Nordica>Lennud ja sihtkohad>Kuhu me lendame>Lennud Hamburgi

Lennud Hamburgi

Lennud Hamburgi

Lennud toimuvad 16. mai - 3. oktoober, 2017 a.

Liikudes jõe ääres ja üle selle

Hamburgile annavad iseloomuliku ilme Elbe jõe põhja- ja lõunapoolne haru koos neist edasi suunduvate arvukate kanalite ning harujõgedega. Milline oleks Hamburg ilma jõe ja ulatusliku sadamaalata, mis avab ukse ülejäänud maailmasse?

Populaarne viis sadamaalaga tutvumiseks on laevareisid, mis algavad enamasti Landungsbrückeni kaide juurest. Reisijad saavad sõita teisele kaldale HVV laevadega.

Tänu Vana-Elbe tunnelile saavad inimesed minna jalgsi või jalgrattaga jõe alt läbi Steinwerderisse. Nädalavahetusel on tunnel sõidukitele suletud ja siis on sealt läbiminek palju vaiksem. Teisele poole välja jõudes võite liikuda edasi Wilhelmsburgi või nautida kaunist vaadet, mis avaneb jõega ääristatud linnale.

Jalgrattasõpradele pakub kindlasti huvi 23 kilomeetri pikkune Elbewanderwegi rada, mis algab Wedelist, kulgeb läbi Wittenberger Heide looduskaitseala, Blankenese ja kauni Övelgönne ning jõuab välja Landungsbrückenisse. Rajal saab mitmes kohas kasutada otseteid või hoopis laevaga tagasi sõita.

Broneerige lend

Miks minna Hamburgi

Ühistransport

S-Bahni ja U-Bahni rongiliinid

Hamburgi ühistranspordisüsteemi nurgakivi on kiir- ja piirkondlike liinidega raudteevõrk, mille keskpunktis on südalinn. Reisijate käsutuses on neli U-Bahni metrooliini, kuus S-Bahni linnalähiliini ja üheksa piirkondlikku liini, mis tagavad Hamburgi regioonis kiire ja maanteeliiklusest sõltumatu otseühenduse. Nädalavahetusel ja riigipühadel töötavad U-Bahni ja S-Bahni tähtsamad kiirliinid kogu öö.

Bussid

Raudteevõrku täiendavad arvukad bussiliinid, mida teenindavad metroobussid (eriti sage otseühendus), kiirbussid (paistavad silma mugavusega), väikebussid ja linnadevahelised või piirkondlikud bussid (ühendus jaamade või lähedalasuvate linnadega).

Jõelaevad sadamaalal

Sadamas ja Elbe jõel sõidavad kuus laevaliini. Laevaliinid on tähistatud kahekohaliste koodidega, mis algavad numbrist 61. Seega saate HVV ühistranspordipiletiga seilata isegi jõel ja teha sadamas väikese tiiru.

Rannamelu

Suvel liigub Elbe jõe äärsel promenaadil (Elbestrände) Blankenese piirkonnas rohkelt inimesi. Ja kuna Elbe vesi on viimastel aastatel puhtamaks muutunud, on taaskord mõnus jões ujuda. Siiski on tähtis olla kursis jõevee liikumist mõjutavate loodete ja hoovustega.

Övelgönne vald kuulub Othmarscheni maakonda. See Elbe jõe kaldalõik, kus elu keeb kõige vilkamalt, on kohalike seas kõrges hinnas ja seda eriti suvekuudel. Strandperlet (’rannapärl’) peetakse kõigi linnapiirkonnas asuvate rannakohvikute emaks. Hamburgi rannakohvikutes saab nautida lõõgastavat õhustikku ja Elbe jõele avanevat vaadet. Peale Strandperle ootavad külastajaid Hamburg City Beach Club, Lago Baz, Hamburg del Mar ja Strand Pauli.

Tähelepanu väärib ka Alter Schwede – Elbe jõest välja tõmmatud 217tonnine kivimürakas. Selle hiiglase peale satuti 1999. aasta oktoobris tehtud süvendustööde käigus. Elbe rand on ühtviisi populaarne nii kohalike kui ka turistide seas. Siin saab päevitada, grillida või lihtsalt nautida vaadet Elbele ja teisel pool jõge asuvale konteineriterminalile. Mööda kallast kulgeb väike rada, mille ääres asuvad mitmed kohvikud ja restoranid.

Hagenbecki loomaaed

Selles suurepärases loomaaias on esindatud üle 210 loomaliigi.Vapramad külastajad saavad lisaks tutvuda läbi nelja tasandi ulatuva troopilise akvaariumiga ning nautida sealseid toitlustus- ja meelelahutusvõimalusi.

Loomaaed asub Põhja-Hamburgis Stellingeni linnaosas.

Loomaaiakülastus

Hagenbecki loomaaed on külastajatele avatud aasta ringi. Lahtiolekuajad võivad erineda olenevalt aastaajast. Kui külastate loomaaeda suurema rühmaga, näiteks klassi või koos töökaaslastega, saate broneerida ekskursiooni või külastada loomaaiakooli (ainult etteteatamisel). Loomaaed on ka erivajadustega külastaja sõbralik – igal pool saab liikuda ratastooliga ning on olemas invatualetid ja seljatugedega pingid. Tasuta on võimalik kasutada ratastooli.

HafenCity

HafenCity linnaosas, mis asub Elbe jõe kaldal, on palju vaadata, ükskõik kas teile pakub huvi ajalooline laokompleks Speicherstadtis, ehitusjärgus olev Elbe filharmooniamaja või hoopis kai ääres ankrus seisvad suured reisilaevad.

Speicherstadt ja HafenCity kasvasid aastaid käsikäes, kuni need 2008. aastal kokku liideti ja neist sai ametlikult Hamburgi linnaosa. Samal ajal kui Speicherstadti ajaloolise väärtusega laopiirkonnal on oma uusgooti tellisarhitektuuriga olnud Hamburgi linnapildis pikka aega kindel koht, paistab Elbe kaldal asuv uusarendustega HafenCity ala silma rohke moodsa disainiga.

Hamburgi sadam

Tänu Elbe jõele on Hamburg väga tähtis majanduskeskus.

Praegu on HafenCity üks suuremaid Euroopas käsilolevaid arendusprojekte ja selle käilakujuks on Elbe filharmooniamaja (Elbphilharmonie). Kunagise Kaispeicher A laohoone peale ehitatud uut „läbipaistvat“ kontserdimaja, mis avatakse lähiajal, hüütakse tabavalt majakaks.

Eeldatavasti laieneb Hamburgi kesklinn lähitulevikus umbes 40%. Kõige selle taustaks on Hamburgi kõige kaunim vaatepilt – sadam.

Uue metrooliini rajamisega luuakse otseühendus Hafen City ja Hamburgi kesklinna vahele. Hiigelsuured reisilaevad, pardal rohkelt turiste, silduvad juba praegu Unilever-Hausi lähistel asuvas uues ristlusreiside keskuses.

Rahvusvaheline taust

HafenCity linnaosas on juba valmis saanud mitmed silmatorkavad ehitised, näiteks Unileveri hoone, mille futuristlik fassaad on suunatud sadamaala poole, ja kõrgustesse pürgiv Marco Polo torn, mille esiküljel asuvatel terassidel on mõnus nautida päikesepaistet.

Kindlasti väärivad külastamist Magellan-Terrassen ja Vasco da Gama Platz. Paljud kohad HafenCitys said oma rahvusvahelise nime ajendatuna Hamburgi kosmopoliitsest olemusest. Veel üks näide sellest on Shanghai sild, kust avaneb kaunis vaade jõekanalitele.

HafenCity värskelt valminud ehitistes toimub juba praegu mitmesuguseid kultuuriüritusi. Peale kirjandusürituste, teatrietenduste ja muude ettevõtmiste on selles linnajaos pööratud tähelepanu ka püsikunstiteoste eksponeerimisele. Üks hea näide on idamaine mosaiikvaip Steinerne Orientteppich, mis asub Wilhelmina sillal.

Tõeline turistimagnet (eriti nädalavahetusel) on Am Kaiserkai bulvar ja ligikaudu 20 ajaloolise alusega vana paadisadam. Parim viis kõige selle nautimiseks on lühike jalutuskäik HafenCity linnaosas.