Lennud Groningeni

Lennud Groningeni

Groningen on kaunis linn Madalmaade põhjaosas. Linna ajalugu on olnud rahutu ja heitlik, kõigil on võimalik seda vanas linnasüdames jalutades avastada. Ajaloolised laohooned, hoovid ja büroohooned on kõik osa linnast. Groningenist leiab ka palju tänapäevast.

See on Madalmaade „noorim“ linn, kus elanike keskmine vanus on 36 aastat. Linn on koduks ka 55 000 üliõpilasele ja seega võib öelda, et Groningen on ehtne tudengilinn. Tegemist on ka tõeliselt õnneliku linnaga − ajaleht The Guardian andis sellele tiitli „Euroopa õnnelikem linn“.

Kunst ja arhitektuur

Teile meeldib arhitektuur? Groningenis on hulganisti nii vanu kui ka moodsaid ehitisi. Kesklinnas ümbritsevad teid kaunid vanad majad, büroo- ja laohooned. Ka Euroopa kauneim raudteejaam asub Groningenis – seda lihtsalt peab nägema! Vanade hoonete seast leiate muljetavaldavaid näiteid tänapäeva arhitektuurist, näiteks Gasunie hoone, linnaraamatukogu ja Groningeni muuseum. Muuseumis kohtate ka palju suurepärast kunsti.

Ostlemine

Ostlejad, seadke end valmis – Groningenis on kõike suurtest kaubamajadest väikeste butiikideni. Külastage kuulsat poodide tänavat Herestraat, kus on esindatud kõik tuntumad rõivabrändid. Eelistate väikeseid butiike? Suunduge Folkestraatile, kust leiate mitu huvitavat butiiki. Groningeni kesklinn on valitud lausa parimaks kesklinnaks Madalmaades!

Baarid ja restoranid

Groningeni elanikud on väga seltsivad ja seepärast on linnas palju baare, kohvikuid ja restorane. Sulgemisaega neil asutustel pole ja see teeb Groningenist ideaalse linna öö läbi väljas olemiseks.
Groningenis on palju erinevaid restorane. Mitmes neist on teil võimalik tüüpilist Hollandi toitu proovida. Või eelistate hoopis Aasia või Itaalia toitu? Groningenis on kõik võimalik. Hilisõhtune eine? Astuge sisse mõnda linna arvukatest baaridest, kus isegi pärast südaööd süüa saab.

Loodus

Puhake natuke linnamelust ja avastage Groningeni kaunis ümbruskond. Näiteks Waddeni mere ääres saate näha hülgeid. Või rentige hoopis Friisimaa järvedel paat ja nautige Põhja-Madalmaade mitmekesist loodust. Eelistate viibida kuival maal? Drenthe provintsi metsades matkamine on suurepärane kogemus, kuna teid ümbritsevad kaunis loodus ja vaheldusrikas maastik.

Kuidas linna jõuda?

Groningen asub Eelde lennujaamast vaid 15 kilomeetri kaugusel. Lennujaamas saate minna bussi peale, mis tood teid otse Groningeni kesklinna. Buss käib iga 30 minuti tagant ja jõuab linna umbes 45 minutiga. Võite ka takso võtta, mis viib teid lennujaamast kesklinna umbes 15 minutiga. Nii takso- kui ka bussipeatus on otse lennujaama ees.