Nordica>Lennud ja sihtkohad>Kuhu me lendame>Lennud Nice

Lennud Nice

Lennud Nice

Lennud toimuvad 14. aprill - 28. oktoober, 2017 a.

100 tundi Nice’is

Côte d’Azuri ehk Taevasinise ranniku pealinn Nice on tuntud üle maailma oma ilusate randade ning hea kliima poolest. Läbi ajaloo on Nice meelitanud enda ligi kuulsaid kunstnike, keda võluvad looduskaunid vaated ning pikad päikselised päevad. Pariisi järel on Nice populaarsuselt teine sihtkoht Prantsusmaal nii prantslaste endi kui ka välismaalaste hulgas. Käeulatuses on ka kuulsad linnad nagu Cannes, Monaco ja Saint-Tropez.

Vaatamist väärt

Nice’i kuulsaimaks ja ehk ka kõige külastavamaks paigaks on Promenade des Anglais ehk Inglise promenaad(kohalike hulgas levinud ka lühidalt La Prom), mis lookleb kilomeetreid piki Inglite lahte. Promenaad on niivõrd pikk, et ulatub Nice’i lennujaamast Nice’i vanalinnani (7 km). Promenaad ise ongi üks suur elamus, kuna kõndides mööda mereranda on võimalik näha Nice’i vanalinna, erinevaid baare ning restorane, kohalikke pakkumas meelelahutust kui ka ise promenaadi nautimas kas joostes, rulluisutades või rattaga sõites. Planeeri vähemalt kaks tundi promenaadil kõndimiseks ning pane jalga mugavad jalanõud!

Olles juba promenaadi külastanud, tasub kindlasti vaadata ka Nice’i vanalinn (prantsuse keeles Vieille Ville). Algselt loodi Nice’i vanalinn kaitserajatistena kreeklaste poolt, kuid kuna Nice oli pikalt Savoy kuningriigi osa, on näha väga tugevat Itaalia mõju arhitektuuris. Tänapäeval on Nice’i vanalinnast saanud populaarne vaatamisväärsus. Vanalinnast võivad külastajad leida hulgaliselt väikseid poode, kohvikuid ja armsaid restorane. Vanalinnas olles peab kindlasti külastama ka Palais Lascaris’i, mis ehitati 1648. aastal Jean-Baptiste Lascaris de Castellari poolt ning on äratuntav enda hingematva sisekujunduse poolest. Täna hoiustatakse seal ka Prantsusmaa suurimat muusikainstrumentide kollektsiooni.

Vanalinna südameks peetakse Cours Saleya’t. See hõlmab enda all kahte turgu – Marche aux Fleurs (lilleturg) ning Marche aux Fruits (tavaturg). Mõlemad on silmapaitavalt kauni arhitektuuriga. Turud on avatud kõikidel päevadel v.a esmaspäeval, mil seal toimub antiigiturg (Marche a la Brocante). Kellel aega ja mahti, võib ronida Nice’i linna kohal kõrguvale Lossimäele (Colline du Château), kust avaneb vapustav panoraamvaade Nice’i linnale ning Inglite lahele. See on tore paik ka lastele, kuna seal on võimalik veeta aega mänguväljakutel või ringi joosta mõnusates parkides. Kellele treppidest üleskõndimine vastumeelt on võib sama teekonna läbida külastajaid mäe otsa viiva liftiga.

Kõhu täiteks

Nii nagu ülejäänud Prantsusmaa, on ka Nice paradiis toidunautijatele. Nice’i toiduvalikut peegeldab päike, mis paistab seal 300 päeva aastas. See kõik tähendab maitsvat oliivõli, küüslauku, sidrunit, tomatit ja palju muud. Mereandide austajatele kõlab kindlasti meelepäraselt La Grand Cafe de Turin, mis on juba 20. sajandil alguse saanud brasserie, mis pakub erinevaid koorikloomi alustades kuningkrevettidest lõpetades värskete austritega.

Lastega reisides

Kuigi Nice’i randu ei peeta parimateks randadeks Prantsuse rannikul, ei tasu ennast sellest heidutada, kuna pisut kivine rannariba ei ole takistanud neid tuhandeid turiste, kes Vahemerd just Nice’is naudivad. Ka laste jaoks on rannas palju tegevust, kuna on võimalik nautida erinevaid veega seotud atraktsioone nagu näiteks tuubisõit paadiga vms. Park Mania koosneb neljast erinevast lõbustuspargist. Mereelupark Espace Marineland on ise Prantsusmaal kõrgelt hinnatud keskus, kus on võimalik näha nii delfiine, haisid kui ka vaalasid. Aquasplash on ääretult suur veepark, kus lookleb kilomeetrite kaupa erinevaid liutorusid, mis on iga lapse unistus – seda eriti niivõrd soojas kliimas. La Ferme du Far West’i iseloomustab maaelu ning koduloomad – võimalik on sõita nii poniga kui ka paitada väiksemaid koduloomi. Lisaks sellele on Park Maniakeskuses ka suur Adventure Golf golfikeskus. The Alpha Wolf Park asub mägises Parc du Mercantour’s Boreon orus, mille eesmärgiks on näidata külalistele metsikut peaaegu väljasurevat huntide populatsiooni. Pargis on hulgaliselt toredaid matkaradu ning mänguväljakuid. Kindlasti tore perekondlik tegevus terveks päevaks!

Transport

Nice-Côte d’Azur lennujaam asub Nice’i kesklinnast 7 km kaugusel. Lennujaamast on võimalik linna pääseda nii bussi, rongi kui ka taksoga. Lennujaama buss väljub iga 20 min tagant ning nende ülesleidmine on lennujaamas äärmiselt lihtne – lennujaama jõudes on bussid väga hästi märgistatud. Takso hinnad linna varieeruvad ning sõltuvad taksofirmast (hinnad jäävad reeglina alla 20 EUR). Lennujaama rongipeatus asub 10-minutilise teekonna kaugusel lennujaamast ning ka see on märgistatud selgelt ja pilkupüüdvalt.

Broneerige lend