Lennud Constantasse

Lennud Constantasse

Constanta - veel avastamata paradiis Musta mere kaldal 

Iidse ajaloo, kuldse liivaranna ja enam kui 300 päikselise päevaga Constanta on tõeline varjatud suveparadiis, mida tasub külastada kõigil, kes naudivad loodust, armastavad soojust ja muretut elu ning lasevad ennast elul üllatada. See on vaimustav paik nii kultuuriotsinguil puhkajale kui ka elamusi otsivale noorele seiklejale. 

Mööda Musta Mere rannikut looklev valgete liivarandade, lummavate vaadete ja selge puhta veega Constanta on tõeline kuurortide meka. Tuntuim neist on Mamaia, mis on kuulus oma laia liivaranna, paljude lokaalide ja ööklubide poolest. 

NORDICA SOOVITAB:
Leidke endale sobiv aeg ja planeerige puhkus ajale, kui hotellid on kõige soodsamad - suvi Constantas algab kevadel ja kestab veel siis, kui Eestis juba sügis.
Inga, Nordica

MAMAIA KUURORT I KAUNITE LIIVARANDADE, LOKAALIDE JA ÖÖKLUBIDEGA CONSTANTA KUULSAIM JA TUNTUIM KUURORT.

LEIA HOTELL

Mamaia-kuurort-Constanta-Rumeenia-Mamaia-Area-Romania-Nordica-FlyNordica.jpg

Lastele ja perele

Kuurort sobib reisisihtkohaks hästi ka lastega peredele. Mamaiasse saabujaid tervitab kõigepealt Aqua Magic Veepark, kus on terveks päevaks lõbu laialt igas vanuses külastajal. Constanta Akvaariumis saab näha ligi 60 erineva mereloomaliigi isendit Mustast merest ja Danube jõe deltast.

AQUA MAGIC VEEPARK MAMAIA KUURORDIS, MIS ON SOBILIK IGAS VANUSES PERELIIKMELE.

TUTVU VEEPARGIGA

Aqua-Magic-Veepark-Lastele-ja-Peredele-Constanta-Rumeenia-Waterpark-Mamaia-Area-Romania-Nordica-FlyNordica.jpg

Kultuur ja arhitektuur

Constanta külastamiseks on parim aeg suvel, mil päevad on pikad – väljas on valge ligi 11 tundi ning rannas toimuvad pea igal õhtul kontserdid või muusikafestivalid. Planeerige oma reis näiteks iga-aastase Sunwaves festivali või elektroonilise muusika festivali Neversea toimumisajale.

Linn kui mosaiik

Et Rumeenia on näinud mitmeid võime, jutustab linna arhitektuur igale külastajale lahkelt oma kirevat lugu. Jalutuskäiku tasub alustada Ovidiult, Raekoja platsilt, kust edasi kulgeb teekond otse sadamapromenaadile. Peatuge puhkepausiks mõnes paljudest sealasuvatest kohvikutest ja restoranidest ning külastage teele jäävat Constanta Kasiinot, mis oma majesteetliku juugendstiilis art deco detailidega moodustab  omaette vaatamisväärsuse. Maja valmis 1910. aastal ning on tänaseks üks kaunimaid hüljatud paiku Euroopas.

CONSTANTA KASIINO I EUROOPA ÜKS KÕIGE KAUNEIM JA UHKEIM EHITIS EUROOPAS

alates 89.90€ LEIA LEND

Costanta-Kasiino-Kultuur-ja-Arhitektuur-Rumeenia-Constanta-Casino-Culture-and-Architecture-Romania-Nordica-FlyNordica.jpg

Arhitektuur

Arhitektuurilised avastused Constantas sellega aga ei piirdu. Minge imetlege Kolme Lõvi Maja, Rumeenia esimese kuninga, Carol I ehitatud Mahmudiye mošeed. St. Mina õigeusukirik on riigi suurim puukirik ja ühtlasi autentne näide Rumeenia kohalikust stiilist.

Lõputult avastamisvõimalusi mõnetunnise sõidu raadiuses

Pikkade ja soojade sügiste ning mahedate meretuultega kliima on ideaalne magusate dessertveinide Chardonnay ja Pinot Gris tootmiseks. Murfatlari veiniistandus, traditsioonilised Dobrogea piirkonna toidud ja kohalikud veinid muudavad puhkuse tõeliselt nauditavaks.  

Kes aga reisivad autoga, siis 470 kilomeetrit loode poole jääb legendaarne ja müstiline Transilvaania, kurikuulsa krahv Dracula kodu. Sõites Constantast mööda rannikut allapoole, jõuate vahetult enne Bulgaaria piiri veel Vama Veche kuurorti, mille olustikku täiustavad üsna tihti rokk-kontserdid. Kes aga igatsevad pikemat rõudtrippi ja sealjuures ihkavad päikest püüda, neil tasub kindlasti sõita Bulgaaria ühte kaunimasse ning populaarsemasse kuurorti Varnasse, mis jääb Constantast vaid 158 kilomeetri kaugusele.

NORDICA SOOVITAB:
Külastage kuulsa Krahv Dracula kodu, Transilvaania lossi - soodne autorent aitab avastada paiku Constantast eemal.
Inga, Nordica

TRANSILVAANIA LOSS, KRAHV DRACULA KODU I NORDICA SOOVITAB: Soodne autorent aitab avastada paiku Constantast eemal.

LEIA AUTO

Krahv-Dracula-loss-Transilvaania-loss-Kultuur-ja-Arhitektuur-Rumeenia-Transilvania-Castel-Romania-Nordica-FlyNordica.jpg

Söök, jook ja ööelu

Constanta on täiuslik puhkusereisi sihtkoht, sest siit saab vajaliku doosi mereõhku ja päikesest pleekinud juuksed, olles samal ajal meeldivalt taskukohane. Õhtusöögi – pearoa ja joogi – saab 30 Rumeenia leu eest (1€ on ligikaudu 4,6 leid). See on vähem kui 10€. Mõnes uhkemas restoranis võib kuluda ka 50 leid. Hinna ja kvaliteedi suhe on sealjuures aga hea ning kindlasti tasub astuda sisse igasse meelepärasesse kohta.  Meeldiv elamus on garanteeritud restoranidest Bueno, La Premier või InLarg.

RESTORAN CONSTANTA RANNAS, MUSTA MERE RANNIKUL

alates 89.90€ LEIA LEND

Restoran-Constanta-Sook-Jook-Rumeenia-Restaurant-Constanta-Romania-Nordica-FlyNordica.jpg

Taskukohane eksootika

Puhkusele omaselt muretu atmosfäär algab juba hommikuti, mil avanevad kuulsad rannabaaride uksed ning kõrvu hakkavad hellitama lõunamaale iseloomulikud muusikarütmid. Mahedad kokteilid, elav muusika ja imekaunis loodus tekitab koheselt tunde nagu oleksid saabunud troopilisse paradiisi. Aktiivsematele puhkajatele leidub rannas mitmeid veespordi harrastamise võimalusi, muutes puhkuse eriti elamusterohkeks. Mamaia süda ärkab hommikul ja hing pulbitseb õhtul ning hommikud saabuvad tantsides rannaliival.

TAN TAN RANNABAAR MAMAIAS I CONSTANTA ON KUULUS OMA KIREVA ÖÖELU POOLEST, KUS RANNAPEOD KESTAVAD VARAJASTE HOMMIKUTUNDIDENI

alates 89.90€ LEIA LEND

Tan-Tan-Rannabaar-Eksootika-Constanta-Rumeenia-Tan-Tan-Beach-Club-Mamaia-Area-Romania-Nordica-FlyNordica.jpg

Kas sa tead, et...

  • Constanta on üks suurimaid kaubasadamalinnu Euroopas ja vanimaid Rumeenias
  • Nordica otselennud  toimuvad 15. juun - 24. aug 2019
  • Nordica otselend Tallinnast Constantasse kestab 2h ja 30min
SUVE- SIHTKOHT!

NORDICAGA SUVEL SOODSALT PUHKAMA

OTSELENNUD CONSTANTASSE 15-24 / juun-aug / 2019

  • Tallinn (TLL) - Constanța (CND)

    alates 89.90€

    Edasi