Constanta - veel avastamata paradiis Musta mere kaldal

Constanta - veel avastamata paradiis Musta mere kaldal

Iidse ajaloo, kuldse liivaranna ja enam kui 300 päikselise päevaga Constanta on tõeline varjatud suveparadiis, mida tasub külastada kõigil, kes naudivad loodust, armastavad soojust ja muretut elu ning lasevad ennast elul üllatada. See on vaimustav paik nii kultuuriotsinguil puhkajale kui ka elamusi otsivale noorele seiklejale. 

Mööda Musta Mere rannikut looklev valgete liivarandade, lummavate vaadete ja selge puhta veega Constanta on tõeline kuurortide meka. Tuntuim neist on Mamaia, mis on kuulus oma laia liivaranna, paljude lokaalide ja ööklubide poolest. 

Lastele ja perele

Kuurort sobib reisisihtkohaks hästi ka lastega peredele. Mamaiasse saabujaid tervitab kõigepealt Aqua Magic veepark, kus on terveks päevaks lõbu laialt igas vanuses külastajal. Lõbusat vaatemängu pakuvad nii delfiini kui ka merelõvide etteasted Delfinaariumis. Constanta Akvaariumis saab näha ligi 60 erineva mereloomaliigi isendit Mustast merest ja Danube jõe deltast.

Söök, jook ja ööelu

Taskukohane eksootika

Puhkusele omaselt muretu atmosfäär algab juba hommikuti, mil avanevad kuulsad rannabaaride uksed ning kõrvu hakkavad hellitama lõunamaale iseloomulikud muusikarütmid. Mahedad kokteilid, elav muusika ja imekaunis loodus tekitab koheselt tunde nagu oleksid saabunud troopilisse paradiisi. Aktiivsematele puhkajatele leidub rannas mitmeid veespordi harrastamise võimalusi, muutes puhkuse eriti elamusterohkeks. Mamaia süda ärkab hommikul ja hing pulbitseb õhtul ning hommikud saabuvad tantsides rannaliival.

untitled design 56 1

Constanta on täiuslik puhkusereisi sihtkoht, sest siit saab vajaliku doosi mereõhku ja päikesest pleekinud juuksed, olles samal ajal meeldivalt taskukohane. Õhtusöögi – pearoa ja joogi – saab 30 Rumeenia leu eest (1 euro on ligikaudu 4,6 leud). See on vähem kui 10 eurot. Mõnes uhkemas restoranis võib kuluda ka 50 leud. Hinna ja kvaliteedi suhe on sealjuures aga hea ning kindlasti tasub astuda sisse igasse meelepärasesse kohta.  Meeldiv elamus on garanteeritud restoranidest Marco Polo, Bueno, La Premier või InLarg.

Kultuur ja arhitektuur

Constanta külastamiseks on parim aeg suvel, mil päevad on pikad – väljas on valge ligi 11 tundi ning rannas toimuvad pea igal õhtul kontserdid või muusikafestivalid. Planeerige oma reis näiteks iga-aastase Sunwaves festivali või elektroonilise muusika festivali Neversea toimumisajale.

Linn kui mosaiik

Et Rumeenia on näinud mitmeid võime, jutustab linna arhitektuur igale külastajale lahkelt oma kirevat lugu. Jalutuskäiku tasub alustada Ovidiult, Raekoja platsilt, kust edasi kulgeb teekond otse sadamapromenaadile. Peatuge puhkepausiks mõnes paljudest sealasuvatest kohvikutest ja restoranidest ning külastage teele jäävat Constanta kasiinot, mis oma majesteetliku juugendstiilis art deco detailidega moodustab  omaette vaatamisväärsuse. Maja valmis 1910. aastal ning on tänaseks üks kaunimaid hüljatud paiku Euroopas.

untitled design 55 1

Arhitektuurilised avastused Constantas sellega aga ei piirdu. Minge imetlege Kolme Lõvi Maja, Rumeenia esimese kuninga, Carol I ehitatud Mahmudiye mošeed. St. Mina õigeusukirik on riigi suurim puukirik ja ühtlasi autentne näide Rumeenia kohalikust stiilist.

Lõputult avastamisvõimalusi mõnetunnise sõidu raadiuses

Pikkade ja soojade sügiste ning mahedate meretuultega kliima on ideaalne magusate dessertveinide Chardonnay ja Pinot Gris tootmiseks. Murfatlari veiniistandus, traditsioonilised Dobrogea piirkonna toidud ja kohalikud veinid muudavad puhkuse tõeliselt nauditavaks.  

Kes aga reisivad autoga, siis 470 kilomeetrit loode poole jääb legendaarne ja müstiline Transilvaania, kurikuulsa krahv Dracula kodu. Sõites Constantast mööda rannikut allapoole, jõuate vahetult enne Bulgaaria piiri veel Vama Veche kuurorti, mille olustikku täiustavad üsna tihti rokk-kontserdid. Kes aga igatsevad pikemat rõudtrippi ja sealjuures ihkavad päikest püüda, neil tasub kindlasti sõita Bulgaaria ühte kaunimasse ning populaarsemasse kuurorti Varnasse, mis jääb Constantast vaid 158 kilomeetri kaugusele.

untitled design 58 1
UUS SUVE- SIHTKOHT!

Nordica otselennud Constantasse toimuvad 16.06.-29.09.2018.

SUVEL SOODSALT PUHKAMA

alates89.90

  • Tallinn (TLL) - Constanta (CND)

    alates 89.90€

    Edasi