Lennud Groningeni

Lennud Groningeni

Groningen – Madalmaade ülikoolilinn

Hollandi põhja osas asuv Groningen on Madalmaade ülikoolilinn. Linnas on ainuüksi üliõpilasi hetkel juba üle 55 000, mis muudab Groningeni väga nooruslikuks ja alati elavaks. Siin on kõik, mis on omane mõnusale ja mugavale elukeskkonnale. Hollandile iseloomulikud kanalid, alati abivalmid ja lahked kohalikud ning pikka ajalugu jutustav arhitektuur on ühed põhjused, miks Groningeni ikka ja jälle tagasi tullakse. 

Lastele ja peredele

Wonderwereld Ter Apel 

Nii lastele kui ka täiskasvanutele loodud fantaasiamaailm keset Ter Apeli metsi, kus kohtuvad omavahel väljamõeldud tegelased ja päris loomad. Wonderwereld Ter Apelis saab reaalsuseks iga tegelane su lemmikmuinasjutust ja loost. Ja kui kõht vajab kinnitust, siis džungli teemaline kohvik on keset avastamisrõõmu ja mägulusti pisikestele külalistele just õige koht, kus puhata jalgu ja koguda energiat.

DoeZoo Insektenwereld

Tõeliselt põnev külastusretk, kus lastel on võimalik selles imelises putukamaailmas lisaks vaatamisele ja kuulamisele loomi ka ise puudutada, hoida ja katsuda. Doe Zoos on ruumi üle 700 m2, kus hoida süles väikest kilpkonna, lubada enda kaelale ja kätele erinevaid roomajaid või hoopiski väikseid uurida ligaidalt väikesed rohutirtse. Tule ja vaata, kuidas lapsed naudivad ja mida õpivad looduselt läbi reaalsete kontaktidega.

Nederlands Stripmuseum

Ei ole ühtegi riiki, kus oleks lapsed, kes ei huvituks koomiksitest. Vaid hoopiski vastupidi. See maailm, mille koomiksid on loonud ja millesse nad meid kutsuvad, on nii kütkestav ja kaasahaarav, mida ükski teine raamatužanr ei ole veel kunagi suutnud ületada. Nederlands Stripmuseum, mis valiti 2016. aastal parimaks muuseumiks, on oma koomiksite koguga kuulus üle kogu euroopa. Siia on kokku kogutud raamatud, ajakirjad,  lauamängud ja videomängud ning töötoas osaledes õpetatakse ise ka koomikseid valmistama.

Kultuur ja arhitektuur

Groninger Museum

Groningeri muuseum on üle Hollandi üks kõige omanäoliseimaid kogu piirkonnas. Eripärane on hoone arhitektuur, mis koosneb kolmest erinevast paviljonist, mille on loonud Itaalia arhitekt Alessandro Mendini, Prantsuse arhitekt Philippe Starck ning Coop Himmelb(l)au arhitektid. Muuseumi kollektsioonid ja näitused kajastavad eelkõige moodsa ja kaasaegse kunsti suurteoseid.. Siin on nii kohalike fotograafide, graafikute kui ka kuulsate maalikunstnike teoseid üle kogu maailma. 

NORDICA SOOVITAB:
Ostes pileti internetist, leidke kindlasti ka võimalus väljatrükiks. Vastasel juhul on pilet kehtetu.
Inga, Nordica

GRONINGER MUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Ostes pileti internetist, leidke kindlasti ka võimalus väljatrükiks. Foto: Ralph Richter © Groninger Museum

LOE SIIT

Groninger-Muuseum-Kultuur-ja-Arhitektuur-Groningen-Holland-Groninger-Museum-Culture-and-Architecture-Groningen-Netherlands-Nordca-FlyNordica.jpg

Martinkerk Groningen

Groningeni üks oluliseimaid vaatamisväärsusi on 13. saj. pärit Martini kirik (Martinkerk Groningen), mille küljes asuv 96 meetrit pikk Martini torn on üks kõige rohkem turistide poolt külastatavaid arhitektuurimäletisi. Pärast 250 trepiastme läbimist, avaneb tornist vaade kogu Groningeni linnale ning erakordne on tornist kostuv kellademäng, mida esitatakse kohapeal lives muusiku poolt.

NORDICA SOOVITAB:
Leidke aeg ja ronige kindlasti kiriku torni, kust avaneb kaunile Groningeni linnale imetabane vaade.
Inga, Nordica

MARTINKERK GRONINGEN I NORDICA SOOVITAB: Leidke aeg ja ronige kindlasti kiriku torni, kust avaneb kaunile Groningeni linnale imetabane vaade.

LOE SIIT

Martinkerk-Groningen-Holland-Kultuur-ja-Arhitektuur-Netherlands-Nordica-FlyNordica.jpg

Söök, jook ja ööelu

Kuna linnas on palju üliõpilasi, siis vilgas ööelu ning alati rahvast sumisevad kohvikud ja baarid on selle linna üheks iseloomulikuks tunnuseks. Groningenile on eripärane reegel, et linnas ei ole määratud kindlat sulgemise aega, seetõttu on põnev külastada ühe õhtu jooksul mitmeid kohti. 

Osteria Da Vinci

Kohalike poolt armastatud Itaalia restoran Osteria Da Vinci, mille  maitsvad pastad, pizzad ja salatid on tuntud üle kogu linna. Seda tasub külasta nii Itaalia köögi austajal kui ka alles saapakujulise maa kööki tundma õppival külastajal, sest menüü lai valik ja värsked toorained annavad põhjuse jääda Itaalia köögi küttkeisse alatiseks.

‘t Feithhuis

Groningeni kesklinnas asuv restoran ‘t Feithhuis, mis on kuulus oma imeliselt kauni hoovi ja tõeliselt maitsvate roogade poolest, kus saad nautida tõeliselt head kohvi, mis on valmistatud linna parimate kohvimeistrite poolt.

De Pintelier

Õllesõprade tõeline paradiis De Pintelier, kus valikus on üle 80 erineva pudeldatud ja 20 vaadiõlle. Tõeliselt sõbraliku teenindusega baar asub otse kesklinna südames ning on avatud iga päev kuni varajaste hommikutundideni.

GRONINGENI LINNA SÜDA, KUS ÕHTUTI KÄIB VILGAS ÖÖELU

Südalinn-Groningen-Holland-Nightlife-Groningen-Netherlands-Nordica-FlyNordica.jpg

Ostlemine

Stardust

Tõeline disainiarmastajate lemmikpood Stardust. Siin leidub lisaks uuutele riietele, jalatsitele, ehetele  ja muudele aksessuaaridele ka hinnatud vintage tooteid tõelistelt kaubamärkidelt nagu Diore, Gucci  ja Ralph Laurent.

Kaashandel van der Ley

Hollandi parima valikuga linna südames asuv juustupood  Kaashandel van der Ley, mille valikus on eelkõige tooted ainult siseturul müümiseks. Et saada aimu sellest ainuõigest maitseelamusest, mida Madalmaade põllumeestel pakkuda on, siis soovitame kindlasti teha üks väike ostlemisreis just sellesse poodi.

Droppie

Tõeliselt armas ja muinasjutulise atmosfääriga armas poeke Droppie, mille tootevalikus on üle 300 erineva maiustuse.

 

GRONINGENIS ON PALJU ERINEVAID VÄIKSEID POODE, KUST LEIDUB TÕELISI PÄRLE. HOLLANDI PARIMA JUUSTUVALIKUGA POEKE LINNA SÜDAMES.

Juustupood-Groningen-Ostlemine-Holland-Cheese-Shop-Netherlands-Nordica-FlyNordica.jpg

Transport

Ratas

Kui liita omavahel Holland ja ülikoolilinn, siis isegi võrdusmärki lisamata, on vastuseks rattad. Just ratas on kõige populaarsemaks liiklusvahendiks, mida linnas kasutada. 

Ühistransport 

Linnas sees  ning teiste Hollandi linnade vahel liiklemiseks on kasutada linnaliinibusse, metrood, trammi ja rongi. Ühistransport on mugava ja sõidavad tiheda graafikuga.

Kui liikuda erinevate linnade vahel või kesklinnast välja, siis soodne autorent on selleks justkui mõeldud, sest Groningenis saab auto mugavalt parkida linna äärde ning kesklinna liiklemiseks kasutada selleks mõeldud busse. Autoparkimine on sealjuures tasuta.

JALGATAS ON GRONINGENIS KÕIGE POPULAARSEM LIIKLUSVAHEND LINNA SEES LIIKLEMISEKS. SOODNE AUTORENT ANNAB VÕIMALUSE AVASTADA IMEKAUNIST HOLLANDIT KA LINNAST EEMAL.

LEIA AUTO

Jalgrataste-Linn-Transport-Groningen-Holland-Bicycle-City-Netherlands-Transport-Nordica-FlyNordica.jpg

Kas sa tead, et...

 • Kogu linna transpordist kuulub 57% rattasõitjatele
 • Kuna iga viies Groningeni elanik on üliõpilane, siis on baaridel ja öölokaalidel luba olla avatud 24h järjest
 • Suur osa linna rahvast on vanuses 20-24 a.
 • Nordica otselend Kopenhaagenist Groningeni kestab 1h ja 5min
 • Kopenhaagen (CPH) - Groningen (GRQ)

  alates 92.18€

  Edasi
 • München (MUC) - Groningen (GRQ)

  alates 86.44€

  Edasi
 • Nice (NCE) - Groningen (GRQ)

  alates 72.33€

  Edasi