Tallinn - Split

Lennud Tallinn - Split

Split

Lennud toimuvad 14. aprill - 27. oktoober, 2019 a.

Split on läbi aegade olnud Horvaatia üks populaarsemaid sihtkohti puhkuse veetmiseks. Split pakub külastajatele vaatamisväärsusi alates antiikajast, mil hakati ehitama Diocletiani Paleed ning on tänaseks põimunud kaasaegsete ehitistega, mis muudab linna atmosfääri eriliselt nauditavaks. Iga sammu peal kohtab linna külastaja erinevaid antiikseid skulptuure, monumente ning ajaloolisi ehitisi. Peale vaatamisväärsuste on Splitis ka imeilusad rannad, kus on võimalik aeg maha võtta, liival lesida ning nautida imekaunist sinist Aadria merd.

Kuna Split asub Aadria mere rannikul, on seda piirkonda õnnistatud ka rikkaliku kalavalikuga. Tihtipeale käivad kelnerid restoranides suure käruga ringi ning näitavad külastajatele, mis on tänase päeva saak. Kliendid saavad aga näpuga näidates endale sobiva mereanni välja valida ning oodata kuni kohalikud kokad selle enda parima äranägemise järgi maitsvaks õhtusöögiks meisterdavad. Nii kohalikud kui ka turistid veedavad õhtupooliku kas Bačvicel või siis hoopis Rival. Pärast sealset olemist liiguvad inimesed hilisõhtuks vanalinna, mis on täidetud ööklubide, baaride ja kohvikutega.

Split on äärmiselt lapsesõbralik ning pakub tegevust nii maal, vees kui ka õhus. Kindlasti tasub lastega külastada erinevaid ekskursioone.

Spliti lennujaam asub Splitist umbes 25 km läänes. Spliti ja lennujaama vahel on hea bussiühendus ning kõik bussid väljuvad Spliti terminali eest.


Lennuplaan

Lennu info

Lennart Meri Tallinna Lennujaam (TLL)

Lennart Meri Tallinna Lennujaam (TLL)

Tallinna lennujaam asub kesklinnast vaid 4 km kaugusel ja on seega kergesti ligipääsetav. Lennujaamal on head transpordiühendused, piisavalt hea ligipääs taksoga ja palju võimalusi on ka auto parkimiseks.

Tallinna lennujaam püüab olla maailma kõige õdusam lennujaam.

Tallinna lennujaama muundumine õdusaks lennujaamaks on olnud kõige silmatorkavam viimastel aastatel. Reisijate erinevaid vajadusi on rahuldatud selgemini, et igaüks saaks oma ooteaja veeta võimalikult meeldivalt.

Loe Tallinna lennujaama kohta lähemalt.

Spliti lennujaam

Spliti lennujaam

Spliti lennujaam, mida tuntakse ka Resniki lennujaamana (Zračna luka Resnik), asub Splitist ligikaudu 25 km kaugusel läänes, Kaštela lahe läänekaldal Kaštela linnas, mis piirneb naaberlinna Trogiriga. Bussiühendus linna ja lennujaama vahel on hea ning kõik bussid väljuvad terminali eest. Bussisõit võtab umbes 40 minutit. Kõik bussid viivad reisijad Spliti bussijaama, mis asub kesklinnas kohe raudteejaama ja sadama kõrval.