Lennud Amsterdami

Lennud Amsterdami

Amsterdam – disainiarmastajate paradiis

Amsterdam on oma erilise õhustikuga lemmiksihtkohaks nii disaini armastavale gurmaanile, seiklust ootavale noorele kui ka rahulikku puhkust hindavale perele. See linn elab disaini keskel ning hellitavalt hüütakse disainipealinnaks. Kanalid, kohvikud, pargid, ülikoolid, kontserdid ja muuseumid on vaid väikene osa kirjeldamaks Amsterdamile iseloomulikku kerget atmosfääri.

Lastele ja peredele

Teadusmuuseum NEMO pakub tegevust kogu perele. Läbi viie korruse on avastamisrõõmu maailma teaduse ja tehnikaimedest mitmeteks tundideks. Soovitame külastada kõiki väljapanekuid, osaleda paljudes töötubades või nautida hoopis kohapeal toimuvaid teatrietendusi ja filmiprogramme.

Suure annuse Amsterdami kultuuri pakub Museumpleini külastus. Siin asuvad kõik linna olulisemad muuseumid, sealhulgas RiJksmuseum, mis on koduks Hollandi suurimale kunstikogule.

Avasta Amsterdam vee pealt. Kas suvel kruiisil või talvel uisutades. Kanalid pakuvad postkaardi väärilisi vaateid nii päeval kui öösel – mil sillad on üles tõstetud ning haldjatuled tekitavad võlumaailma tunde. Giidiga kanali kruiisid on hea võimalus Amsterdami maski alla piiluda ja palju põnevaid fakte teada saada. 

HEIDE PARK I NORDICA SOOVITAB: Soodne autorent aitab kiirelt ja mugavalt kohale jõuda

LEIA AUTO

Untitled design 6

Ostlemine

Inimesed, kes naudivad ostutuure, seadku sammud Amsterdam De Bijenkorfi ja Maison de Bonneterie suunas. Need on kõrgmoe kaubamajad, mis panevad iga luksuseihaleja silmad särama.

Neil, kel aga rohkem aega, soovitame ühe kaubanduskeskuse asemel võtta suund ja veeta kogu päev kohaliku õhkkonnaga šoppingu mekas. Kõige tuntum neist on „The Nine Streets“ - väikesed munakivisillutisega teed, mis ühendavad kanaleid Leidsegrachti ja Raadhuissstraat’i vahel.  Sealt leiad üle 200 kaupluse, butiikidest vintage poodideni, mis müüvad kõike disainerrõivastest käsitöö kosmeetikani.

Peod

Pea igal tänavanurgal asuvad kohvikud, baarid ja lokaalid, mis on kuulsad oma sõbralikku atmosfääri poolest. 

Kultuur, arhitektuur

Linna kõige võluvamas rajoonis Jordaanias rändad ajas tagasi. Kao ära labürintides ja tunne mõnu šoppamisest. Algupäraselt töölisklassirajoon on oma kitsaste tänavate, vanamoeliste majade, kunstigaleriide, antiigipoodide, hurmavate sisehoovide ja erilise atmosfääriga baaride ja restoranidega tänapäeval üks ihaldusväärsemaid kvartaleid linnas.

Amsterdam on maailma kõige jalgrattasõbralikum linn. See on üks suurimaid osasid kohalike elustiilist ja vaieldamatult kõige mugavam ja nauditavam viis linna avastamiseks. Vahepeal puhka või pea piknik mõnes linna 30st pargist, millest tuntuim on Vondelpark. 

Coffee shopid on olnud osa Amsterdami elust alates 1970. aastast. Kokku on linnas umbes 200 kohta, mis müüvad kanepit ja marihuaanat. Ametlikel müügikohtadel on aknal roheline ja valge litsentsi kleebis. Üks populaarsemaid kohti kohalike ja turistide seas on Barney’s coffeeshop, mis asub Haarlemmerstraatil ja pakub muuhulgas ka korraliku hommiku-, lõuna ja õhtusööki.