Lennud Amsterdami

Lennud Amsterdami

Amsterdam – disainiarmastajate paradiis

Amsterdam on oma erilise õhustikuga lemmiksihtkohaks nii disaini armastavale gurmaanile, seiklust ootavale noorele kui ka rahulikku puhkust hindavale perele. See linn elab disaini keskel ning hellitavalt hüütakse disainipealinnaks. Kanalid, kohvikud, pargid, ülikoolid, kontserdid ja muuseumid on vaid väikene osa kirjeldamaks Amsterdamile iseloomulikku kerget atmosfääri.

Lastele ja peredele

Teadusmuuseum NEMO

Teadusmuuseum NEMO pakub tegevust kogu perele. Läbi viie korruse on avastamisrõõmu maailma teaduse ja tehnikaimedest mitmeteks tundideks. Soovitame külastada kõiki väljapanekuid, osaleda paljudes töötubades või nautida hoopis kohapeal toimuvaid teatrietendusi ja filmiprogramme.

Museumplein

Suure annuse Amsterdami kultuuri pakub Museumpleini külastus. Siin asuvad kõik linna olulisemad muuseumid, sealhulgas RiJksmuseum, mis on koduks Hollandi suurimale kunstikogule.

NORDICA SOOVITAB:
Ostke pilet ette ning planeerige külaskäik hommiku või pärastlõunasele ajale - nii väldite pikki järjekordi ning kõige rohkem külastajad saabub muuseumisse vahemikus kell 11 - 14.
Inga, Nordica

RIJKSMUSEUM I NORDICA SOOVITAB: Ostke pilet ette ning planeerige külaskäik hommiku või pärastlõunasele ajale - nii väldite pikki järjekordi, sest kõige rohkem külastajad saabub muuseumisse vahemikus kell 11 - 14.

BRONEERI PILET

Rijksmuuseum-lastele-ja-peredele-Amsterdam-Holland-Madalmaad-Rijksmuseum-Kids-and-Families-Netherlands-Nordica-FlyNordica-980x450

Amsterdami kanalid

Avasta Amsterdam vee pealt. Kas suvel kruiisil või talvel uisutades. Kanalid pakuvad postkaardi väärilisi vaateid nii päeval kui öösel – mil sillad on üles tõstetud ning haldjatuled tekitavad võlumaailma tunde. Giidiga kanali kruiisid on hea võimalus Amsterdami maski alla piiluda ja palju põnevaid fakte teada saada. 

NORDICA SOOVITAB:
Broneerige kanalil giidiga kruiis - vältige järjekordi ning ostke pilet internetist ja reis teile sobival laeval võib alata.
Inga, Nordica

AMSTERDAMI KUULSAD KANALID I NORDICA SOOVITAB: Avastage Amsterdam vee pealt ja broneerige kanalil giidiga kruiis - vältige järjekordi ja ostke pilet internetist ning reis teile sobival laeval võib alata.

KANALI KRUIIS

Amsterdami-kanalid-lastele-ja-peredele-Amsterdam-Holland-A-Canal- Cruise-Netherlands-Kids-and-Families-Nordica-FlyNordica.jpg

Kultuur, arhitektuur

Jordaan

Linna kõige võluvamas rajoonis Jordaanis rändad ajas tagasi. Kao ära labürintides ja tunne mõnu ostlemisest. Algupäraselt töölisklassirajoon on oma kitsaste tänavate, vanamoeliste majade, kunstigaleriide, antiigipoodide, hurmavate sisehoovide ja erilise atmosfääriga baaride ja restoranidega tänapäeval üks ihaldusväärsemaid kvartaleid linnas.

Jalgratas ja pargid

Amsterdam on maailma kõige jalgrattasõbralikum linn. See on üks suurimaid osasid kohalike elustiilist ja vaieldamatult kõige mugavam ja nauditavam viis linna avastamiseks. Vahepeal puhka või pea piknik mõnes linna 30st pargist, millest tuntuim on Vondelpark

Coffee shops

Coffee shopid on olnud osa Amsterdami elust alates 1970. aastast. Kokku on linnas umbes 200 kohta, mis müüvad kanepit ja marihuaanat. Ametlikel müügikohtadel on aknal roheline ja valge litsentsi kleebis. Üks populaarsemaid kohti kohalike ja turistide seas on Barney’s coffee shop, mis asub Haarlemmerstraatil ja pakub muuhulgas ka korralikku hommiku-, lõuna ja õhtusööki.

Söök, jook ja ööelu

Pea igal tänavanurgal asuvad kohvikud, baarid ja lokaalid, mis on kuulsad oma sõbralikku atmosfääri poolest. 

PUNASTE LATERNATE TÄNAV I Kui Sa pole liiga suur muuseumisõber ja soovid osa saada vilkast ööelust, siis oled samuti sattunud õigesse kohta .

LEIA LEND

Punaste-Laternate-Tänav-Söök-Jook-ja-Ööelu-Amsterdam-Holland-Red-Light-District-Food-Drinks-and-Nightlife-Netherlands-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Ostlemine

Inimesed, kes naudivad ostutuure, seadku sammud Amsterdam De Bijenkorfi ja Maison de Bonneterie suunas. Need on kõrgmoe kaubamajad, mis panevad iga luksuseihaleja silmad särama.

Neil, kel aga rohkem aega, soovitame ühe kaubanduskeskuse asemel võtta suund ja veeta kogu päev kohaliku õhkkonnaga šoppingu mekas. Kõige tuntum neist on „The Nine Streets“ - väikesed munakivisillutisega teed, mis ühendavad kanaleid Leidsegrachti ja Raadhuissstraat’i vahel.  Sealt leiad üle 200 kaupluse, butiikidest vintage poodideni, mis müüvad kõike disainerrõivastest käsitöökosmeetikani.

Transport

Amsterdamis on hea liikuda nii ühistranspordi, ratta, jõelaevade kui ka Uberiga. Vali endale sobiv vahend ning liikle mõnusalt. Ühistransporti kasutades soovitame külastajal osta I am Amsterdam City Cardmis võimaldab piiramatult kasutada nii ühistransporti kui ka külastada soodsamalt või isegi tasuta paljusid muuseumeid, galeriisid ja muid vaatamisväärsusi.

I Am Amsterdam City Card võimaldab piiramatult kasutada nii ühistransporti kui ka külastada soodsamalt või isegi tasuta paljusid muuseume ja muid vaatamisväärsusi.

I AM AMSTERDAM CITY CARD

Kiirrong-Transport-Amsterdam-Holland-Train-Transport-Netherlands-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kas sa tead, et...

  • Igal aastal visatakse jõkke üle 20 000 jalgratta
  • Amsterdamis on üle 2500 laeva, mida kasutatakse igapäevaselt elamiskohana
  • Nordica otselend Tallinnast Amsterdami kestab 2h ja 25min
  • Tallinn (TLL) - Amsterdam (AMS)

    alates 79.99€

    Edasi