Lennud Nice

Lennud Nice

Nice - Prantuses Riviera suurim tõmbekeskus

Prantsusmaa seostub meile üsna tihti põneva ja rikkaliku toidu- ja veinivalikuga. Peened restoranid mis pakuvad erineval moel nii konna kui ka tuvi, on meile põhjamaallastele vägagi eksootilised. Kui sinna juurde kuulata sensuaalset prantsuse keelt, saab meie kujutluspilt veelgi täiuslikumaks. Nice (hääldus Niis) mis on varemalt levinud Nizza korrektsem, eesti keelne nimetus, pakub seda kõike sulle täies ilus, ja enamgi veel. See, Prantsuse Riviera suurim tõmbekeskus on avatud ilusale Vahemerele, pikkade promenaadide vahendusel nii Ida- kui ka Läänesuunal.

Lastele ja peredele

Nice on ennekõike puhkusesihtkoht, mis sobib nii lastega peredele kui ka poissmeeste peosaaliks. Elava ööeluga linn ei maga suvel kunagi kuid samas leiavad pered mererannas oma vaikse koha, kus nautida Vahemere väsimatuid laineid. Nice vanalinn ise on üks suurimaid vaatamisväärsusi mida täiel rinnal nautida. Väike oliivi- või veinipood vanalinna tänaval on justkui muuseum mida ka silmadega ilus nautida.

Ostlemine

Tunneme kõik Prantsusmaad kui moemaailma absoluutset tippu. Isegi kui maailma kallimate kaubamärkide toodang jääb meile tihti kättesaamatuks, on Nice poed täis väga huvitavat disaini, mis mõnekümne euro eest kindlasti Sinu garderoobi kuulub. Elegantsed jooned prantslaste riietuses on midagi mis ka meil endiselt laineid löövad. Uskumatul kombel leiab sealt väga mõistlike hindadega riideid ja jalavarje. Paljud eestimaalased kasutavad Nice suurte muudatuste tegemiseks oma kodustes garderoobides.

Kultuur

Nice ja Prantsuse riviera tervikuna on läbi aegade inspireerinud kunstimaailma absoluutseid tippe. Nii võid sooja päikese eest leida varju mõnes jahedas ja ehedas kunstimuuseumis. Nice kesklinnast, paarikümne kilomeetri kaugusel Antibes, asub kuulsa hispaanlase, Pablo Picasso, kõige esimene kunstimuuseum. See asub majas milles suur kunstnik 1946 aastal elas ja töötas. Seal valmisid tema kuulsaimad maalid. Lihtsalt leiad üles ka Chagali ja Matisse muuseumid ning moodsama kunstigeeniuse Andy Warholi taieste alalise ülespaneku.

Prantslane on harjunud väljas sööma. Seetõttu on söögikohtade valik enneolematult suur ja kirev. Valida on alates tõelisest prantsuse köögist kuni tänavanurgal olevate kebabi ja hamburgeri söögikohtadeni välja. Naudid sa head hõrku liha või mereande, või oled hoopis vegetariaan - Sinu lemmikrestoran on seal ootama.

Kui juba Nice lendad, siis kasuta juhust ning külasta lähedal asuvat Monacot ja Monte Carlot. Maailma rikkamad residendid on leidnud just seal endale sobivaima kinnisvara. Isegi kui poeaknal lebav kell maksab 150.000 eurot siis kohvi ja koogi saab Casino Monte Carlo kõrvalt Tallinna vanalinnakohviku hinnaga. Kui soovid maailma kuulsaimas kasiinos õnne proovida, siis ei pea sa mitte oma kuu töötasu mängu panema. Närvikõdi ja adrenaliini saab kätte Eestis levinud panustega mängides. Vormel 1 fännile on see püha paik. Kui just parasjagu võistlusi ei toimu, on sul võimalus kõiki liiklusreegleid jälgides kuulsaim rada ise läbi sõita.