Lennud Nice'i

Lennud Nice'i

Nice - Prantuse Riviera suurim tõmbekeskus

Prantsusmaa seostub meile üsna tihti põneva ja rikkaliku toidu- ja veinivalikuga. Peened restoranid mis pakuvad erineval moel nii konna kui ka tuvi, on meile põhjamaallastele vägagi eksootilised. Kui sinna juurde kuulata sensuaalset prantsuse keelt, saab meie kujutluspilt veelgi täiuslikumaks. Nice, (hääldus Niis) mis on varemalt levinud Nizza korrektsem, eesti keelne nimetus, pakub seda kõike sulle täies ilus, ja enamgi veel. See, Prantsuse Riviera suurim tõmbekeskus on avatud ilusale Vahemerele, pikkade promenaadide vahendusel nii Ida- kui ka Läänesuunal.

Lastele ja peredele

Nice on ennekõike puhkusesihtkoht, mis sobib nii lastega peredele kui ka poissmeeste peosaaliks. Elava ööeluga linn ei maga suvel kunagi, kuid samas leiavad pered mererannas oma vaikse koha, kus nautida Vahemere väsimatuid laineid. Nice vanalinn ise on üks suurimaid vaatamisväärsusi, mida täiel rinnal nautida. Väike oliivi- või veinipood vanalinna tänaval on justkui muuseum mida ka silmadega ilus nautida.

MINE NICE KOOS LASTE JA KOGUPEREGA I NORDICA SOOVITAB: Külasta erinevaid muuseume ja galeriisid, sest lapsed vanuses 18 a. (k.a) pääsevad peaaegu kõikidesse muuseumitesse ja galeriidesse tasuta.

LEIA LEND

Nice 980x600 1

Kultuur

Muuseumid

Nice ja Prantsuse riviera tervikuna on läbi aegade inspireerinud kunstimaailma absoluutseid tippe. Nii võid sooja päikese eest leida varju mõnes jahedas ja ehedas kunstimuuseumis. Nice kesklinnast, paarikümne kilomeetri kaugusel Antibes, asub kuulsa hispaanlase, Pablo Picasso, kõige esimene kunstimuuseum. See asub majas milles suur kunstnik 1946 aastal elas ja töötas ning kus valmisid tema kuulsaimad maalid. Lihtsalt leiad üles ka Chagali ja Matisse muuseumid ning kunstigeeniuse Andy Warholi taieste alalise ülespaneku Kaasaegse Kunsti Muuseumis.

NORDICA SOOVITAB:
Ostes 10€ muuseumipileti, pääsete sellega külastama 24h jooksul ka kõiki teisi linnamuuseumeid. Kui te viibite Nice´s kauem, siis 20€ muuseumipiletiga pääsete sama piletiga kõikidesse linnamuuseumitesse ja galeriidesse koguni 7 päeva jooksul.
Inga, Nordica

MATISSE´I MUUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Ostes 10€ muuseumipileti, pääsete sellega külastama 24h jooksul ka kõiki teisi linnamuuseumeid.

TUTVU PILETITEGA

Matisse muuseum 980x450

Monaco ja Monte Carlo

Kui juba Nice lendad, siis kasuta juhust ning külasta lähedal asuvat Monacot ja Monte Carlot. Maailma rikkamad residendid on leidnud just seal endale sobivaima kinnisvara. Isegi kui poeaknal lebav kell maksab 150 000€, siis kohvi ja koogi saab Casino Monte Carlo kõrvalt Tallinna vanalinnakohviku hinnaga. Kui soovid maailma kuulsaimas kasiinos õnne proovida, siis ei pea sa mitte oma kuu töötasu mängu panema. Närvikõdi ja adrenaliini saab kätte Eestis levinud panustega mängides. Vormel 1 fännile on see püha paik. Kui just parasjagu võistlusi ei toimu, on sul võimalus kõiki liiklusreegleid jälgides kuulsaim rada ise läbi sõita.

MONACO VORMEL 1 RADA I NORDICA SOOVITAB: Kasuta juhust ja tutuvu Monaco Vormel 1 rajaga või naudi maikuus võistlusi otse sündmuste keskel.

TUTVU PILETITEGA

Monaco Formula 1

Söök, jook ja ööelu

Prantslane on harjunud väljas sööma. Seetõttu on söögikohtade valik enneolematult suur ja kirev. Valida on alates tõelisest prantsuse köögist kuni tänavanurgal olevate kebabi ja hamburgeri söögikohtadeni välja. Naudid sa head hõrku liha või mereande, või oled hoopis vegetariaan - Sinu lemmikrestoran on seal ootamas.

Fenocchio

Üks kuulsamaid jäätisekohvikud Fenocchio kogu rannikul, mille maitse pärast isegi Itaallaased Nice'i, et kohapeal nautida. Soovitame varuda piisavalt aega sobiva valiku tegemiseks, sest erinevaid maitseid on pea saja ringis. Lisaks kohv, mis pidavat olema linna üks parim. 

Flaveur

See armas, hubane ja väike pererestoran saab kiidelda ühe enim külastatava restoranina kogu piirkonnas. Taevalikud maitsed, suurepärane teenindus ning hubane atmosfäär on ühed põhjused, miks restoran Flaveur on nende õnnelike seas, kellel on au olla omistatud Michelini tähega. Kindlasti broneerige laud enne, kui ostate lennupiletit, siis saate ühildada kaks imelist - puhkuse ja reisi maagiliste maitsete radadele.

 

NAUDI MEREANDE GARIBALDI VÄLJAKUL

LEIA LEND

Restoran Garibaldi vaeljakul

Ostlemine

Tunneme kõik Prantsusmaad kui moemaailma absoluutset tippu. Isegi kui maailma kallimate kaubamärkide toodang jääb meile tihti kättesaamatuks, on Nice poed täis väga huvitavat disaini, mis mõnekümne euro eest kindlasti Sinu garderoobi kuulub. Elegantsed jooned prantslaste riietuses on midagi mis ka meil endiselt laineid löövad. Uskumatul kombel leiab sealt väga mõistlike hindadega riideid ja jalavarje. Paljud eestimaalased kasutavad Nice suurte muudatuste tegemiseks oma kodustes garderoobides.

Turud

Nice on kuulus oma turugude poolest. Siit leidub nii kala, lille, toidu kui ka kirbutuge. Chagali Muuseumi ligidal asub Marche de la Liberationkus on kõike kohalikelt tootajatel ja põllumeestelt: toitu, kala, juur- ja puuvilju. Cours Saleya Turg, värskete lillede ja puuviljade turg asub allpool rannaääres, kus ligidal on palju restorane ja galeriisid ning igal laupäeval toimub raamatuturg Marche de la Place du Palais.

Nice Étoile

Suur kaubanduskeskus Nice'i südames Nice Étoile, kust lisaks poodidele, mis pakuvad laia valikuga tooteid kallitest kaubamaärkidest kuni taskukohaste toodeteni, leidub keskuses tüesliselt palju ja erinevaid restorane, ilukeskusi ja ajaveetmiskohti ning lisaks ka kino. 

NORDICA SOOVITAB:
Enne poodlemist varu piisavas koguses sularaha, sest kõik poed ei pruugi aktsepteerida krediitkaardi makseid.
Inga, Nordica

OSTLEMINE NICE'S I NORDICA SOOVITAB: Enne poodlemist varu piisavas koguses sularaha, sest kõik poed ei pruugi aktsepteerida krediitkaardi makseid.

LEIA LEND

Vaeikese poed

Transport

Nice's on mugav liikuda nii trammi kui ka bussiga. Linnas on erinevad bussiliine ja trammiteid, mis viivad mugavalt ja kiiresti linna ühest otsast teise. Võimalik on soetada nii ühekordseid pileteid, mis maksavad 1,5€, kui ka combi-pileteid, mida saab kasutada nii bussides kui ka trammides.

Linnast välja sõitmiseks soovitame rentida soodsalt auto. Nii saate tutvuda kaunite paikadega ja ilusa loodusega, mis jäävad kesklinnast eemale.  

 

TRAMM NICE'S I LINNAS ON MUGAV LIIKUDA NII TRAMMI KUI KA BUSSIGA.

TUTVU PILETITEGA

Tramm Nices

Kas sa tead, et...

  • Elton John, Tina Turner, Keith Richards ja Bono nimetavad Nice'i oma teiseks koduks
  • Nordica otselennud  toimuvad 14. apr - 17.okt 2018
  • Nordica otselend Tallinnast Nice'i kestab 3h ja 15min
NORDICA SOOVITAB!

MONACO GB 2018

24-27 / mai / 2018

alates109.90

  • Tallinn (TLL) - Nice (NCE)

    alates 109.90€

    Edasi