Lennud Kopenhaagenisse

Lennud Kopenhaagenisse

100 tundi Kopenhaagenis

Kopenhaagenis saab nautida maailmaklassilist köögikunsti, väljapanekuid üle 50 muuseumis, jalutuskäike arvututes rohelistes parkides, trendikat moekunsti ja muidugi vinget ööelu. See linn ei ole ainult kivil istuvate merineitside maa, vaid üks moderne Euroopa suurlinn, mis kutsub avastama nii suvel kui talvel ja nii väikeseid kui suuri.

Vaatamist väärt

Üks kurikuulsamaid paikasid Kopenhaagenis on kindlastiChristiania vabalinn Christianshavni linnaosas. Tegemist on ühe väga omapärase kohaga, mis tekkis Kopenhaageni keskele 1970-ndatel. Tegemist on omamoodi hipikommuuniga, kus näiteks autode kasutamine on keelatud. See on ehtne näide linnast keset linna.

Taani Riiklik Muuseum viib külastajad jalutuskäigule läbi inimkonna ajaloo, alates Kiviajast kuni tänapäevani. Muuseumi üks osa on pühendatud täielikult pere väiksematele. Näiteks saab „Vanaema riidekapis“ proovida selga riideid ajast, mil vanavanemad ise alles väikesed oli.

Kopenhaageni Vabaõhumuuseum on üks maailma suurimaid ja vanemaid. Muuseumist leiab üle 50 talupidamise, aastatest 1650-1940. Muuseum meenutab suuresti meie endi Vabaõhumuuseumi, sest annab väga tõetruu pildi Taani maapiirkondadest eelnevate sajandite vältel.

Kuninglik Hobusetall on uhkem kui esialgu arvata võiks. Hiilgeaegadel elas tallis kokku 250 kuninglikku hobust, kuid tänapäeval on neid kokku vaid 16. Need samad hobused veavad uhketel üritustel ja paraadidel kuningapere kaarikuid. Kõik, kes suvisel ajal Kopenhaagenisse sõidavad peavad küll arvestama sellega, et hobused on mõne aja puhkusel. Jah, ka nemad vajavad seda!

Kõhu täiteks

Ida Davidsen on restoran, mis pakub õiget Taani toitu ja tuleb mainida, et on selles vallas ka vägagi hinnatud. Restoranist leiab üle 250 erineva traditsioonilise Taani võileiva, millest mitmed on tehtud ka kohalike kuulsuste retseptide järgi. Rikkalikust menüüst leiab igaüks vastavalt oma maitsele sobiva roa. Pane tähele, et restorani köök suletakse kell 16 ning restoran ise kell 17.

Vesterbro linnaosas asub uus kuum restoran nimega BioMio. Tegemist on 100 protsenti orgaanilise toitu pakkuva restoraniga ehk kõik, mis restorani kööki sisse läheb ja sealt ka välja tuleb on võimalikult tervislik ning tehtud vaid kohalikust toorainest.

Ampsu Itaaliat leiab Kopenhaagenis restoranist nimega The Italian. Restoran pakub klassikalist itaalia kööki ning selle sisekujundus lihtsalt kutsub aega maha võtma. Menüüst leiab kõik kohustuslikud maiuspalad, alates pastast kuni ühe õige tiramisuni välja.

Öös on asju

Kohalikud ütlevad, et linna mõistlikeimate hindadega kokteilibaar on Kassen. Itaalia pitsarestorani ja soodsa kebabiputka vahele pressitud baar on tuntud oma Happy Houri poolest, mis reedeti kestab 14.00-22.00

Ööklubi HIVE on asub otse linna südames ning kuulub eksklusiivsemate klubide hulka. Klubi on avatud reedeti ja laupäeviti.

KB3’e ei kutsuta asjata linna suurimaks. 850 ruutmeetril on ruumi mitmesajale inimesele, et hea muusika saatel veel paremat seltskonda nautida. Ka klubi baarilett on mainimist väärt – see on 13 meetrit pikk. Klubi on avatud reedeti ja laupäeviti.

Lastega reisides

Kopenhaagenist natukene põhja poolt leiab Dyrehavsbakkeni ehk lühidaltBakkeni. Tegemist on maailma vanima lõbustuspargiga, mis on rõõmu ja põnevust pakkunud juba 426 aastat. Pargist leiab 34 erinevat atraktsiooni, millest uusim kannab nime Tornado ja nagu nimest arvata võib, on midagi pere julgematele.

Põhja-Euroopa suurim akvaarium The Blue Planet pakub avastamisrõõmu nii väikestele kui ka suurtele. Akvaariumist leiab kalu ja muid veeloomi, kelle päriskoduks on näiteks Amazonase jõgi, ilmatusuur ookean, Aafrika järved või hoopis värviline korallriif.

Avastamisrõõmu, ja seda lausa tundideks, pakub teaduskeskusExperimentarium. Vaid veerandtunnise sõidu kaugusel Kopenhaageni kesklinnast asuv keskus laseb lastel kõiki asju ka ise katsuda ning nendega eksperimenteerida. Näiteks saab kõndinda dinosauruse jälgedes ja uurida, kuidas need suured loomad meie maakeral elasid. 2013. aasta maikuust avati keskuses ka uus osa, mis keskendub erinevatele leiutistele ja sellele, kuidas need sündisid.

Transport

Üks mugavamaid viise Kopenhaageni Kastrupi lennujaamast kesklinna saamiseks on metroo. Peatus asub otse kolmanda terminali kohal ning korrus altpoolt saab osta ka pileteid. Sõit kesklinna võtab aega umbes 20 minutit. Samas läheb sama terminali alt ka rong, millega saab hõlpsasti Kopenhaageni Pearaudteejaama.

Linnas endas ringi liikumiseks on samuti mugav kasutada kas metrood või bussi. Kopenhaagen on jaotatud tsoonideks, mis kaardil tähistatud erinevate värvidega. See annab Sulle hea võimaluse ka täpselt aru saada, kui palju transpordipilet maksma läheb.

Ja kõik ööloomad võivad ka kergendatult hingata. Kopenhaagenis on töös ka ööbussid, seega ei pea pärast pikka pidu taksosõidule raha kulutama. Ööbussid on halli värvi ning nende liininumbrite taga on täht N.