kurbi kui ka rõõmsaid, pikki või lühikesi, aga alati intrigeerivaid. Kui tulete siia, siis ületavad teie muljed kõik kultuurilised piirid!

Elu mõtte leidmine

Mida rohkem päikest, seda rohkem energiat on sinu elus. Mida muljetavaldavam ümbruskond, seda kergem on õppida. Kas teil on eesmärk, kas teil on unistus? Miks mitte nende saavutamist nautida! Tulge Odessasse vene või ukraina keelt õppima või tudeerige hoopis toiduvalmistamist, maalimist, muusikat ja tantsu või arendage oma spordioskusi (eriti sukeldumise ja jahisõiduoskusi). See näitab teile, et Odessa tunnustab vääriliselt neid, kes täiuslikkuse poole püüdlevad. Nautige praegust hetke tulevikuks õppides!

Tervise ja õnne kodu

Linnaelanikud ise kutsuvad linna Odessa-mamaks ja Odessa-mama oskab ilmselgelt nii kohalike kui ka ja külaliste eest hoolitseda. Soojad meretuuled, päikeselised rannad, piltilusad rannapiirkonnad ja ravimuda soolalaguunidest – nendest kohtadest võib leida Odessa tuntud tervisekeskused ning ravikuurordid. Need kohad on Odessa pühendanud meie tervisele ja tervislikule eluviisile. Avasta Odessa 6 km pikkune terviserada – populaarne koht jalutamiseks, jooksmiseks, rattasõiduks ja rulluisutamiseks. Naerata, naudi ja saa juurde tervislikke muljeid!

Suurepärane puhkus igal aastaajal

Puhkamine on Odessas elustiiliks! Akaatsiaõite romantilisest lõhnast tulvil kevad, rõõmuparadiis kuumal suvel, pehme muda ja värvilised turud kuldsel sügisel ning suurepärased pidusöömingud, mis aitavad karge talve mööda saata! Ühesõnaga, Odessa võtab külalised igal aastaajal avasüli vastu ning tal on alati neile midagi erilist ja unustamatut pakkuda, olgu need siis festivalid, lõbus ööelu, muusikaklubid või lihtsalt lõputu rõõm. Odessa ütleb, et puhkus peaks igavesti kestma!

Odessa maitsed

Odessa maitsed ei tähenda vaid turulettidele (suurim turg on Privoz) laotatud puu- ja köögivilju, vaid ka enam kui 200 kohviku ning restorani pakutavaid eriilmelisi roogi.  Odessa köök sündis kultuuride ja rahvuste läbipõimumisel. Kuulsad kilufileed, forshmaktsimmes, baklažaanipasteet, praetud mudilad – see on vaid väike osa roogadest, mida Odessas maitsta saab. Need on tõeliselt maistvad. Teistmoodi Odessas ei saakski.  Nagu ütles Žvanetski: „Mulle meeldib, kui mul on kõhus hea tunne!“

Spetsialistide, ärimeeste ja kaupmeeste kohtumispaik

Kultuuride ristteele asutatud Odessat, millest pidigi saama oluline kaubasadam, peetakse tänapäeval Ukraina „lõunapealinnaks“. Linna asukoht on suurepärane äri ajamiseks ning konverentside, seminaride ja näituste korraldamiseks. Selles linnas osatakse hinnata rahvusvahelist suhtlust ja kõik on siia teretulnud. Ootame teid meiega ühinema!

Odessa on piirkonnakeskus, mis moodustab koos naaberlinnade Tšernomorski ja Južnõiga Ukraina olulise tööstus- ja ärikompleksi ning pakub suurepäraseid võimalusi äri- ja puhketurismi ühendamiseks.

Odessa on üks Ukraina dünaamilisemaid ärireiside sihtkohti, mis pakub ärireisijatele üha suuremat valikut majutusvõimalusi ja konverentsisaale. Praegu on linna 160 hotellis enam kui 8800 voodikohta. Odessas on hästi väljaarendatud taristu mitmesuguste ürituste korraldamiseks (messid, kongressid, muusikaüritused ja spordivõistlused).

Odessas on viimasel ajal korraldatud mitmeid olulisi sündmusi, näiteks järgmisi: 2010. a Musta mere kruiis, 2011. a transpordinädal ja 11. rahvusvaheline meretervise sümpoosion.

Odessas kruiisil

Elu on rännak, aga ärge laske igapäevarutiinil sihtkohta määrata. Olge valmis valima – las tuul juhatab teid uute muljete juurde. Meritsi Odessasse reisimine on tõeliselt unustamatu puhkusekogemus. Võite ise oma seiklusjutu kirjutada; siit leiate parimad muljed, mis on täis Odessa ning selle lähiümbruse ajalugu ja kultuuri. Nautige linna ja oma teekonda sinna!

Odessa on Ukraina peamine merevärav ja seepärast tuleks sinna vähemalt korra meritsi minna! Linn tervitab kruiisireisijaid tervest maailmast ja pakub neile unustamatuid muljeid.

Pärast randumist on aeg hakata avastama seda energilist ja kosmopoliitset linna ning selle rikkalikku ajalugu, kultuuri ja kunsti. Pärast paari päeva linnas ja selle lähiümbruses saate oma Musta mere kruiisi jätkata. Odessa on parim koht, kust võtta ette laevareis Varnasse, Istanbuli, Batumisse ja teistesse suurematesse Musta mere sadamatesse.

Odessast kaugemale jõudes ootavad teid taas uued muljed

Miks peaksite ainult linnaga piirduma? Selle lähedal on veel mitmeid kohti, mis kindlasti tähelepanu väärivad.

Siin on üks näide.

  • Alustage oma avastusretke „nullkilomeetrilt“.
  • Avastage iidsete rändrahvaste rajad ning kasakate maa Tilligul Limani piirkonnas.
  • Külastage keskaegse Akkermani „valget tsitadelli“ Belgorodis ja maitske naabruskonna veinimõisate toodangut.
  • Laske end Kujalnikis loodusliku ravimudaga katta ja tundke, kuidas teie nahk elujõust surisema hakkab.
  • Hõljuge ilusa Doonau vetel läbi jõesuudme Musta mere poole, kus pelikanid ja haigrud teie pea kohal tiirutavad.

Odessa kandis on nii palju näha, et peate kindlasti ka maapiirkondi külastama!

Broneerige lend