Warsaw - Nice

Lennud Warsaw - Nice

Nice

Lennud toimuvad 13. aprill - 26. oktoober, 2019 a.

Côte d’Azuri ehk Taevasinise ranniku pealinn Nice on tuntud üle maailma oma ilusate randade ning hea kliima poolest. Läbi ajaloo on Nice meelitanud enda ligi kuulsaid kunstnike, keda võluvad looduskaunid vaated ning pikad päikselised päevad. Pariisi järel on Nice populaarsuselt teine sihtkoht Prantsusmaal nii prantslaste endi kui ka välismaalaste hulgas. Käeulatuses on ka kuulsad linnad nagu Cannes, Monaco ja Saint-Tropez.

Nice’i kuulsaimaks ja ehk ka kõige külastavamaks paigaks on Promenade des Anglais ehk Inglise promenaad, mida mööda kõndides on võimalik näha Nice’i vanalinna, erinevaid baare ning restorane, kohalikke pakkumas meelelahutust kui ka ise promenaadi nautimas kas joostes, rulluisutades või rattaga sõites. Olles juba promenaadi külastanud, tasub kindlasti vaadata ka Nice’i vanalinna (prantsuse keeles Vieille Ville).

Nii nagu ülejäänud Prantsusmaa, on ka Nice paradiis toidunautijatele. Nice’i toiduvalikut peegeldab päike, mis paistab seal 300 päeva aastas. See kõik tähendab maitsvat oliivõli, küüslauku, sidrunit, tomatit ja palju muud.

Nice-Côte d’Azur lennujaam asub Nice’i kesklinnast 7 km kaugusel. Lennujaamast on võimalik linna pääseda nii bussi, rongi kui ka taksoga.


Lennuplaan

Lennu info

Varssavi Chopini lennujaam

Varssavi Chopini lennujaam

Varssavi Chopini lennujaam on Poola pealinna Varssavi Włochy linnaosas asuv rahvusvaheline lennujaam. Tegemist on Poola suurima lennujaamaga, mida läbib veidi alla 40% riigi õhuliiklusest. Varssavi Chopini lennujaamas on iga päev ligi 300 liinilendu ja lisaks tšarterlennud, mille arv üha suureneb. Varem Okęcie rahvusvahelise lennujaamana tuntud lennujaam kandis pikalt oma naabruskonna Okęcie nime, kuid 2001. aastal nimetati see Poola helilooja ja kunagise Varssavi elaniku Frédéric Chopini järgi ümber.

2012. aasta juunis avati maa-alune raudteejaam, mis ühendab lennujaama Varssavi rongisüsteemiga. Tänu sellele saab nüüd mugavalt vaid 30 minutiga kesklinna sõita.

Loe Varssavi lennujaama kohta lähemalt.

Nice’i Côte d’Azuri lennujaam

Nice’i Côte d’Azuri lennujaam

Nice’i Côte d’Azuri lennujaam asub 7 km kaugusel kesklinnast. Lennujaamast saab linna bussi, rongi või taksoga. Lennujaamabussid väljuvad iga 20 minuti tagant ja neid on lennujaamas väga lihtne leida – bussid on selgelt märgistatud. Tegemist on Prantsusmaa reisijate arvult kolmanda lennujaamaga ning see on peamine värav, mille kaudu reisijad Côte d'Azuri saabuvad. Kuna lennujaam on Monaco Vürstiriigile väga lähedal, siis toimib see ka linnriigi lennujaamana ning vürstiriigi ja lennujaama vahel on sisse seatud helikopteriühendus.