Lennud Göteborgi

Lennud Göteborgi

Göteborg – maaliliselt kaunis sadamalinn, millesse armud sekunditega

Külastades esmakordselt Rootsi suuruselt teist linna Göteborgi, on justkui tunne nagu oleksid sattunud Sir David Attenborough veel linastumata filmivõtetele. Just nii uskumatult ilus on Põhjamaade üks olulisemaid sadamalinnu. Värvilised majad, mere äärsed kohvikud, lõunapausid rohelistes parkides, talvel jõulutuledes särav linn, parimad mereanni restoranid ja vilgas ööelu asub meist ainult 1 tunni ja 25 minutilise lennusõidu kaugusel. 

Lennud Göteborgist

Lennud Göteborgi

Lastele ja peredele

Lisebergi lõbustuspark

Linna keskel asuv Lisebergi lõbustuspark ei ole mitte ainult lastele mõeldud meelelahutuskoht, vaid siin toimub palju kontserte ning asuvad väga hinnatud restoranid. Selles Skandinaavia suurimas lõbustuspargis on põhjamaade kõige suuremad ja kiiremad ameerika mägede ning vaba langemise atraktsioonid.

Kes aga pooldab natukene rahulikumat laadi meelelahutust, siis Slottskogeni pargis asuvad kohvikud, poed, mänguväljakud, observatoorium ja loomaaed on mõeldud just teile.

NORDICA SOOVITAB:
Kõik City Cardi omanikud pääsevad Lisebergi lõbustusparki tasuta.
Inga, Nordica

LISEBERGI LÕBUSTUSPARK I NORDICA SOOVITAB: Kõik City Cardi omanikud pääsevad Lisebergi lõbustusparki tasuta. Foto: Frida Winter/Göteborg & Co

Lisbergi-Lõbustuspark-Lastele-ja-Peredele-Goteborg-Rootsi-Lisberg-Amusement-Park-Gothenborg-Sweden-Nordica-FlyNordica-980X450.jpg

Universeum

Skandinaavia suurim teaduskeskus Universeum asub üle 18 000 msuurusel alal. Siin on võimalus viibida  vihmametsas, kohata oma silmaga troopilisi loomi ning viibida justkui ise vee all kalade keskel kui külastada Põhja mere baasil loodud akvaariumi.

NORDICA SOOVITAB:
Külastades Universeumi teaduskeskust varu ennast sobivate üleriietega - erinevates ruumides kõigub soojus välisõhu temperatuurist kuni +26 kraadini.

UNIVERSEUMI TEADUSKESKUS I NORDICA SOOVITAB: Külastades Universeumi teaduskeskust varu ennast sobivate üleriietega - erinevates ruumides kõigub soojus välisõhu temperatuurist kuni +26 kraadini. FOTO: Frida Winter/Göteborg & Co

LOE SIIT

Universeum-teaduskeskus-Lastele-ja-Peredele-Goteborg-Rootsi-Universeum-Science-Center-Gothenburg-Sweden-Nordica-FlyNordica.jpg

Akvaarium ja Meremuuseum

Muuseum pakub avastamisrõõmu ja tegevusi kogu perele. Püsinäitusel, mis tutvustab Rootsi laevastikku, on eksponeeritud esemeid koguni 400 aasta tagusest ajast. Mänguala, töötoad ning ajalugu tutvustavad ekskursioonid ja näitused tutvustavad külastajatele kõikvõimalikke erinevaid veeasukaid Põhja merest troopiliste veteni.

NORDICA SOOVITAB:
Kõik City Cardi omanikud pääsevad Meremuuseumisse ja Akvaariumisse tasuta.
Inga, Nordica

AKVAARIUM JA MEREMUUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Kõik City Card´i omanikud pääsevad Akvaariumisse ja Meremuuseumisse tasuta. Foto: Kim Svensson/Göteborg & Co

AQUARIUM

Kultuur

Göteborgi Filmi Festival 

Skandinaavia suurim filmifestival toimub igal aastal jaanuari lõpust kuni veebruari alguseni. Filmiprogramm on hoolikalt valitud üle maailma esilinastunud või alles linastuvatest filmidest, millest osad ei pruugi kunagi suurtesse kinokettidesse jõuda. Kahe nädala jooksul linastub üle 400 filmi rohkem kui 70 riigist üle kogu maailma. Lisaks filmidele toimub festivali ajal Põhjamaa filmide kinoturg, töötoad ja seminarid. Göteborgi Filmi Festivalil on oluline roll täita selle eest, et põhjamaade filmid jõuaksid maailma kinodesse.

Göteborgi Kunstimuuseum

Kuigi Gõteborgi Kunstimuuseumis on võimalik nautida oma silmaga nii Munci, Monet, Picasso kui ka Rembrandti teoseid, on siin  alati olnud esindatud ka kaasaegne kunst. Kokku kuuel korrusel olevad näitusesaalid mahutavad erinevaid kollektsioone ja töid, mis on valminud nii Põhjamaade kui ka kõige kuulsamate kunstnike pintsli tõmmetest. Lisaks vahetuvatele näitustele ja püsiekspositsioonidele toimub siin palju töötubasid. 

NORDICA SOOVITAB:
Kõik City Cardi omanikud pääsevad Kunstimuuseumisse tasuta.
Inga, Nordica

GÖTEBORGI KUNSTIMUUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Kõik City Card´i omanikud pääsevad Kunstimuuseumisse tasuta. Foto: Kim Svensson/Göteborg & Co

Goteburgi-Kunstimuuseum-Kultuur-Goteburg-Rootsi-Gothenburg-Art-Museum-Culture-Sweden-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Söök, jook ja ööelu

Strömmingsluckan 

Kui Eestis hakkavad alles nüüd populaarsemaks saama autotoidud ehk food truck’d, siis Rootsis ja teistes Skandinaavia riikides ei ole see enam kaugeltki mitte uus trend. Kui keegi ka natuke pelgab tänavatoidu kultuuri just toiduohutus ning hügieeni tingimustele vastamises, siis kartmiseks pole põhjust. Strömmingsluckan on parimaid näited, kuidas pakkuda maailma tipptasemel maitseelamusi jättes samal ajal hinnad kõigile taskukohaseks.

River Restaurant On The Pier

Kõikidele mereanni armastajatele soovitame külastada kesklinnas mere ääres asuvat restorani River Restaurant On The Pier. Siin on menüüst võimalik tellida roogasid, mis on valmistatud nii kohalike kalameeste püütud kui ka kaugematest riikidest tellitud mereandidest. Tooraine on alati värske ning toidukriitikud on selle restorani valinud korduvalt oma lemmikkohaks.

Michelini tärnidega pärjatud restoranid

Göteborg pakub haruldast võimalust end külastavatele turistidele saada osa kasvõi ühest restorani külaskäigust, mis on pärjatud Michelini tärniga. Sest just maailma maitsete kroonimata kuningalinnas asub kokku 7 restorani, millel on au kanda Michelini tärni: Upper House, SK Mat & Människor, Thörnströms Kök, Restaurang 28+, Koka, Bhoga ja Sjömagasinet. Tõenäosus lootuse realiseerimiseks, et broneerida laud ühes nendest restoranidest on rohkem kui suur. 

Lounge(s)

Läbi mitmete korruste kulgev ööklubi koos katuseterrassiga on tõeliselt populaarne nii kohalike kui ka turistide seas. Nädalast nädalasse toimuvad peod meelitavad rahva kohale nii hoolikalt valitud programmi kui ka mõnusalt säilitatud atmosfääriga. 

Nefertiti

Üle Rootsi üks kõige legendaarseimaid klubisid, mis lisaks paljudele jazz kontsertitele rõõmustab oma külastajaid ka elektroonilise muusika, techno, r&b, house’i  ja muid muusikastiile viljelevate esitajate kontsertidega. Lisaks pidudele on kõrgelt hinnatud ka Nefertiti klubis pakutav toidu valik. 

Ostlemine

Göteborg on tõeline fashionistade paradiis, kus leidub nii suuri kaubanduskeskusi kui ka loendamatu hulk väiksemaid disainerite poode alustades kallitest ja tuntud kaubamärkidest kuni eksklusiivsete vintage poodideni. Kõige populaarseimaid shoppingu piirkondi on Haga, kus asub palju erinevaid poode ja kohvikuid. Talvel muutub linn kogu tuledesäras eriti kauniks ning soovitame külastada erinevaid jõuluturge, mida on kokku 11.

GÖTEBORG ON TÕELINE FASHIONISTADE PARADIIS. Foto: Dick Gillberg/Göteborg & Co

LEIA LEND

Jouluturg-Haga-Ostlemine-Goteborg-Rootsi-Christmas-Market-Gothenborg-Sweden-Shopping-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Nordstan 

Üks suurimaid Skandinaavia kaubanduskeskusi Nordstan, kus peale poodide ja söögikohtade toimub alatasa moeetendusi, näitusi, võistlusi ja vastavalt käesolevast hooajast toimuvaid turge.

NK – Nordiska Kompaniet

Teine kõige kuulsam Rootsi kaubamaja on NK – Nordiska Kompaniet. Siin on esindatud nii kohalike disainerite kui ka rahvusvaheliste kunstnike looming ja toodang. Lastele on valikus palju neile mõeldud kaupu ning ära ei ole unustatud ei kodusisustuse, elektroonika ega spordi huvilisi. 

Beyond Retro

Väga hinnatud kaubavalikuga vintage pood Beyond Retro on iga moest huvitatu ja disaineri lemmikpoode. Siin  leidub tõelisi pärleid, mis oleks justkui maa alt välja võlutud. Iga asi on teadlikult valitud ning juhuslikke hilpe sellest poest ei leia. 

NORDSTAN I SKANDINAAVIA ÜKS SUURIMAID KAUBANDUSKESKUSI. Foto: Superstudio D&D/Göteborg & Co

LENDA OSTLEMA

Nordstan-Kaubanduskeskus-Kaubamajad-Goteborg-Rootsi-Nordstan-Shopping-Mall-Shopping-Gothenborg-Sweden-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Transport

Rattad

Göteboris on hea liikuda nii ühistranspordi kui ka rattaga. Rattalaenutused leiab kergesti üles, sest neid on linnas üle 50 ning neid on mugav kasutada. Nimelt ratta saab laenutada endale ühest kohast ning tagastada võib hoopiski ükskõik millisesse teise punkti. 

Ühistransport 

Seljatades pikemaid vahemaid, on mugav kasutada ühistransporti. Göteboris on transpordivahendite hulgast võimalik kasutada tramme, busse ja laevu. Igaks juhuks soovitame tähelepanelik olla, kui on soov kasutada taksot, sest selles linnas ei ole kinnitatud tariife. Mis tähendab, et võib ette tulla olukord, kui maksmisel selguv summa ületab nii mõnigi kord varem planeeritud eelarvet.

Soetades kolme päeva pileti, on teil võimalus piiramatult kasutada busse, tramme ja laevu. Götebori linna kaardiga (City Card) on lisaks piiramatutele sõiduvõimalustele pääseda ka muuseumidesse, lõbustusparki, Universeumi teaduskeskusse ja mujal. 

GÖTEBORGIS ON MUGAV LIIGELDA RATASTE, TRAMMIDE, BUSSIDE JA LAEVADEGA. Foto: Superstudio D&D/Göteborg & Co

LEIA ENDALE SOBIV PILET

Trammiliiklus-Transport-Goteborg-Rootsi-Public-Transport-Transport-Gothenburg-Sweden-Nordica-FlyNordica.jpg

Kas sa tead, et...

  • Rootsi filminäitleja ja produtsent Alicia Vikander (Ex Machina, The Danish Girl) on sündinud ja üleskasvanud Göteborgis
  • Nordica otselend Tallinnast Göteborgi kestab 1h ja 25min
  • Tallinn (TLL) - Göteborg (GOT)

    alates 69.90€

    Edasi