Lennud Kiievisse

Lennud Kiievisse

Kiiev –  ehedalt suursugune metropolide meka

Kiiev üllatab esmakülastajaid oma siiruse ja aususega, pakkudes vapustavaid elamusi kõikidele kultuurigurmaanidele. Vapustav arhitektuur, kirev ajalugu, imemaitsev rahvusköök ja lootus helgele tulevikule teevad sellest Ida-Euroopa ühest vanimast linnast omanäolise ja huvitava reisisihtkoha. Kevadel kaunite sireliõitega mattuv Kiiev on sama eriline kui kirsiõites New York.

Lastele ja peredele

Veekeskused 

Lastega külastamiseks pakub Kiiev suursuguseid võimalusi kaunite parkide, muuseumite ja elamuskeskuste näol. Pere pisematele liikmetele on linnas koguni kaks erinevat veekeskust, mida kindlasti külastada. Dream Island linna keskel ning kaksteist kilomeetrit keskusest eemal olev Terminal Water Park on põnevad paigad nii väiksematele kui ka vanematele järeltulijatele. Keskusi on hea külastada kogu perega, sest lähtudes vanusest ja huvidest on loodud eraldi alad ja sobilikud atraktsioonid kõikidele vanusegruppidele. Kõikidel külastajatel on võimalik valida erinevate torude, liumägede ja basseinide vahel.

NORDICA SOOVITAB:
Külastades kesklinnast 12 km kaugusel olevat koguperele mõeldud Terminal Water Parki, soovitame tellida Uberi – soodne, turvaline ja kiire võimalus liikumaks kogu perega kesklinnast eemale ja tagasi.
Inga, Nordica

VEEKESKUSED KIIEVIS ON TÕELISELT MÕNUS MEELELAHUTUS KOGU PERELE I NORDICA SOOVITAB: Külastades kesklinnast eemal olevat Terminal Water Parki, soovitame tellida Uberi – soodne, turvaline ja kiire võimalus liikumaks kogu perega kesklinnast eemale ja tagasi.

Veekeskused-Kiiev-Ukraina-Lastele-ja-Peredele-Waterparks-Kiev-Ukraine-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Blockbuster’i  Elamuskeskus

Blockbuster’i  Elamuskeskus on tõeliselt mitmekülgne, kust endale sobiva meelelahutuse leiab iga pere liige. Siin on nii IMAX kino, videomängude maailm, bowlingu rajad, ainult pisikestele pereliikmetele mõeldud lastekeskus ja kümme erinevat restorani andes külastajatele võimaluse kõhtu kinnitada just endale meelepärase menüüga.

Kultuur

Mystetskyi Arsenal (Мистецький Арсенал)

Kultuurihuvilistele soovitame kindlasti külastada endist relvatehast, mis on saanud uue hingamise. Mystetskyi Arsenalis toimub palju näituseid, kontserte, seminare, moeetendusi, festivale ja koosviibimisi. See on praeguseaja Kiievi kultuuri skene üks olulisemaid piirkondi, kus on esindatud palju kaasaegset kunsti.

Emakese-kodumaa monument (Rodina Mat)

Dnepri jõe kaldal asub Emakese-kodumaa monument, mis on maailma kõige kõrgem, suurem ja uhkem kuju. Tõeliselt suursugune vaatamisväärsus on 102 meetrit kõrge ja pärand Nõukogude Liidu ajast, mis  loodud suure juhi Breznevi algatusel.

NORDICA SOOVITAB:
Nautige arhitektuuri ja imelist vaadet – soovitame külastada monumenti nädala sees, kui on vähem turiste ning kindlasti nautida vaadet ka kõige kõrgemalt platvormilt.
Inga, Nordica

EMAKESE KODUMAA MONUMENT I NORDICA SOOVITAB: Nautige arhitektuuri ja imelist vaadet – soovitame külastada monumenti nädala sees, kui on vähem turiste ning kindlasti nautida vaadet ka kõige kõrgemalt platvormilt.

KÜLASTA MONUMENTI

Emakese-Kodumaa-Monument-Rodina-Mat-Kiiev-Ukraina-Kultuur-Kiev-Ukraine-Culture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Pinchuki Kunsti Keskus

Biljonärist multimiljonäri ja oligarhi Viktor Pinchuki kunsti keskus, kus on esindatud kõige olulisemad kaasaegse kunsti teosed. Siin on esindatud nii foto, maal, graafika kui ka skulptuur. Soovitame külastada galeriis asuvat kohvikut ja sõõmata lonksudena kultuuri, mida pakub see suur ja uhke linn.

Söök, jook ja ööelu

Spotykach

Spotykach on üks hinnatumaid restorane nii kohalike tavakülastajate, toidukriitikute kui ka turistide seas. Atmosfäär ja sisekujundus viivad stiilselt tagasi rändama aega, mil Eestis sai toitu osta talongidega, kuid menüü pakub tõelisi pärleid  traditsioonilisest Ukraina köögist.

Osteria Pantagruel

Tähelepanu kõik pasta ja parmesaniarmastajad – soovitame teil kindlasti külasta Kiievi ja kogu Ida-Euroopa parimat Itaalia restorani Osteria Pantagruel. Kui on keegi, kes pole veel proovinud käsitsi valmistatud erinevaid pastaroogasid, siis Osteria Pantagrueli uksed on avatud.

NORDICA SOOVITAB:
Valige menüüst traditsioonilised vareenikud ning kindlasti soovitame proovida borši – saate osa kuulsa Ukraina köögi nüansirikastest maitsetest.
Inga, Nordica

RESTORANID KIIEVIS I Traditsioonilise Ukraina köögiga restoran Spotykach : Valige menüüst traditsioonilised vareenikud ning kindlasti soovitame proovida borši – saate osa kuulsa Ukraina köögi nüansirikastest maitsetest.

BRONEERI LAUD

Restoranid-Kiievis-Spotykach-Sook-Jook-Ukraina-Restaurant-Kiev-Ukraine-Nordica-FlyNordica.jpg

Pink Freud

Kiievi vanalinnas asuv Kiievi parim ja kõige kuulsam kokteilibaar Pink Freud on oma joogikaarti koostanud väga hoolikalt. Ehe ööelu oaas, kus mängivad muusikud ning nädalavahetustel loovad meeleolu plaadikeerutajad.

Ostlemine

Vsi. Svoi

Läbi nelja korruse asuv pood Kiievi kesklinnas, kus on kõige suurem valik just Ukraina enda kunstnike ja disainerite poolt loodud tooteid. Vsi. Svoist leidub nii ehteid, riideid, jalatseid kui ka aksessuaare. Soovitame kindlasti külastada, sest väike jalutus disaini vahel on kui külaskäik galeriisse. 

Kurazh Bazar 

Kuus korra toimuv kirbuturg Kurazah Bazar, kus lisaks kõigele müüdavale toimub erinevaid üritusi, kontserte ja  muid meelelahutusaktsioone. Tegevusi jätkub kogu päevaks ja isegi kui ei ole soov midagi konkreetset soetada, siis see on kindlasti üritus, mida külastada kui meelelahutusüritusena. Tule ja naudi mõnusat päeva koos paljude uue põlvkonna kiievlastega.

Transport

Olenevalt distantsist ja vahemaast, on Kiievis hea kasutada kas metrood või Uberit. Bussid, trollid ja trammid võivad liikuda pigem harvemini ning sõidud kestavad kauem. Piletite hinnad on Kiievis väga soodsad ning samuti ka Uberil. Uberi alternatiiviks kasutatakse kohapeal ka rakendust nimega Uklon, kus saab ise valida endale sobiva auto. Ametlikud taksofirmad on pigem kallid ning Ida-Euroopale kohaselt soovitame olla ettevaatlik, sest turistidelt oskavad taksojuhid raha küsida ja hästi. 

NORDICA SOOVITAB:
Linnas liiklemiseks tasub kasutada Uberit, mille hinnad on pigem soodsad ning paljud juhid oskavad vastupidiselt taksojuhtidele ka inglise keelt. Uberit tellides soovitame arvestada keskmiselt 15 min ettetellimisajaga.
Inga, Nordica

KIIEVIS KOHTAB EUROOPAS VÄHEMLEVINUD KÖISRAUDTEED

Köisraudtee-Kiiev-Ukraina-Transport-Funiculars-Kyiv-Ukraine-Nordica-FlyNordica.jpg

Kas sa tead, et...

  • Kiievis asuv Khreshchatyki tänav on  maailma kõige lühem peatänav
  • Kiievi metroojaam on maailma kõige sügavam metroojaam
  • Nordica otselend Tallinnast Kiievisse kestab 1h ja 45min
  • Tallinn (TLL) - Kiiev Borispol (KBP)

    alates 79.90€

    Edasi