Lennud Göteborgi

Lennud Göteborgi

Göteborg – maaliliselt kaunis sadamalinn, millesse armud sekunditega

Külastades esmakordselt Rootsi suuruselt teist linna Göteborgi, on justkui tunne nagu oleksid sattunud Sir David Attenborough veel linastumata filmivõtetele. Just nii uskumatult ilus on Põhjamaade üks olulisemaid sadamalinnu. Värvilised majad, mere äärsed kohvikud, lõunapausid rohelistes parkides, talvel jõulutuledes särav linn, parimad mereanni restoranid ja vilgas ööelu asub meist ainult 1 tunni ja 25 minutilise lennusõidu kaugusel. 

Lastele ja peredele

Liesebergi lõbustuspark

Linna keskel asuv Liesebergi lõbustuspark ei ole mitte ainult lastele mõeldud meelelahutuskoht, vaid siin toimub palju kontserte ning asuvad väga hinnatud restoranid. Selles Skandinaavia suurimas lõbustuspargis on põhjamaade kõige suuremad ja kiiremad ameerika mägede ning vaba langemise atraktsioonid.

Kes aga pooldab natukene rahulikumat laadi meelelahutust, siis Slottskogeni pargis asuvad kohvikud, poed, mänguväljakud, observatoorium ja loomaaed on mõeldud just teile.

Universeum

Skandinaavia suurim teaduskeskus asub üle 18 000 msuurusel alal. Siin on võimalus viibida  vihmametsas, kohata oma silmaga troopilisi loomi ning viibida justkui ise vee all kalade keskel kui külastada Põhja mere baasil loodud akvaariumi.

Akvaarium ja Meremuuseum

Muuseum pakub avastamisrõõmu ja tegevusi kogu perele. Püsinäitusel, mis tutvustab Rootsi laevastkku, on eksponeeritud esemeid koguni 400 aasta tagusest ajast. Mänguala, töötoad ning ajalugu tutvustavad ekskursioonid ja näitused tutuvustavad külastajatele kõikvõimalikke erinevaid veeasukaid Põhja merest troopiliste veteni.

Kultuur

Götebori Filmi Festival 

Skandinaavia suurim filmifestival toimub igal aastal jaanuari lõpust kuni veebruari alguseni. Filmiprogramm on hoolikalt valitud üle maailma esilinastunud või alles linastuvatest filmidest, millest osad ei pruugi kunagi suurtesse kinokettidesse jõuda. Kahe nädala jooksul linastub üle 400 filmi rohkem kui 70 riigist üle kogu maailma. Lisaks filmidele toimub festivali ajal Põhjamaa filmide kinoturg, töötoad ja seminarid. Götebori Filmi Festivalil on oluline roll täita selle eest, et põhjamaade filmid jõuaksid maailma kinodesse.

Götebori Kunstimuuseum

Kuigi Gõtebori Kunstimuuseumis on võimalik nautida oma silmaga nii Munci, Monet, Picasso kui ka Rembrandti teoseid, on siin  alati olnud esindatud ka kaasaegne kunst. Kokku kuuel korrusel olevad näitusesaalid mahutavad erinevaid kollektsioone ja töid, mis on valminud nii Põhjamaade kui ka kõige kuulsamate kunstnike pintsli tõmmetest. Lisaks vahetuvatele näitustele ja püsiekspositsioonidele toimub siin palju töötubasid. 

Söök, jook ja ööelu

Strömmingsluckan 

Kui Eestis hakkavad alles nüüd populaarsemaks saama autotoidud ehk food truck’d, siis Rootsis ja teistes Skandinaavia riikides ei ole see enam kaugelti mitte uus trend. Kui keegi ka natuke pelgab tänavatoidu kultuuri just toiduohutus ning hügieeni tingimustele vastamises, siis kartmiseks pole põhjust. Strömmingsluckan on parimaid näited, kuidas pakkuda maailma tipptasemel maitseelamusi jättes samal ajal hinnad kõigile taskukohaseks.

River Restaurant On The Pier

Kõikidele mereanni armastajatele soovitame külastada kesklinnas mere ääres asuvat restorani River Restaurant On The Pier. Siin on menüüst võimalik tellida roogasid, mis on valmistatud nii kohalike kalameeste püüdud kui ka kaugematest riikidest tellitud mereandidest. Tooraine on alati värske ning toidukriitikud on selle restorani valinud korduvalt oma lemmikkohaks.

Michelini tärnidega pärjatud restoranid

Michelini tärnidega pärjatud restoranid

Göteborg pakub haruldast võimalust end külastavatele turistidele saada osa kasvõi ühest restorani külaskäigust, mis on pärjatud Michelini tärniga. Sest just maailma maitsete kroonimata kuningalinnas asub kokku 7 restorani, millel on au kanda Michelini tärni: Upper House, SK Mat & Människor, Thörnströms Kök, 28+, Koka, Bhoga ja Sjömagasinet. Tõenäosus lootuse realiseerimiseks, et broneerida laud ühes nendest restoranidest on rohkem kui suur. 

Lounge(s)

Läbi mitmete korruste kulgev ööklubi koos katuseterrassiga on tõeliselt populaarne nii kohalike kui ka turistide seas. Nädalast nädalasse toimuvad peod meelitavad rahva kohale nii hoolikalt valitud programmi kui ka mõnusalt säilitatud atmosfääriga. 

Nefertiti

Üle Rootsi üks kõige legenaarseimaid klubisid, mis lisaks paljudele jazz kontsertitele rõõmustab oma külastajaid ka elektroonilise muusika, techno, r&b, house’i  ja muid muusikastiile viljelevate esitajate kontsertitega. Lisaks pidudele on kõrgelt hinnatud ka Nefertiti klubis pakutav toidu valik. 

Ostlemine

Göteborg on tõeline fashionistade paradiis, kus leidub nii suuri kaubanduskeskusi kui ka loendamatu hulk väiksemaid disainerite poode alustades kallitest ja tuntud kaubamärkidest kuni eksklusiivsete vintage poodideni.

Nordstan 

Üks suurimaid Skandinaavia kaubanduskeskusi, kus peale poodide ja söögikohtade toimub alatasa moeetendusi, näitusi, võistlusi ja vastavalt hooajast toimuvaid turge.

NK – Nordiska Kompaniet

Teine kõige kuulsam Rootsi kaubamaja on NK – Nordiska Kompaniet. Siin on esindatud nii kohalike disainerite kui ka rahvusvaheliste kunstnike looming ja toodang. Lastele on valikus palju neile mõeldud kaupu ning ära ei ole unustatud ei kodusisustuse, elektroonika ega spordihuvilisi. 

Beyond Retro

Väga hinnatud kaubavalikuga vintage pood Beyond Retro on iga moehuvilise ja disaineri lemmikpoode. Siin  leidub tõelisi pärle, mis oleks justkui maa alt välja võlutud. Iga ese on teadlikult valitud ning juhuslikke hilpe sellest poest ei leia. 

Transport

Rattad

Göteboris on hea liikuda nii jalgsi, ühistranspordi kui ka rattaga. Rattalaenutusi, mida on linnas üle 50, leiab kergesti üles. Kogu loodud süsteem on väga kasutajasõbralik ning mugav kasutada nii turistile kui ka kohalikele. Nimelt ratta saab laenutada endale ühest kohast, kuid tagastada võib hoopiski ükskõik millisesse teise punkti.

Ühistransport

Seljatades pikemaid vahemaid, on mugav kasutada ühistransporti. Göteboris on tranpordivahendite hulgast võimalik kasutada tramme, busse ja laevu. Igaksjuhuks soovitame tähelepanelik olla, kui on soov kasutada taksot, sest selles linnas ei ole kinnitatud tariife. Mis tähendab, et võib ette tulla olukord, kus maksmisel selguv summa ületab nii mitugi korda varem planeeritud eelarvet. 

Soetades kolme päeva pileti, on teil võimalus piiramatult kasutada nii busse, tramme kui ka laevu. Lisaks piiramatutele sõiduvõimalustele pääseb Götebori linna kaardiga ka muuseumidesse, lõbustusparki, Universeumi teaduskeskusse ja mujale.