Tallinn - Vienna

Lennud Tallinn - Vienna

Viin

Suurepäraste muuseumide ja kunstigaleriide ning muljetavaldava arhitektuuriga Viini külastavad igal aastal miljonid turistid üle maailma. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad hingemattev Püha Stephani toomkirik; suurejooneline Scönbrunni loss, mis on Habsburgide endine residents; ja suurepärane linnapark Prater.

Läbi linna voolab Doonau jõgi, ilma milleta Viin ei oleks Viin. Viini ajalooline kesklinn on alates 2001. aastast UNESCO maailmapärandi nimekirjas – üllatav on vaid asjaolu, et seda juba varem nimekirja ei arvatud. Kunsti- ja ajaloohuvilised tunnevad end eriti hästi Muuseumikvartalis, kus seisavad külg külje kõrval nii barokkhooned kui ka moodsamad ehitised. Siin asub ka Leopoldi Muuseum, kust leiab suure ekspressionistist maalikunstniku Egon Schiele tööde kogu ja ka mõned Gustav Klimti teosed, samuti korraldatakse selles muuseumis maailma suurimate kunstnike tööde näitusi.

moreaboutaustria2.com

Viinist leiab veel palju teisigi muuseume, sealhulgas suure joonistuste- ja graafikakoguga Albertina, kunstiajaloole pühendatud Kunsthistorisches Museumi, Moodsa Kunsti Muuseumi (MUMOK) ja suurele psühhoanalüütikule Sigmund Freudile pühendatud muuseumi. Mitmed klassikalise muusika valdkonna tuntumad nimed on samuti Viiniga lähedalt seotud – Straussid, Beethoven, Mozart, Schubert ja paljud teised. Nende muusika annab paljude ooperimajade ja kontserdipaikadega linnale unikaalse iseloomu.


Lennuplaan

Lennu info

Lennart Meri Tallinna Lennujaam (TLL)

Lennart Meri Tallinna Lennujaam (TLL)

Tallinna lennujaam asub kesklinnast vaid 4 km kaugusel ja on seega kergesti ligipääsetav. Lennujaamal on head transpordiühendused, piisavalt hea ligipääs taksoga ja palju võimalusi on ka auto parkimiseks.

Tallinna lennujaam püüab olla maailma kõige õdusam lennujaam.

Tallinna lennujaama muundumine õdusaks lennujaamaks on olnud kõige silmatorkavam viimastel aastatel. Reisijate erinevaid vajadusi on rahuldatud selgemini, et igaüks saaks oma ooteaja veeta võimalikult meeldivalt.

Loe Tallinna lennujaama kohta lähemalt.

Viini Rahvusvaheline Lennujaam (VIE)

Viini Rahvusvaheline Lennujaam (VIE)

Viini Lennujaam asub 18 km Viinist kagupool olevas Schwechati linnas. Austria suurimas lennujaamas on järgitud põhimõtet „kõik ühe katuse all“ ja seega on seal vaid üks, kergesti ligipääsetav terminal.

Viini kesklinna saab sõita CAT-rongiga (City Airport Train). Linna saab ka S-Bahni rongi, bussi, takso või üüriautoga. CAT-rong jõuab kesklinna 16 minutiga. Autosõit võtab umbes pool tundi.

Lisateave Viini Lennujaama kohta.