Lennud Kopenhaagenisse

Lennud Kopenhaagenisse

Kopenhaagen – maaliliselt kodune ja õdus kuningannalinn

Kopenhaagen on suuruselt väike, kuid hingelt rikkalik metropol. Siit leiavad midagi meelepärast nii noored puhkajad kui ka perega reisijad. Vaba õhkkond, mõnusad kohvikud, hinnatud galeriid, hulk muuseume ja enneolematu arv Michelini tärnidega pärjatud restorane teevad Kopenhaagenist ühe enim külastatava linna Euroopas.

Lastele ja peredele

Tycho Brahe Planetarium

Elamuskeskus Tycho Brahe Planetaarium on sobilik külastamiseks kogu perele. Põhjamaade kõige olulisemas astronoomia- ja kosmoseuuringute keskuses on mitmesuguseid näitusi kogu universumist. Selles keskuses olles on sul tunne, nagu viibiksid just nüüd ja praegu kosmoses, planeetide vahel, vee all või hoopis Amazonase džunglis. Kõige moodsama tehnoloogiaga kinosaalid pakuvad filmiprogrammi näitamiseks midagi nii enneolematut, et mõisted IMAX ja 3D saavad keskuses hoopis teise tähenduse.

Lõbustuspargid

Kopenhaagenis asub kogunisti kaks lõbustuparki ja meie soovitame külastada neid mõlemaid. Maailma kõige vanem lõbustuspark  Bakken on Taani üheks au ja uhkuse etaloniks. Bakken on üks atraktsiooniderohkeim lõbustuspark, mis pakub oma imekaunite parkidega mõnusat ajaveetmisvõimalust. Sõida Ameerika mägedel, mine vabalangemise atraktsioonile, külasta kohvikuid, pea piknikku või jaluta 400 aasta vanuse puu juurde. See kõik asub ühel väiksel alal ja sissepääsupiletit ei ole vaja lunastada.

Teine lõbustuspark, Tivoli Gardensmis samuti asub Kopenhaageni kesklinnas, on jällegi Põhjamaade suurim. Lisaks paljudele ja erinevatele atraktsioonidele, kohvikutele ja restoranidel, on Tivoli Gardens tuntud oma valguskujunduse poolest. Vaatepilt, mis õhtutundide saabudes avaneb, on lihtsalt sõnulseletamatult kaunis.

NORDICA SOOVITAB:
Minge kuumaõhupalli atraktsioonile ja nautige kogu Kopenhaagenile avanevat imeilusat vaadet. Kui külastate parki, võtke kaasa piisavalt sularaha – siis pääsete krediitkaardi lisatasust.
Inga, Nordica

TIVOLI GARDENS I NORDICA SOOVITAB: Minge "Kuuma õhupalli" atraktsioonile ja nautige kogu Kopenhaagenile avanevat imeilusat vaadet ning külastades parki, planeerige piisavas koguses sularaha, siis pääsete krediitkaardi lisatasust.

TUTVU TIVOLIGA

Tivoli-Gardens-Kopenhaagen-Taani-Lastele-ja-Peredele-Copenhagen-Denmark-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Den Blå Planet

Taani riiklik akvaarium Den Blå Planet avati alles viis aastat tagasi ning see on Põhjamaade suurim. Keskuse projekteerimisel kasutatud tehnikaimed ja ehitusinseneride loodud uskumatud lahendused annavad igale külastajale tunde, nagu viibiksid ise kõikide haide, raide ja muude kalade keskel. Siin on esindatud pea kõik tuntud ja vähem tuntud mereelukad, korallid ja muud liigid.

 

Kultuur

Christiania

Taani kuulus Christiania linnaosa, mis on omanäolisim kogu maailmas, on nüüdseks juba üle 40 aasta püsinud vabalinnana. Christiania sai alguse hipikultuurist ning on siiani säilitanud enda seadused, põhikirja ja isegi oma valuuta. Neil puudub kindel valitsus ja otsused kinnitatakse ühistel koosolekutel hääletamise teel.

NORDICA SOOVITAB:
Unistad rännata ajas tagasi ilma VRC prillideta? Väike jalutuskäik Christiania linnaossa võtab su kaasa ja viib otse 1970ndatesse.
Inga, Nordica

CHRISTIANIA I NORDICA SOOVITAB: Unistad rännata ajas tagasi ilma VRC prillideta? Väike jalutuskäik Christiania linnaossa võtab su kaasa ja viib otse 1970´sse.

Christiania-linnaosa-Kopenhaagen-Taani-Kultuur-Copenhagen-Denmark-Culture-Nordica-FlyNordica.jpg

Taani Disainimuuseum (Designmuseum Danmark)

Armsas Nyhavni piirkonnas asuva Taani Disainimuuseumi näitusi on esile toonud nii ajakirjanikud, blogijad kui ka teiste riikide muuseumid. Hoolikalt valitud kogud, kollektsioonid ja väljapanekud teevad sellest ühe kõige hinnatuma muuseumi maailmas.

 

Kopenhaageni Jazzi Festival (Copenhagen Jazz Festival)

Juuli keskel toimuv ja nädal aega kestev Kopenhaageni Jazzi Festival on oma pea 250 000 külastajaga Euroopa suurimaid. Kontserdid toimuvad üle kogu linna ning programmist leiab nii tasulisi kui ka tasuta väiksemaid esinemisi. Kopenhaageni džässifestival on eriline selle poolest, et programmi koostamisel on mõeldud ka lastega peredele ning lapsi koju ei pea jätma.

 • Tallinn (TLL) - Kopenhaagen (CPH)

  alates 58.90€

  Edasi

Söök, jook ja ööelu

Sans Souci 

Fredeiksbergi linnaosa alguses asuv Taani rahvustoite pakkuv restoran Sans Souci on kohalike seas üks armastatuim ja hinnatuim restoran. Peale menüü, toorainevaliku ja roogade kvaliteedi, millega klientide maitsemeeli poputatakse, pakub restoran iga roa juurde sobivaid ülihoolikalt valitud veine.

Michelini tärniga hinnatud restoranid

Kopenhaagenis on lausa 15 Michelini tärnidega pärjatud restorani, mis kõik asuvad kesklinnas. Kolm tärni on antud restoranile Geranium, kahe tärniga on pärjatud restorani AOC ning ühe tärni on saanud 108, Kong Hans Kælder, Marchal, Clou, Studio, Relæ, Den Røde Cottage, Kokkeriet, Era Ora, Formel B, Kiin Kiin, Søllerød Kro, Kadeau.

KOPENHAAGENIS ON PALJU HÄID RESTORANE JA ÕDUSAID KOHVIKUID.

Michelini-Tärniga-Restoranid-Kopenhaagen-Taani-Sook-Jook-Ooelu-Michelin-Stars-Restaurant-Food-Drink-Copenhagen-Denmark-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Culture Box

Kopenhaageni üks kõige suuremaid, tähtsamaid ja mainekamaid ööklubisid on Culture Box, mis jaguneb läbi korruste kolmeks erinevaks osaks: baariga White Boxiks, intiimse keskkonnaga Red Boxiks ja suureks Black Boxi klubihalliks. Muusikavalik varieerub põhiliselt elektroonilisest muusikast house’i ja teknoni.

The Jane 

Kui tahad päeva unustada ja tantsida end DJ muusika saatel varajastesse hommikutundidesse, siis Kopenhaageni kesklinnas asuv ööklubi-kokteilibaar The Jane on koht, kuhu oma sammud seada. Ruumid, mis on sisustatud kuulsa seriaali „Mad Men” stiilis, loovad selleks erakordse õhkkonna. Tähele tasub panna tõsiasja, et sellesse ööklubisse pääseb alates 23. eluaastast.

KOPENHAAGENI ÖÖELU I KIREV, PÕNEV JA SEIKLUSLIK. KOPENHAAGEN ON PALJU KLUBUSID, KUS NÄDALAVAHETUSTEL ESINEVAD PLAADIKEERUTAJAD ÜLE KOGU MAAILMA

ÜRITUSTE KALENDER

Kopenhaageni-Kirevad-Ooklubid-Kopenhaagen-Taani-Ooelu-Copenhagen-Nightclubs-Denmark-Nightlife-Nordica-FlyNordica.jpg

Ostlemine

Ostlemiseks on Kopenhaagen justkui loodud. Tänavad on täis Skandinaavia disaini imesid alustades kodusisustusest ning lõpetades riiete ja ehetega. Osta saab ka maitsvaid suupisteid, millega kasvõi kohe lähedal asuvasse parki piknikule suunduda.

Nordic Nesting

Taani ja kogu Põhjamaade disaini, kunsti ja aksessuaare pakkuvast poekesest Nordic Nesting leiab iga soovija midagi endale või sõbrale ja perele kingituseks.

Wood Wood

Just Kopenhaagenile on iseloomulik suur valik poode, kus müüakse ainult meesterõivaid. Üks nendest paljudest on Wood Wood, mis pakub sobilikke riideid pigem nooremale keskealisele džentelmenile.

Henrik Vibskov

Taani ja kogu Skandinaavia üks lipulaevu on Henrik Vibskov, mille väheseid tooteid on võimalik soetada ka Eestist. Nende hoolikalt valitud materjalid ja mudelid on praegu väga moekad. Soovitame poodi külastada ka siis, kui ei ole plaanis endale midagi osta

OSTLEMINE KOPENHAAGENIS I PEAVÄLJAK JA SELLE ÜMBRUS, KUS LEIDUB NII SUURI KAUABAMAJU KUI KA VÄIKESEID DISAINIBUTIIKE.

Ostlemine-Kopenhaagenis-Taani-Shopping-Copenhagen-Denmark-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Transport

Kopenhaagenis on väga mugav liikuda rattaga. See on kohalike seas kõige populaarsem liiklusvahend, mille saab vajaduse korral ka metroosse alati kaasa võtta.

Ühistransport 

Kopenhaagenis on väga hästi arendatud ühistranspordi süsteem. Mugavalt liiguvad bussid, rongid ja metroo. Graafikud on tihedad ning lennujaamast kesklinna jõuab kõigest 20 minutiga.  Kõikides transpordivahendites saab kasutada sama piletit. Pileteid on võimalik soetada eri tsoonide ja aja järgi.

Kui lähete Kopenhaagenisse puhkusele, soovitame uurida võimalusi, mida pakuvad Copenhagen Card ja City Pass. City Passiga saab piiramatult kasutada ühistransporti kas 24 või 72 tunni jooksul ning Cophenhagen Card võimaldab peale ühistranspordi piiramatu kasutamise külastada tasuta ka muuseume, galeriisid, näitusi, soetada soodushinnaga pileteid meelelahutuskeskustesse või saada valitud restoranidest allahindlust.

NORDICA SOOVITAB:
Kopenhaagenisse minnes soovitame soetada kas City Passi kaardi või Copenhagen Cardi. Otsi metroo- ja rongijaamadest 7-Eleveni müügipunkte, sest kõikides piletiautomaatides ei pruugi kõiki erinevaid pileteid müügil olla.
Inga, Nordica

RONGIJAAM I NORDICA SOOVITAB: Kopenhaagenit külastades soovitame soetada kas City Pass kaardi või Copenhagen Card'i. Otsi metroo- ja rongijaamadest 7 Eleven müügipunkte, sest kõikides piletimasinates ei pruugi olla müügil kõiki erinevaid pileteid.

PILETID JA KAARDID

RONGIJAAM KOPENHAAGENIS 980x450

Kas sa tead, et...

 • Kopenhaageni vesi kanalis sadama piirkonnas on nii puhas, et kõlbab ujuda
 • Kopenhaagenis asub Skandinaavia pikim autovaba tänav Stroget
 • Nordica otselend Tallinnast Kopenhaagenisse kestab 1h ja 35min
 • Tallinn (TLL) - Kopenhaagen (CPH)

  alates 58.90€

  Edasi