Lennud Kiiev

Lennud Kiiev

100 tundi Kiievis

Üllatavalt roheline Kiiev on täidetud põnevate elamuste ja vastuoludega. Igale arenevale suurlinnale kohaselt võib Ukraina pealinna tänavapildis näha ehedaid kontraste. Kõrvuti seisavad „babuškad“ ja uhkete maasturitega oligarhid, idüllilised pargid ja autodest pungil kiirteed, tippklassi supermarketid ja talunike turuletid... Dnepri jõe kallastel asuv linn ei lase igavusel ligi hiilida, kuna ajaloolisi vaatamisväärsusi, toiduelamusi ja põnevaid avastusi jätkub tükiks ajaks.

Vaatamist väärt

Kiievi vanim kirik on Püha Sofia katedraal,mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Katedraalil on kolmteist sibulkuplit, siseseinad on kaetud 11. sajandi freskode ja mosaiikidega. Sofia katedraalis on ka Jaroslav Targa haud.Vaatamist väärib kindlasti ka üks linna sümboleid, 11. sajandil rajatud Kiievi Kuldne värav, mis kujutab endast linna ajaloolist sissepääsu. Ukraina karmi ajalooga saad tutvuda Tšernobõli muuseumis, mis annab aimu kunagise tuumakatastroofi ulatusest.

Iseäralikku Petšerski koobaskloostrisse on paigutatud mumifitseeritud mungad. Klooster koosneb kahest osast, kus maapealsesse osasse on rajatud muuseum ja maa all on küünaldega valgustatud koopad. Kloostri juures on põnev muuseum uskumalt pisikestest kunstitöödest väljapanekuga – roosike juuksekarva küljest, püramiid ja kaamlid nõelasilmas ning tuulik pooliku mooniseemne küljes.

Kõhu täiteks

Spotikatši restoran proovib taasluua kogemust, kuidas käis kodune elu ja söögi valmistamine 1960ndate Ukrainas. Interjöör meenutab nõukaaegset elamist ja pakub nostalgiat sel ajal elanud inimestele ning noorematele tõsielulist ajalootundi. Toiduvalikust leiad kindlasti midagi meelepärast, alates Kiievi kotletist ja hapukurkidest kuni kiluvõileibade ja boršini.

Kult Ra pakub ökoloogiliselt puhtaid variante traditsioonilistest Ukraina toitudest. Menüüst leiavad omale sobiliku valiku taimetoitlased.

Šekavitsa muuseum-restoran pakub Ukraina köögi parimaid roogi. Kokad valmistavad toite üle terve riigi pärinevate retseptide põhjal. Tõeliselt eripärase interjööriga restoranis on tihti esinejad, kes laulavad rahvalikke ja tuntud laule.

Öös on asju

Bora Bora Beach Club on jahutava basseiniga rannaklubi, kus toimuvad suviti suured peod, tihti ka välismaiste klubimuusika artistidega. Kui soovid sumeda suveõhtu jalga keerutades mööda saata, on see koht just Sinu jaoks!

Boom Boom Room on saanud eriti populaarseks nende seas, kes tahavad peo lõppedes kuhugi edasi liikuda, kuna see klubi on tihti avatud kella 8ni hommikul. Klubis on on kaks tantsusaali, suur kokteilivalik ja kohalikud DJ-d.

Arena Entertainment oli 2005. aasta Eurovisiooni ajal ametlik vaba aja veetmise koht võistlusel osalejatele. Tänaselgi päeval on see tuntud koht, kus ühe katuse alla on mahutatud mitmeid baare ja ööklubi. Pidu ei lõpe enne varajasi hommikutunde!

Lastega reisile

Nemo delfinaarium on ideaalne paik koos delfiinidega lustimiseks. Tegevuste hulgast leiad graatsiliste mereimetajatega ujumise ja sukeldumise, kui eelistad aga rahulikult alustada, saad nautida ka põnevaid vaatemänge. Igapäevaselt toimuvad delfiinide etteasted.

Kiievi Planetaarium on interaktiivne ja kaasahaarav huvipark, kus on võimalik õppida maailmaruumi saladuste, tähtede ja universumi olemuse kohta. Avastamisrõõmu jätkub nii suurtele kui väikestele.

Mõnusa ilmaga tasub sammud seada Kiievi Loomaaeda, mis on üks piirkonna suurimaid zooparke. Pargis jalutades saad tutvuda enam kui 2000 loomariigi esindajaga ning nende toimetusi jälgida. Juba 1908. aastal avatud loomaaed tegeleb ka haruldaste loomaliikide säilitamisega.

Transport

Lennujaam asub kesklinnast 36 km kaugusel. Kiievi Borispoli lennujaamast kesklinna saamiseks on lihtsaim viis Sky Busi peale hüpata, mis sõidab regulaarselt lennujaama ja keskse rongijaama vahel. Bussid väljuvad tipptunni ajal iga 15 minuti ja öösel iga 45 minuti järel. Pileti maksumus on 60 grivnat. Sõit kesklinna kestab umbes ühe tunni. Taksode hinnad on ette broneerimisel keskeltläbi 250 grivnat. Ametlik taksoteenus lennujaamas on Sky Taxi, mis on veidike kallim (6.5 grivnat/KM). Mitteametlikud taksod võivad küsida kõrgemat hinda, nii et alati on parem selliste teenuste kasutamisel hinnas kokku leppida.