Lennud Berliini

Lennud Berliini

Berliin – metropolide metropol

Jah, nii see on. Berliin võlub Sind hetkega. Olgu käes suvi või talv, kevad või sügis – see on linn, kus kunagi ei hakka igav. Olenemata vanusest, huvidest, muusikamaitsest või muudest eelistusest. Piisab vaid lennukist maha astuda kui juba sa avastad end imetoredast kohvikust rääkimas kellegi kohalikuga oma elu esimesi saksa keelseid sõnu või oled juhuslikult sattunud hoopiski vana šokolaadi tehase ruumides toimuvale kontserdile. Spree jõe kallas, muuseumid, kohvikud ja kontserdid on vaid väike osa kirjeldamaks igapäevast Berliini. 

Berliin on linn, kuhu Sa võid minna nii üksinda või sõpradega, kaaslasega või vanematega või hoopis kõigiga koos kartmata, et kellelgil igav hakkaks, sest nii üksteisest erinevaid ja samas ligidal asuvaid linnaosasid mujalt ei leia. 

Lastele ja peredele

Berliini loomaaed

Tegelikult asub Berliinis kogunisti kaks loomaaeda ja Euroopa suurim akvaarium. Soovitame kindlasti külastada mõlemaid parke ja varuda piisavalt aega, et üle lugeda kõik lõvid, tiigrid, kaelkirjakud, kõrbeloomad, pelikanid ja imekaunilt roosad flamingod, mis on alles algus, sest kokku on kahes loomaaias üle 22 000 isendi. Üks mis kindel - tühjendage telefonid kõikidest piltidest ja videotest ning laadige täis kõik akud, sest pandad on Berliinis tagasi!

NORDICA SOOVITAB:
Laenutage käru - külastades loomaaeda ka kõige pisemate pereliikmetega, ei pea te muretsema peale tikkuva väsimuse pärast ja saate rahulikult nautida ka pargi kõige kaugemal olevaid loomi.
Inga, Nordica

BERLIINI LOOMAAED I NORDICA SOOVITAB: Laenutage käru - külastades loomaaeda ka kõige pisemate pereliikmetega, ei pea te muretsema peale tikkuva väsimuse pärast ja saate rahulikult nautida ka pargi kõige kaugemal olevaid loomi. Foto: Shutterstock

TUTVU LOOMAAIAGA

Berliini-Loomaaed-Lastele-ja-Peredele-Berliin-Saksamaa-Berlin-Zoo-Germany-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Legoland

Kui fantaasia saab reaalsuseks, siis Legolandis hakkab juhtuma päriselt imesid. Üle 3000m² asuval pinnal ei ole puudu ühestki klotsist, väärtuslikust rattast ega tegelaskujust ja seda isegi siis, kui teda veel ei ole välja mõeldud. See on tõeline paradiis, kus puuduvad keelud ja käsud ning loovus ja mängulust moodustavad ühise imede oaasi.

Kultuur ja arhitektuur

Teater

Kindlasti soovitame külastada põneva programmiga kuulsaid teatrimaju HAU1HAU2 ja HAU3, äsja taasavatud Berliini riigiooperit Unter der Lindenil ning kaasaegsema teatri sõpradele Mitte linnaosas Sophiensaele teatrimaja.

NORDICA SOOVITAB: Minge Berliinis teatrisse pool tundi enne etenduse algust - nii võite näha maailmakuulsaid etendusi ainult mõne euro eest.
Inga, Nordica

HAUS DER KULTUREN DER WELT I NORDICA SOOVITAB: Minge Berliinis teatrisse pool tundi enne etenduse algust - nii võite näha maailmakuulsaid etendusi ainult mõne euro eest. Foto: Shutterstock

TUTVU ETENDUSTEGA

Haus-Der-Kulturen-Der-Welt-Kultuur-ja-Arhitektuur-Berliin-Saksamaa-Culture-and-Architecture-Berlin-Germany-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Muuseumid

Kui aega jääb väheseks ja kõiki linnas olevaid muuseume ei jõua kohe esimesel korral külastada, siis valikusse soovitame jätta Potzdamer platsil asuva filmi ja televisioonimuuseumi, kohe ligidal asuva kuulsa Checkpoint Charlie muuseumi, mis viib Sind rändama aega, kui Berliin oli veel jagatud kaheks või hoopis veeta päev kuulsal muuseumisaarel ja külastada ühe piletiga viit erinevat muuseumi. 

NORDICA SOOVITAB:
Hammustage arhitektuuriamps - uhke arhitektuuriga Berliini toomkirikus toimub palju kontserte, ekskursioone ja muid üritusi. Soetades Berlin Welcome Card´i, külastate paljusid muuseume ja vaatamisväärsusi soodsamalt või koguni tasuta.
Inga, Nordica

BERLIINI TOOMKIRIK I NORDICA SOOVITAB: Ammustage arhitektuuriamps - Berliini toomkirikus toimub palju kontserte, ekskursioone ja muid üritusi. Foto: Marco Fragasso/ VisitBerlin

TUTVUGE KAVAGA

Schlossbruecke-Berliini-Toomkirik-Kultuur-ja-Arhitektuur-Berliin-Saksamaa-Culture-and-Architecture-Berlin-Germany-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Söök, jook ja ööelu

Söök ja jook

Berliinis asub lugematul arvul maailma parimaid restorane, kohvikuid ja tänava söögikohti. Alustades traditsioonilisest saksa köögist restoranis Hackescher Hof kuni lõpetades tõelise jaapani sushi restoraniga Mikoto või türgi kebabiga Kreutzbergis unustamata legendaarset türgi pagariäri Salut Backwarenit Kreutzbergi linnaosas. Kõige sõnuseletamatult maagiline on just hetk, kui avastad, et ei ole oluline, millises linnaosas Sa hetkel just viibid, sest Sinu uus lemmik lõunapaus või parim õhtusöök asuvad just nurga taga kui mitte otse silma all.

 

ANNA BLUME KOHVIK PRENZLAUER BERGIS. Foto: Pierre Adenis/ VisitBerlin

Anna-Blume-Kohvik-Söök-Jook-Ööelu-Berliin-Saksamaa-Anna-Blume-Cafe-Berlin-Germany-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Ööelu

Ei ole vahet, kas soovid õhtu veeta rahulikus jazzi rütmis, tantsida unustamatult techo helide keskel, mängida hoovis pingpongi või veeta aega pargis – see linn on Sinu. Jõe ääres olev Club der Visionär, legendaarne swingi klubi Clärchens Ballhaus, elektroonilise muusika austajatele Watergate, techo tempel Tresor või Cassiopeia ööklubi on vaid imeväike osa kõigest pakutavast, mida õhtul teha.

CLUB DER VISIONÄRE I Foto: Philip Koschel/ VisitBerlin

Club-Der-Visionare-Ooelu-Berliin-Saksamaa-Nightlife-Berlin-Germany-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Ostlemine

Berliin on kui ostlemise maapealne paradiis. Alustades Alexandeplatzilt, liikudes edasi Hackescher Markti, sealt mööda Friedrichstraße tänavale või hoopiski mööda Schönhauser või Kastanien Alleed jäävad valikusse nii suured kaubamajad kui ka väikesed butiigid.

Transport

Kõige mugavam on Berliinis liikuda metrooga. Olenevat sõidusuunast ja teekonnast saab valida U-Bahni või S-Bahni vahel. Ostes endale sobiva sõidukaardi, saab seda kasutada ka mugavates bussides ja trammides üle kogu linna.

Kohalikud armastavad palju liikuda ka jalgratastega ning Berliinis on rattad lubatud kaasa võtta  ka metroosse. Ja mõnikord võib see osutuda väga vajalikuks, kui liikuda ühest servast teise.

NORDICA SOOVITAB:
Soetage Berlin Welcome Card - nii on teil võimalus piiramatult kasutada ühistransporti ja samal ajal saate osa enam kui 200 soodustusest, mis kehtivad külastades erinevaid muuseumeid ja vaatamisväärsusi. Öisel ajal otsige metroo asemel samal marsuudil olevaid bussipeatusi, kus liiguvad "N" tähega tähistatud bussid.
Inga, Nordica

U-BAHN I NORDICA SOOVITAB: Berliinis on liiklemiseks hea kasutada hästi arendatud ja toimivat ühistransporti, mis on kiire ja katab kogu linna

BERLIN WELCOME CARD

U-Bahn-Ühistransport-Transport-Berliin-Saksamaa-Public-Transport-Berlin-Germany-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kas sa tead, et

  • Berliinis elab enam kui 1300 eestlast
  • Nordica otselennud toimuvad 23.juun-1.sept 2018
  • Nordica otselend Tallinnast Berliini kestab 1h ja 30 min
  • Tallinn (TLL) - Berliin (TXL)

    alates 59.90€

    Edasi