Lennud Berliini

Lennud Berliini

Berliin – metropolide metropol

Jah, nii see on. Berliin võlub Sind hetkega. Olgu käes suvi või talv, kevad või sügis – see on linn, kus kunagi ei hakka igav. Olenemata vanusest, huvidest, muusikamaitsest või muudeest eelistusest. Piisab vaid lennukist maha astuda kui juba sa avastad end imetoredast kohvikust rääkimas kellegi kohalikuga oma elu esimesi saksa keelseid sõnu või oled juhuslikud sattunud hoopiski vana šokolaadi tehase ruumides toimuvale kontserdile. Spree jõe kallas, muuseumid, kohvikud ja kontserdid on vaid väike osa kirjeldamaks igapäevast Berliini. 

Berliin on linn, kuhu Sa võid minna nii üksinda või sõpradega, kaaslasega või vanematega või hoopis kõigiga koos kartmata, et kellelgil igav hakkaks, sest nii üksteisest erinevaid ja samas ligidal asuvaid linnaosasid mujalt ei leia. 

Lastele ja peredele

Berliini loomaaed

Tegelikult asub Berliinis kogunisti kaks loomaaeda ja euroopa suurim akvaarium. Soovitame kindlasti külastada mõlemaid parke ja varuda piisavalt aega, et üle lugeda kõik lõvid, tiigrid, kaelkirjakud, kõrbeloomad, pelikanid ja imekaunilt roosad flamingod, mis on alles algus, sest kokku on kahes loomaaias üle 22 000 isendi. Üks mis kindel - tühjendage telefonid kõikidest piltidest ja videotest ning laadige täis kõik akud, sest pandad on Berliinis tagasi!

Legoland

Kui fantaasia saab reaalsuseks, siis hakkab juhtuma päriselt imesid. Üle 3000m² asuval pinnal ei ole puudu ühestki klotsist, väärtuslikust rattast ega tegelaskujust ja seda isegi siis, kui teda veel ei ole välja mõeldud. See on tõeline paradiis, kus puuduvad keelud ja käsud ning loovus ja mängulust moodustavad ühise imede oaasi.

Kultuur

Kindlasti soovitame külastada põneva programmiga kuulsaid teatrimaju HAU1, HAU2 ja HAU3, äsja taasavatud Berliini riigiooperit Unter der Lindenil ning kaasaegsema teatri sõpradele Mitte linnaosas Sophiensaele teatrimaja.

Kui aega jääb väheseks ja kõiki linnas olevaid muuseume ei jõua kohe esimesel korral külastada, siis valikusse soovitame jätta Potzdamer platsil asuva filmi ja televisioonimuuseumi ja kohe ligidal kuulsa GDR muuseumi, mis viib Sind rändama aega, kui Berliin oli veel jagatud kaheks, või veeta päev kuulsal muuseumisaarel ja külastada ühe piletiga viit erinevat muuseumi. 

Söök, jook ja meelelahutus

Söök ja jook

Berliinis asub lugematul arvul maailma parimaid restorane, kohvikuid ja tänava söögikohti. Alustades traditsioonilisest saksa köögist kuni lõpetades tõelise jaapani sushi või türgi kebabini unustamata legendaarset türgi pagariäri Kreutzbergi linnaosas. Kõige sõnuseletamatult maagiline on just hetk, kui avastad, et ei ole oluline, millises linnaosas Sa hetkel just viibid, sest Sinu uus lemmik lõunapaus või parim õhtusöök asuvad just nurga taga kui mitte otse silma all.

Meelelahutus

Ei ole vahet, kas soovid õhtu veeta rahulikus jazzi rütmis, tantsida unustamatult techo helide keskel, mängida hoovis pingpongi või veeta aega pargis – see linn on Sinu. Jõe ääres olev Club der Visionär, legendaarne swingi klubi Clärchens Ballhaus, elektroonilise muusika austajatele Watergate, techo tempel Tresor või Cassiopeia ööklubi on vaid imeväike osa kõigest pakutavast, mida õhtul teha.

Ostlemine

Berliin on kui ostlemise maapealne paradiis. Alustades Alexandeplatzilt, liikudes edasi Hackescher Markti, sealt mööda Friedrichstraße tänavale või hoopiski mööda Schönhauser või Kastanien Alleed jäävad valikusse nii suured kaubamajad kui ka väikesed butiigid.

Transport

Kõige mugavam on Berliinis liikuda metrooga. Olenevat sõidusuunast ja teekonnast saab valida U-Bahni või S-Bahni vahel. Ostes endale sobiva sõidukaardi, saab seda kasutada ka mugavates bussides ja trammides üle kogu linna.

Kohalikud armastavad palju liikuda ka jalgratastega ning Berliinis on rattad lubatud kaasa võtta  ka metroosse. Ja mõnikord võib see osutuda väga vajalikuks, kui liikuda ühest servast teise.