Lennud Münchenisse

Lennud Münchenisse

München – midagi hoopis enamat kui lihtsalt Oktoberfest

Vihje: München pakub teile suurepäraseid muuseume, imelise haljastusega parke ja puiesteid, õdusaid kohvikuid, suurimaid õllesaale ning kauplusi igale maitsele ja rahakotile. Lähedusse jäävad Alpid ja linnaümbruse imeline loodus lisavad Saksamaa suuruselt kolmandale linnale võlu veelgi juurde. Avastage seda koos meiega.

Miks minna Muenchenisse

Nädalalõpp Münchenis

Alustage linnaga tutvumist peaväljakult, Marienplatzilt. Külastage keskaegset Frauenkirche kirikut ja jalutage uue raekoja juurde. Tellige mõnes baaris tass kohvi ja jääge ootama kuulsat glockenspiel’i – kellamängu, kus liikuvad kujukesed jutustavad selle loo. Külastage Müncheni maailmakuulsat kunstimuuseumi Alte Pinakothek või maailma suurimat tehnika- ja teadusmuuseumi Deutsches Museum ning hingake sõõm värsket õhku suures avalikus pargis Englischer Gartenis. Kui kõht läheb tühjaks, haarake mõnest tänavakioskist Weisswurst ja soolakringel. Päeva lõpetuseks sobib kann külma õlut mõnes linna kuuest pruulikojast.

Meelelahutus Münchenis

Kui te ei jõudnud suurimale ja kõige kuulsamale Oktoberfesti õllefestivalile, siis proovige õlut mõnes Müncheni traditsioonilises õllesaalis, mida on linnas palju ja mille teevad eriliseks Baieri rahvariideid (dirndl) kandvad ettekandjad ja elav muusika. Võtke koos kohalikega üks naps Marienplatzil või linnapargis. Päeva õhtusse saatmiseks külastage mõnda baari või klubi moodsas Schwabingi elurajoonis.

Poodlemine Münchenis

Müncheni kuulsaimalt kaubandustänavalt Maximilianstraßelt leiate Nymphenburgi portselani ja kuulsate moeloojate butiigid. Nooruslikemate ja taskukohasemate moetoodete poed leiate Schwabingist. PEP, OEZ ja Riem Arkaden on vaid kolm paljudest kaubanduskeskusest, mida tasub külastada. Reedeti ja laupäeviti võite leida head ja paremat kirbuturgudelt. Detsembris loovad pühademeeleolu värvikirevad jõuluturud.

Münchenisse sattudes peaksite kindlasti külastama neid vaatamisväärsusi:

  • Frauenkirche: imeline 15. sajandil ehitatud katedraal 99 meetri kõrguste kellatornidega.
  • Uus raekoda: iga päev kindlatel kellaaegadel saate nautida kuulsat, 43 kella ja 32 liikuva kujukesega kellamängu, mille käigus etendatakse kaht eri lugu.
  • Pinakothek: kolm muljetavaldavat kunstimuuseumi – Alte (Vana) Pinakothek, kus on väljas teosed 15.–18. sajandist, Neue (Uus) Pinakothek, kus on väljas teosed 19. ja 20. sajandist, ning Pinakothek der Moderne, mis tutvustab 20. sajandi kunsti.
  • Nymphenburgi loss: see barokne palee 17. sajandil rajatud pargiga oli kunagi keisri perekonna suveresidents.
  • Deutches Museum: maailma suurim tehnikamuuseum suurepärase interaktiivse koguga, kuhu kuulub isegi kosmoselaev.
  • Hofbräuhaus: maailmakuulus õllesaal mahutab 2500 külastajat.
  • Englischer Garten: nii kohalike kui ka turistide seas populaarne hiigelsuur park esindab linna haljast südant.
  • Olympiapark: 1972. aasta olümpiamängude toimumiskoht, mis hõlmab staadioni ja teisi spordirajatisi ning haljasalasid, on muutunud populaarseks kokkusaamise ja ürituste korraldamise kohaks.