Nordica>Lennud ja sihtkohad>Kuhu me lendame>Lennud Brüsselisse

Lennud Brüsselisse

Lennud Brüsselisse

100 tundi Brüsselis

Brüssel on linn täis äärmusi – ajalooline vs moderne, kõrgklass vs boheemlus. Linnale annab tähtsust ja ametlikkust juurde tõik, et Euroopa Liidu Nõukogu, Euroopa Komisjoni ja ka Euroopa Parlamendi töökohaks on just Brüssel. Lisaks poliitikale leiab Brüsselist ka väga arenenud ja hinnatud restoranikultuuri ning päevadeks tegevust andvad muuseumid.  Kui siseruumides näituste vaatamisest juba küllalt on, siis tasub ringi jalutada ka linnatänavatel, kust leiab imekauneid hooneid ja omapäraseid vaatamisväärsusi.

Vaatamist väärt

Üheks Brüsseli sümboliks olev Atomium on omamoodi kummardus modernsele arhitektuurile ja teadusele. 1958. aastal ehitatud hoone kujutab endast 165 miljardit korda suurendatud metallikristalli osakest. Lisaks pidevale väljapanekule hoone ajaloost, toimuvad Atomiumi siseruumides ka mitmed teaduse, ühiskonna ja disaini näitused.

Parlamentarium on Euroopa Parlamendi külaliskeskus, kus saab tutvuda selle suure institutsiooni igapäevaste tegevustega. 360 kraadise ekraaniga saalis saab tunda end kui päris parlamendisaalis ning tutvuda inimestega, kes seal igapäevaselt töötavad.

Kui juba Brüsselis ringi jalutada, siis tuleks kindlasti läbi astuda kaVäikese Juliani kuju juurest. 17. sajandil J. Duquesnoy poolt loodud kujust on saanud nii kohalike kui turistide poolt armastatud vaatamisväärsus. Igal aastal riietatakse väikese poisikese kuju pühadeks ka erinevatesse kostüümidesse, mida tänaseks päevaks on kogunenud umbes 800.

Kõhu täiteks

Kui juba kord Brüsselis olla, siis tuleb külastada ka mõnda sealsetest mereanni restoranidest. Üheks selliseks võiks olla näiteks Scheltema Brasserie ja restoran. 1972. aastast tegutsevas restoranis pakutakse mereandide parimaid palasid ja mitmed peavad seda ka üheks Brüsseli parimaks omasuguste seas.

Kiireks ja sealjuures ka väga heaks lõunasöögiks tasuks läbi astudaLa Mer du Nord/De Nordsee kalapoest ja kiirtoidurestoranist. Arvestada tuleb aga sellega, et selles paigas toimub söömine püstijalu ning laudasid ja toole ei ole. Maitsemeeli erutavad kiired ampsud on seda aga vägagi väärt!

Öös on asju

Üheks ilusate ja edukate pidutsejate mängupaigaks Brüsselis on klubi nimega Les Jeux D’Hiver. Klubi uksed avatakse neljapäeval ja laupäeval kella kaheksast õhtul. Lisaks klubile leiab sealt ka tunnustatud restorani.

Brüssel on üks nendest kohtadest, kust traditsioonilisi baare hoitakse au sees ning tänu sellele leiab neid ka pea igalt tänavanurgalt. Le Corbeau on baar, kuhu lähevad tõsised õlle gurmaanid. Valikus on nii kirsi kui vaarika õllesid kui ka Giljotiini ja Keelatud Vilja nimelisi märjukesi.

Sofitel Le Louise hotellis asuv Crystal Lounge läbis alles äsja korraliku uuenduskuuri ning on nüüd veelgi šikim kui varem. Nagu nimest järeldada võib, siis domineerivad baari sisekujunduses kristallid ja peeglid. Perfektselt valmistatud kokteilid ja korralik veinikaart teevad sellest kohast mõnusa paiga, kus jalgu ja meeli puhata.

Lastega reisides

Väikestele mootorihuvilistele sobiks külastamiseks Brüsseli automuuseum. Pidevalt on väljas üle 250 erineva sõiduki, mis annavad ülevaate mootoritemaailma ajaloost. Lisaks tavapärastele sõidukitele saab muuseumis näha ka kuninglikke autosid.

Smurfide ja Tintini maale viib Belgia koomiksimuuseum. Muuseum viib läbi koomiksite ajaloo alates algusest kuni tänapäevaste koomiksikangelaste ja nende autoriteni. Meelde tasuks jätta, et esmaspäeviti on muuseum kinni.

Loodusmuuseumitest ei saa kunagi ei läbi ega ümber ning see kehtib ka Brüsseli puhul. Lisaks elusuuruses dinosauruse skelettidele leiab Belgia Loodusloomuuseumist ka muid loomi ning isegi tükikesi otse kuult. Lisaks pidevale väljapanekule peatuvad muuseumis ka mitmed loodus- ja teadusteemalised rändnäitused.

Transport

Brüsseli rahvusvaheline lennujaam asub kesklinnast umbes 14 km kaugusel ning on kergesti ligipääsetav nii bussi, rongi kui ka autoga.

Rongisõit lennujaamast kesklinna kestab umbkaudu 30 minutit ning piletihind jääb kassast ostes täiskasvanule 2,60 € kanti. Esimeses klassis sõites algab piletihind 4,30 €-st.

Iga 30 minuti tagant väljub lennujaamast kesklinna poole ka buss, millega sõit kestab samuti umbkaudu 30 minutit. Bussipilet kassast ostes maksab 3 € ning bussijuhilt ostes 4 €.

Taksosõit lennujaamast kesklinna kestab ligikaudu 25 minutit ning sõidu maksumus jääb üldjuhul 35 € kanti.

Broneerige lend